FANDOM


Fandom logo
Політика
Умови використання
Конфіденційність
Авторське право
Ліцензування
Створення вікі
Відмова від відповідальності
ще...

Мета фандомі полягає в підтримці великих спільнот, які хочуть працювати разом, і невеликих груп, які хочуть поділитися своїми захопленнями з усім світом.

Політика створення вікі Редагувати

Fandom powered by Wikia (далі — «Фандом») вітає створення співтовариств (також відомих як «вікі») майже на будь-яку тему. Нова вікі може бути великою або маленькою, сучасної або з історичним ухилом, творчої або документальної, смішний або серйозною. Проте, Ваша Вікі не повинна містити ненависницькі і наклепницькі матеріали і порнографію або порушувати авторські права.

Перш, ніж створити нову вікі, Ви повинні погодитися:

 • на усі наші умови, включаючи показ рекламних оголошень,
 • На те, що зміст вікі буде поширюватися під вільної ліцензії.

Вільний вміст Редагувати

Тексти на сайтах фандома доступні відповідно до вільної ліцензією, тобто інформацію, яку Ви помістили на вікі, може скопіювати і використовувати повторно будь-який інший користувач. Це дуже важливо для нашої мети збільшення безкоштовного контенту в світі, але не завжди є тим, що хочуть творці контенту від хостингу.

Хоча деякі матеріали, захищені доктриною сумлінного використання, і можуть бути включені в вікі із зазначенням автора цих матеріалів, Фандом прагне бути сховищем вільної інформації, тому створення вікі, що складається здебільшого з матеріалів, захищених доктриною сумлінного використання, а не з вільних матеріалів, забороняється. Приклади включають в себе переклади фанатів, захищені авторським правом роботи, скріншоти з серіалів або ігор і відскановані сторінки коміксів.

Публічний перегляд Редагувати

Всі спільноти на фандомі доступні для загального перегляду. Фандом не надає хостинг для приватних вікі і не має в своєму програмному забезпеченні можливості, щоб захистити паролем або іншим чином перешкоджати користувачам прочитати кожну зі сторінок спільноти.

Вікі на фандомі індексуються пошуковими системами, і вони можуть з'являтися в топових позиціях пошукової видачі.

Редагувати може кожний Редагувати

Спільноти Фандома — це місце для спільної роботи, і всі проекти на фандомі відкриті для всіх, хто хоче редагувати. Не існує можливості обмежити редагування тільки для засновника вики або певної групи користувачів.

Невиправдана захист сторінок вікі — поширена помилка. Це шкодить розвитку вики. Чітке і ясне викладів цілей вікі — це більш благотворний спосіб для просування Вашої вікі, ніж технічні обмеження.

Фандом — це співтовариство спільних проектів, а не особистих сайтів. Вікі не є власністю їх засновників, і думка засновника Вікі не має більшу вагу в суперечках, ніж думка будь-якого іншого користувача вікі. Консенсус і співробітництво — це основні засоби для організації вікі.

Зловживання Редагувати

Спільнота, яка складається з образливих матеріалів або особистих нападок, буде закрито.

Для користувача, який заблокований на інших проектах фандома або який зловживає інструментом створення вікі, може бути заблокована опція створення нової вікі.

Користувачі не можуть створити вікі з непристойним або образливим назвою або URL-адресою. У нас є простий спосіб фільтрації з метою перешкоджати найбільш небажаним іменах вікі, але ми також знаємо, що неможливо блокувати всі зловживання. Користувачі, яким вдалося обійти фільтри і створити подібну вики, будуть заблоковані, а ця вікі — закрита.

Будь ласка, зв `яжіться з співробітниками Фандома, щоб повідомити про будь-яких образливих або непристойних іменах вики або в разі, коли фільтр помилково прийняв Вашу вікі за непристойну.

Додаткові інструкції Редагувати

Нині живущі люди Редагувати

Будь ласка, будьте обережні при створенні вікі або сторінок (навіть гумористичного змісту) про нині живих непублічних живих людях, в тому числі про однокласників і вчителів, ігрових кланах, спільнотах на форумах і багатьох інших. Навіть позитивні статті про людей можуть привести до непотрібної драмі і можуть стати привабливою метою для особистих нападок, залякування, небажаного використання особистої інформації та інших порушень умов використання. Пам'ятайте, що будь-яка стаття, в якій використовується справжнє ім'я людини, ім'я користувача або псевдонім, може з'явитися в перших рядках пошукової видачі, що може стати метою для пустощі або злого умислу навіть після того, як автори видалили цю інформацію.

