Центральна спільнота
Advertisement
Fandom logo.png
Політика
Умови використання
Конфіденційність
Авторське право
Ліцензування
Створення вікі
Відмова від відповідальності
ще...

Мета Фандому полягає в підтримці великих спільнот, які хочуть працювати разом, і невеликих груп, які хочуть поділитися своїми захопленнями з усім світом.

Політика створення вікі[]

Fandom powered by Wikia (далі — «Фандом») вітає створення спільнот (також відомих як «вікі») майже на будь-яку тематику. Нова вікі може бути великою або маленькою, сучасною або з історичним ухилом, творчою або документальною, смішною або серйозною. Проте Ваша вікі не повинна містити ненависницькі й наклепницькі матеріали та порнографію або порушувати авторські права.

Перш, ніж створити нову вікі, Ви повинні погодитися:

Вільний зміст[]

Тексти на сайтах Фандому доступні згідно з вільною ліцензією, тобто інформацію, яку Ви розмістили на вікі, може скопіювати та використовувати повторно будь-який інший користувач. Це дуже важливо для нашої мети збільшення безкоштовного контенту у світі, але не завжди є тим, чого хочуть засновники контенту від хостингу.

Хоча деякі матеріали, захищені доктриною сумлінного використання, і можуть бути включені у вікі з вказанням автора цих матеріалів, Фандом прагне бути сховищем вільної інформації, тому створення вікі, що складається здебільшого з матеріалів, захищених доктриною сумлінного використання, а не з вільних матеріалів, забороняється. Приклади містять переклади фанатів, захищені авторським правом твори, скріншоти з серіалів або ігор та скановані сторінки коміксів.

Публічний перегляд[]

Усі спільноти на Фандомі є загальнодоступними. Фандом не розміщує приватні вікі й не має можливості свого програмного забезпечення захищати паролем або іншим чином перешкоджати користувачам читати будь-яку зі сторінок спільноти.

Вікі на Фандомі індексуються пошуковими системами, і вони можуть з’являтися у верхній частині результатів пошуку.

Редагувати може кожен[]

Спільнота Фандому — це місце для сумісної роботи, і усі проєкти на Фандомі відкриті для усіх, хто хоче редагувати. Не існує можливості обмежити редагування тільки для засновника вікі або певній групі користувачів.

Спільноти Фандому — це місце для співпраці, і всі проєкти на Фандомі відкриті для всіх, хто хоче редагувати. Не можна обмежувати редагування лише засновником вікі або певною групою дописувачів.

Невиправданий захист сторінок вікі — поширена помилка. Це шкодить розвитку вікі. Чітке і ясне роз’яснення мети вікі — це вигідніший спосіб для просування Вашої вікі, ніж технічні обмеження.

Фандом — це спільнота сумісних проєктів, а не особистих сайтів. Вікі не є власністю їхніх засновників, і думка засновника вікі не має більшої ваги в суперечках, ніж думка будь-якого іншого користувача вікі. Консенсус та співпраця є важливими інструментами організації вікі.

Зловживання[]

Спільноту, яка містить образливі матеріали чи особисті напади, буде закрито.

Для користувача, який заблокований на інших проєктах Фандому або який зловживає інструментом створення вікі, можливість створення нової вікі може бути заблокована.

Користувачі не можуть створити вікі з неприпустимою чи образливою назвою або URL-адресою. У нас є простий спосіб фільтрації з метою перешкоджати найнебажанішим назвам вікі, але ми також знаємо, що неможливо блокувати всі зловживання. Користувачі, яким вдалося обійти фільтри та створити таку вікі, будуть заблоковані, а ця вікі буде закрита.

Будь ласка, зв’яжіться зі співробітниками Фандому, щоб повідомити про будь-які образливі чи неприпустимі імена вікі або якщо фільтр помилково сприйняв вашу вікі як неприпустиму.

Додаткові інструкції[]

Про людей, що живуть[]

Будь ласка, будьте уважні при створенні вікі або сторінок (навіть жартівливого змісту) про живих непублічних людей, включаючи про однокласників та вчителів, ігрові клани, спільноти на форумах тощо. Навіть позитивні статті про людей можуть привести до непотрібної драми й стати привабливою метою для особистих нападів, залякувань, небажаного використання особистої інформації та інших порушень Умов використання. Майте на увазі, що будь-яка стаття, у якій використовуються справжнє ім’я людини, ім’я користувача або псевдонім, може з’явитися в перших рядках результатів пошуку, що може стати метою для шахрайства або зловмисних намірів навіть після того, як автори видалили цю інформацію.

