FANDOM


Fandom logo
Політика
Умови використання
Конфіденційність
Авторське право
Ліцензування
Створення вікі
Відмова від відповідальності
ще...

Мета Фандому полягає у підтримці великих спільнот, які хочуть працювати разом, і невеликих груп, які хочуть поділитися своїми захопленнями з усім світом.

Політика створення вікі

Фандом вітає створення вікі практично на будь-яку тему. Нова вікі може бути великою або маленькою, сучасною чи з історичним ухилом, творчою або документальною, смішною або серйозною. Тим не менш, Ваша вікі не повинна містити ненависницькі і наклепницькі матеріали, порнографію, і не порушувати авторські права.

Перш, ніж створювати нову вікі, Ви повинні погодитися:

Вільний вміст

Тексти на сайтах Фандому доступні у відповідності з вільною ліцензією, тобто інформацію, яку Ви помістили на вікі, може скопіювати і повторно використовувати будь-який інший користувач. Це дуже важливо з метою збільшення безкоштовного контенту в світі, але не завжди те саме, що шукають творці нової вікі. Будь ласка, переконайтеся, що Вам все зрозуміло з тексту сторінки Ліцензування.

Незважаючи на те, що деякі матеріали можуть бути включені в вікі з зазначенням автора цих матеріалів, Фандом прагне бути сховищем вільної інформації, тому будь-яка вікі, в першу чергу, повинна виходити з справедливого використання матеріалів і не допускати поширення ліцензованого матеріалу. Приклади включають фан перекази, захищені авторським правом роботи, скріншоти телешоу або ігор та відскановані сторінки коміксів.

Публічний перегляд

Всі вікі на Фандомі доступні для загального перегляду. Фандом не надає хостинг для приватних вікі і не має в своєму програмному забезпеченні можливості, щоб захистити паролем або іншим чином перешкоджати користувачам прочитати будь-яку з сторінок вікі.

Вікі на Фандомі індексуються пошуковими системами, і вони можуть з'являтися на верхніх позиціях в результатах пошуку.

Редагувати може кожен

Вікі — це місце для спільної роботи, і всі проекти на Фандомі відкриті для всіх бажаючих, хто хоче редагувати. Не існує можливості обмежити редагування засновнику вікі або певної групи користувачів.

Непотрібний захист сторінок вікі — поширена помилка. Це шкодить розвитку вікі. Чіткий і ясний виклад цілей вікі — це найкращий спосіб для просування Вашої Вікі, ніж технічні обмеження.

Фандом — це співтовариство спільних проектів, а не особистих сайтів. Вікі не є власністю їх засновників, і думка засновника вікі не має більшу вагу у спорах, ніж думка будь-якого іншого користувача вікі. Консенсус і співробітництво — це основні засоби для організації вікі.

Зловживання

Вікі, яка складається з образливих матеріалів або особистих нападок буде закрита.

Користувачу, який заблокований на інших проектах Фандому або який зловживає інструментом створення вікі, може бути заблокована опція створення нової вікі.

Користувачі не можуть створити вікі з непристойною або образливою назвою або url-адресою. У нас є простий спосіб фільтрації з метою перешкоджати найбільш небажаним іменам вікі, але ми також знаємо, що неможливо блокувати всі зловживання. Користувачі, яким вдалося обійти фільтри і створити подібну вікі, будуть заблоковані, а ця вікі — закрита.

Будь ласка, зв'яжіться із співробітниками Фандому через Спеціальна:Contact, щоб повідомити про будь-які образливі або непристойні імена вікі або у випадку, якщо фільтр помилково прийняв Вашу вікі за подібну вікі.

Інструкції

Живі люди

Будь ласка, будьте обережні при створенні вікі або сторінок (навіть гумористичного змісту) про живих людей, які непублічні, в тому числі про однокласників і вчителів, ігрові клани, спільноти на форумах і багатьох інших. Навіть позитивні статті про людей можуть призвести до непотрібної драмі і можуть стати привабливою метою для особистих нападів, залякування, небажаного використання особистої інформації та інших порушень Умов використання. Пам'ятайте, що будь-яка стаття, в якій використовується справжнє ім'я людини, ім'я користувача або псевдонім може з'явитися на верхніх строчках пошукових систем, що може стати метою для пустощі чи злості навіть після того, як автори, що опублікували це, видалили даний матеріал.