Що конкретно є прийнятним на вікі залежить від типу вікі, але якщо проблемний контент не розглядається спільнотою, то співробітники фандомі можуть видалити або змінити сторінки (або всю вики в цілому), якщо вважатимуть даний матеріал наклепницьким, образливим або викликає стрес для людини.

Дублікати вікі Редагувати

Вікі — це результат спільної роботи. Ми дозволяємо створити декілька вікіпроектов на одну і ту ж тему, але настійно рекомендуємо знайти і приєднатися до вже наявної вікі замість того, щоб створювати новий проект по темі, яка вже активно розвивається. Можливо, Ви знайдете активну спільноту, яке дуже потребує Вашої допомоги, або «сплячий проект», який ви можете очолити.

У великій мережі фандома, вікі на одну і ту ж тему мають тенденцію до злиття, що рано чи пізно і відбувається, або менш популярний проект(и) приєднується до більшої і популярної вікі. Пам'ятайте, що набагато простіше включити хороші ідеї в уже існуючий проект, ніж набагато пізніше намагатися об'єднати вміст двох або більше вики або створювати «проекти-сестри».

Переваги спільної роботи:

 • Існує більше шансів дістати необхідну кількість активних користувачів, щоб підтримувати вікі протягом тривалого часу.
 • Нові ідеї можна використовувати на вже розвиненій інфраструктурі вікі, такі як шаблони, Інфобокс, довідка і т.д.
 • Нові ідеї можуть оживити проект або дати новий напрямок розвитку, якщо будуть представлені добротою і тактовністю.

Недоліки дублікатів вікіпроектів:

 • Одна і та ж тема на різних вікі ускладнює процес залучення читачів і нових авторів.
 • Повторне створення статей, які вже були створені і поліпшені іншими, часто втомлює і не має сенсу.
 • Якщо Ви не самостійно пишете статті, то Ви можете захотіти скопіювати їх з інших вікі з вільним вмістом. Якщо Ви зважилися на це, пам'ятаєте:
  • Копіювання чужих робіт може викликати образу, пошкодивши репутації Вашої вікі, тим самим Вам важче буде залучати на неї нових користувачів.
  • Ви не можете копіювати вміст з інших вікі-сайтів або з Вікіпедії без вказівки авторів статей та посилання на джерело статті.
  • Дублювання текстів статей з інших сайтів серйозно нівелює рейтинг Вашої вікі в пошукових системах.

Якщо Ви дійсно хочете створити вікі на тему, яка вже розробляється іншим співтовариством, будь ласка, використовуйте свій творчий потенціал, щоб представити інформацію по-іншому, — Ви можете бути серйозними, де інші жартують (і навпаки), висловлювати свою думку, де інші дотримуються нейтралітету, зосередити увагу на творчості фанатів або цікавих дрібницях, а не точних енциклопедичних відомостях, або що-небудь інше, що виділить Вашу вікі серед вже існуючих проектів на цю тему.

Увага! Вікі, яка містить виключно копії вмісту з інших вікі, може бути закрита, якщо користувачі цієї спільноти не нададуть гарантій, що вони змінять вміст, або не почнуть активно редагувати тексти, щоб зробити цю вікі відмінною від інших.

Фандом теж не дублює інші проекти Фонда Вікімедіа, тому, якщо Ви зацікавлені в створенні вікі з довідковими матеріалами, ми закликаємо Вас приєднатися до Вікіпедії або іншим проектам замість того, щоб створювати нову вікі.

Закриття, злиття і зміни вікі Редагувати

Всі вікі можуть бути закриті або змінені у разі потреби. Помічники і співробітники фандома можуть зв'язатися з спільнотою, щоб внести зміни в уже створену вікі: змінити URL-адресу або ім'я вікі, щоб більше відповідати умов використання, для поліпшення рейтингу Вашої вікі в пошукових системах або для коригування відображення реклами.

Незважаючи на те, що засновник вікі може зажадати закрити вікі, якщо тема представляє інтерес для широкої аудиторії, Фандом вважає за краще не закривати такий проект, а знайти для нього нових адміністраторів.

Вікі, в яких дуже мало вмісту або які довго не діють, можуть бути об'єднані з іншими проектами або закриті. У разі повного закриття вікі, в якій було значне вміст, Фандом зберігає її базу даних, яка буде доступна для скачування на протязі 30 днів.

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.