Центральна спільнота
Advertisement
Fandom logo.png
Політика
Умови використання
Конфіденційність
Авторське право
Ліцензування
Створення вікі
Відмова від відповідальності
ще...

Мета Фандому полягає у підтримці великих спільнот, які хочуть працювати разом, і невеликих груп, які хочуть поділитися своїми захопленнями з усім світом.

Політика створення вікі[]

Фандом вітає створення вікі практично на будь-яку тему. Нова вікі може бути великою або маленькою, сучасною чи з історичним ухилом, творчою або документальною, жартівливою або серйозною. Тим не менш, Ваша вікі не повинна містити ненависницькі та наклепницькі матеріали, порнографію, і не порушувати авторські права.

Перш, ніж створювати нову вікі, Ви повинні погодитися:

Вільний вміст[]

Тексти на сайтах Фандому доступні у відповідності з вільною ліцензією, тобто інформацію, яку Ви помістили на вікі, може скопіювати і повторно використовувати будь-який інший користувач. Це дуже важливо з метою збільшення безкоштовного контенту в світі, але не завжди те саме, що шукають творці нової вікі. Будь ласка, переконайтеся, що Вам все зрозуміло з тексту сторінки Ліцензування.

Незважаючи на те, що деякі матеріали можуть входити до контенту вікі з зазначенням авторства цих матеріалів, Фандом прагне бути сховищем вільної інформації, тому будь-яка вікі, в першу чергу, повинна виходити з сумлінного використання матеріалів і не допускати поширення матеріалу, що не підпадає під вільну ліцензію чи сумісну. Приклади включають фан перекази, захищені авторським правом роботи, скріншоти телешоу або ігор та відскановані сторінки коміксів.

Публічний перегляд[]

Всі вікі на Фандомі доступні для загального перегляду. Фандом не надає хостинг для приватних вікі й не має в своєму програмному забезпеченні можливості, щоб захистити паролем або іншим чином перешкоджати користувачам прочитати будь-яку з сторінок вікі.

Вікі на Фандомі індексуються пошуковими системами, і вони можуть з'являтися на верхніх позиціях в результатах пошуку.

Редагувати може кожен[]

Вікі — це місце для спільної роботи, і всі проєкти на Фандомі відкриті для всіх бажаючих, хто хоче редагувати. Не існує можливості обмежити редагування засновнику вікі або певній групі користувачів.

Непотрібний захист сторінок вікі — поширена помилка. Це шкодить розвитку вікі. Чіткий і ясний виклад цілей вікі — це найкращий спосіб для просування Вашої Вікі, ніж технічні обмеження.

Фандом — це співтовариство спільних проєктів, а не особистих сайтів. Вікі не є власністю їх засновників, і думка засновника вікі не має більшої ваги в суперечках, а ніж думка будь-якого іншого користувача вікі. Консенсус і співробітництво — це головні засоби для організації вікі.

Зловживання[]

Вікі, яка складається з образливих матеріалів або особистих нападок буде закрита.

Користувачу, який заблокований на інших проєктах Фандому або який зловживає інструментом створення вікі, може бути заблокована опція створення нової вікі.

Користувачі не можуть створити вікі з непристойною або образливою назвою або url-адресою. У нас є простий спосіб фільтрації з метою перешкоджати найбільш небажаним іменам вікі, але ми також знаємо, що неможливо блокувати всі зловживання. Користувачі, яким вдалося обійти фільтри і створити подібну вікі, будуть заблоковані, а ця вікі — закрита.

Будь ласка, зв'яжіться із співробітниками Фандому через Спеціальна:Contact, щоб повідомити про будь-які образливі або непристойні імена вікі або у випадку, якщо фільтр помилково прийняв Вашу вікі за подібну вікі.

Інструкції[]

Живі люди[]

Будь ласка, будьте обережні при створенні вікі або сторінок, навіть гумористичного змісту, про реальних людей, які непублічні, в тому числі про однокласників і вчителів, ігрові клани, спільноти на форумах і багатьох інших. Навіть позитивні статті про людей можуть призвести до непотрібної драмі і можуть стати привабливою метою для особистих нападів, залякування, небажаного використання особистої інформації та інших порушень Умов використання. Пам'ятайте, що будь-яка стаття, в якій використовується справжнє ім'я людини, ім'я користувача або псевдонім може з'явитися у верхніх рядках пошукових систем, що може стати метою для пустощів чи зловтіхи навіть після того, як автори, що опублікували це, видалили даний матеріал.