Що саме є прийнятним на вікі, залежить від типу вікі, але якщо проблематичний контент не розглядається спільнотою, то співробітники Фандому можуть видаляти або змінювати сторінки (або всю вікі загалом), якщо вважатимуть матеріал наклепницьким, образливим або стресовим для людини.

Дублікати вікі[]

Вікі — це результат співпраці. Ми настійно рекомендуємо знайти та приєднатися до вікі, що вже існує, замість створення нового проєкту з теми, яка вже активно розвивається. Можливо, Ви знайдете активну спільноту, яка потребує Вашої допомоги, або занедбаний проєкт, який Ви можете очолити.

У великій мережі Фандому вікі з однаковою темою мають тенденцію до об'єднання, що відбувається рано чи пізно, або невеликий проєкт(и) приєднується до великої та популярної вікі. Пам’ятайте, що набагато простіше включити хороші ідеї в наявний проєкт, ніж набагато пізніше спробувати об'єднати вміст з двох або більше вікі-проєктів або створювати «сестринські проєкти».

Переваги сумісної роботи:

 • Є більший шанс отримати необхідну кількість активних користувачів, щоб підтримати вікі протягом довгого часу.
 • Нові ідеї можна використовувати на вже розвинутій інфраструктурі вікі, наприклад, шаблонах, інфобоксах, довідці тощо.
 • Нові ідеї можуть оживити проєкт або дати новий напрямок розвитку, якщо будуть представлені добротою і тактовністю.

Недоліки дублікатів вікі-проєктів:

 • Одна і та сама тема на різних вікі ускладнює залучення читачів та нових авторів.
 • Повторне створення, які вже були створені та вдосконалені іншими, часто є втомливим і безглуздим.
 • Якщо ви не пишете статті самостійно, ви можете скопіювати їх з інших безкоштовних вікі-сайтів. Якщо ви зважилися на це, пам’ятайте:
  • Копіювання чужих робіт може викликати обурення, пошкоджувати репутацію Вашої вікі, ускладнюючи залучення до неї нових користувачів.
  • Ви не можете копіювати зміст з інших вікі-сайтів або з Вікіпедії, не вказуючи авторів статей та посилання на джерело статті.
  • Копіювання текстів статей з інших сайтів серйозно знизить рейтинг Вашої вікі в пошукових системах.

Якщо Ви дійсно хочете створити вікі на тему, яка вже розроблюється іншою спільнотою, будь ласка, використовуйте свій творчий потенціал, щоб надати інформацію по-іншому, — Ви можете бути серйозними там, де інші жартують (і навпаки), висловлюйте свою думку, де інші дотримуються нейтралітету, зосередьте увагу на творчості фанатів або цікавих дрібницях, а не точних енциклопедичних відомостях, або що-небудь інше, що виділить Вашу вікі серед вже присутніх проєктів на цю тему.

Увага! Вікі, яка містить виключно копії змісту з інших вікі, може бути закрита, якщо користувачі цієї спільноти не нададуть гарантій, що вони змінять зміст, або не почнуть активно редагувати тексти, щоб ця вікі відрізнялась від інших.

Фандом також не дублює інші проєкти Фонда Вікімедіа, тому якщо Ви зацікавлені у створенні вікі з довідковими матеріалами, ми радимо вам приєднатися до Вікіпедії чи інших проєктів замість створення нової вікі.

Закриття, злиття та зміни вікі[]

Усі вікі при необхідності можна закрити або змінити. Помічники та співробітники можуть зв’язатися зі спільнотою для внесення змін до вікі: змінити URL-адресу чи ім’я вікі, щоб вони краще відповідали Умовам використання, для покращення рейтингу Вашої вікі в пошукових системах або налаштування показу рекламних оголошень.

Хоча засновник вікі може вимагати закрити вікі, якщо тема зацікавить широку аудиторію, Фандом вважає за краще не закривати такий проєкт, а знайти для нього нових адміністраторів.

Вікі, у яких дуже мало змісту або які довго не діють, можуть бути об'єднані з іншими проєктами або закриті. У разі повного закриття вікі, яка мала значний вміст, Фандом зберігає її базу даних, яка буде доступна для завантаження протягом 30 днів.

Advertisement