Що конкретно є прийнятним на вікі, варіюється від типу вікі, але якщо проблемний вміст сумлінно не розглядається спільнотою проекту, співробітники Фандому можуть видалити або змінити сторінки (або всю вікі в цілому), якщо вважатимуть даний матеріал наклепницьким, образливим або викликаючим занепокоєння.

Дублікати вікі

Вікі — це результат спільної роботи. Ми дозволяємо створити декілька вікі-проектів на одну і ту ж тему, але настійно рекомендуємо знайти і приєднатися до вже наявної вікі замість того, щоб створювати новий проект на тему, яка вже активно розробляється. Можливо Ви знайдете активну спільноту, яка дуже потребує Вашої допомоги, або «сплячий проект», який Ви можете очолити і втілити його в життя.

У великій мережі вікі, вікі на одну і ту ж тему мають тенденцію до злиття, що і відбувається раніше або пізніше, або менш популярний проект(и) приєднується до більш великої і популярної вікі. Пам'ятайте, що набагато простіше включити хороші ідеї у вже існуючий проект, ніж набагато пізніше намагатися об'єднати вміст двох або більше вікі або створювати «проекти-сестри».

Переваги спільної роботи:

 • Існує більше шансів дістати необхідну кількість активних користувачів, щоб підтримувати вікі протягом тривалого часу
 • Нові ідеї можна використовувати вже на розвиненій інфраструктурі вікі, такі як шаблони, інфобокси, довідка тощо
 • Нові ідеї можуть оживити проект або дати новий напрямок розвитку, якщо будуть представлені по-доброму і з тактом

Недоліки дублікатів вікі-проектів:

 • Одна і та ж тема на різних вікі робить процес залучення читачів і нових авторів більш важким
 • Повторне створення статей, які вже були створені і поліпшені іншими, часто втомлює і не має сенсу
 • Якщо Ви не самостійно пишете статті, то Ви можете захотіти копіювати їх з інших вікі з вільним вмістом. Якщо Ви зважилися на це, пам'ятаєте:
  • Копіювання чужих робіт може викликати образу, пошкодивши репутації Вашої вікі, тим самим Вам важче буде залучати на неї нових учасників
  • Ви не можете копіювати вміст з інших вікі-сайтів або з Вікіпедії без вказівки авторів статей та посилання на джерело статті
  • Дублювання текстів статей з інших сайтів серйозно нівелює результати пошуку Вашої вікі в пошукових системах.

Якщо Ви справді хочете створити вікі на тему, яка вже розробляється іншою вікі-спільнотою, будь ласка, використовуйте свій творчий потенціал, щоб представити інформацію по-іншому — Ви можете бути серйозним, де інші жартують (і навпаки), висловлювати свою думку, де інші дотримуються нейтралітету, зосередити увагу на творчість фанатів або цікаві дрібниці, а не точні енциклопедичні відомості, або що-небудь інше, що виділить Вашу вікі серед вже існуючих проектів на цю тему.

Увага! Вікі, яка містить виключно копії вмісту з інших вікі, може бути закрита, якщо користувачі цієї вікі-спільноти не нададуть гарантій, що вони змінять вміст, або не почнуть активно редагувати тексти, щоб зробити цю вікі відмінною від інших.

Фандом також не дублює інші проекти Фонду Вікімедіа, тому, якщо Ви зацікавлені у створенні вікі з довідковими матеріалами, ми закликаємо Вас приєднатися до Вікіпедії чи інших проектів замість того, щоб створювати нову вікі.

Закриття, злиття і зміни вікі

Всі вікі можуть бути закриті або змінені в разі необхідності. Ви можете зв'язатися зі співробітниками Фандому через Спеціальна:Contact, щоб внести зміни у вже створену вікі: змінити url-адресу, ім'я вікі, щоб більше відповідати Умов використання або для поліпшення видимості Вашої вікі в пошукових системах.

Незважаючи на те, що засновник вікі може вимагати закрити вікі, якщо тема представляє інтерес для широкої аудиторії, Фандом воліє не закривати такий проект, а знайти для нього нових користувачів.

Вікі, в яких дуже мало вмісту або які довго не діють, можуть бути об'єднані з іншими проектами, заблоковані для редагування або закриті. У разі повного закриття вікі, в якої був значний вміст, Фандом зберігає її базу даних, яка буде доступна для скачування. См. Фандом: Закриття вікі, щоб дізнатися більше.

Див. також


Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.