Що конкретно є прийнятним на вікі, варіюється від типу вікі, але якщо проблемний вміст сумлінно не розглядається спільнотою проєкту, співробітники Фандому можуть видалити або змінити сторінки (або всю вікі в цілому), якщо вважатимуть даний матеріал наклепницьким, образливим або викликаючим занепокоєння.

Дублікати вікі[]

Вікі — це результат спільної роботи. Ми дозволяємо створити декілька вікі-проєктів на одну і ту ж тему, але наполегливо рекомендуємо знайти і приєднатися до вже наявної вікі замість того, щоб створювати новий проєкт на тему, яка вже активно розвивається. Можливо Ви знайдете активну спільноту, яка дуже потребує Вашої допомоги, або «сплячий проєкт», який Ви можете очолити й надати йому друге дихання.

У великій мережі хостингу вікі на одну і ту ж тематику мають тенденцію до злиття, що і відбувається раніше або пізніше, або менш популярний проєкт приєднується до більш великої і популярної вікі. Пам'ятайте, що набагато простіше додати гарні ідеї до вже існуючого проєкту, ніж набагато пізніше намагатися об'єднати вміст двох або більше вікі або створювати «проєкти-клони».

Переваги спільної роботи:

 • Існує більше шансів дістати необхідну кількість активних користувачів, щоб підтримувати вікі протягом тривалого часу;
 • Нові ідеї можна використовувати вже на розвиненій інфраструктурі вікі, такі як шаблони, інфобокси, довідка тощо;
 • Нові ідеї можуть оживити проєкт або дати новий напрямок розвитку, якщо будуть представлені по-доброму і з тактом.

Недоліки дублікатів вікі-проєктів:

 • Одна і та ж тема на різних вікі робить процес залучення читачів і нових авторів більш важким;
 • Повторне створення статей, які вже були створені і поліпшені іншими, часто втомлює і не має сенсу;
 • Якщо Ви не самостійно пишете статті, то Ви можете захотіти копіювати їх з інших вікі з вільним вмістом. Якщо Ви зважилися на це, пам'ятаєте:
  • Копіювання чужих робіт може викликати образу, пошкодивши репутації Вашої вікі, тим самим Вам важче буде залучати на неї нових користувачів;
  • Ви не можете копіювати вміст з інших вікі-сайтів або з Вікіпедії без вказівки авторів статей та посилання на джерело статті;
  • Дублювання текстів статей з інших сайтів серйозно нівелює результати пошуку Вашої вікі в пошукових системах.

Якщо Ви справді хочете створити вікі на тему, яка вже розвивається іншою вікі-спільнотою, будь ласка, використовуйте свій творчий потенціал, щоб представити інформацію по-іншому — Ви можете бути серйозним, де інші жартують (і навпаки), висловлювати свою думку, де інші дотримуються нейтралітету, зосередити увагу на творчості фанатів або цікаві дрібниці, а не точні енциклопедичні відомості, або що-небудь інше, щоб виділить Вашу вікі серед вже існуючих проєктів на цю тему.

Увага! Вікі, яка містить виключно копії вмісту з інших вікі, може бути закрита, якщо користувачі цієї вікі-спільноти не нададуть гарантій, що вони змінять вміст, або не почнуть активно редагувати тексти, щоб зробити цю вікі відмінною від інших.

Фандом також не дублює інші проєкти Фонду Вікімедіа, тому, якщо Ви зацікавлені у створенні вікі з довідковими матеріалами, ми закликаємо Вас приєднатися до Вікіпедії чи інших проєктів замість того, щоб створювати нову вікі.

Закриття, злиття і зміни вікі[]

Всі вікі можуть бути закриті або змінені в разі необхідності. Ви можете зв'язатися зі співробітниками Фандому через Спеціальна:Contact, щоб внести зміни у вже створену вікі: змінити url-адресу, назву вікі, щоб більше відповідати Умовам використання або для поліпшення видимості Вашої вікі в пошукових системах.

Незважаючи на те, що засновник вікі може вимагати закриття вікі, проте, якщо тема представляє інтерес для широкої аудиторії, Фандом воліє не закривати такий проєкт, а знайти для нього нових користувачів.

Вікі, на яких дуже мало вмісту або які довго не активні, можуть бути об'єднані з іншими проєктами, заблоковані для редагування або закриті. У разі повного закриття вікі, в якої був значний вміст, Фандом зберігає її базу даних, яка буде доступна для скачування. В такому випадку ознайомтесь зі сторінкою Закриття вікі, щоб дізнатися більше.

Див. також[]

Advertisement