Центральна спільнота
Advertisement

URL вікі — це частина веб-адреси вікі до fandom.com чи wikia.org. Раніше у україномовному сегменті Фандому попереду нього зазвичай додавався префікс «uk» (тобто виходило http://uk.URL.wikia.com, зараз же префікс додається після fandom.com або wikia.org. Тобто виходить https://URL.fandom.com/uk/ або https://URL.wikia.org/ru/. URL задається самим користувачем при створення нової вікі і часто дещо відрізняється від самої назви вікі. Останнє вельми характерно для україномовного сегменту Фандому, оскільки в URL обов'язкове використання латинського шрифту, а в назві вікі часто використовується кирилиця.

Вибір URL[]

При створенні нової вікі особливо важливо вибирати правильний і гарний URL. Будь-ласка, слідуйте наступним рекомендаціям:

 • URL може містити тільки малі літери (GoodWiki — не можна). В URL можуть використовуватись цифри, «.» і «-».
 • В URL не може міститися дублікат мовного префіксу (uk.goodwikia — не можна).
 • Використовуйте URL, адекватно відображає тематику вашої вікі, щоб користувачі легко могли знайти її. Наприклад, якщо людина шукає вікі про спорт, він в першу чергу спробує адрес sport.wikia.com.
  • Якщо URL, який ви вигадали, вже зайнятий, а ви все-таки хочете створити свою вікі, то просто використовуйте вихідний URL. Не потрібно оригінальничати, оскільки адрес wikisport або mysportwiki усе рівно допоможе вашій вікі мати високий рейтинг у пошукових системах.
 • Використовуйте короткий і простий URL, щоб користувачі не помилялись в написанні адреси вашої вікі, намагаючись знайти її.
 • При створенні вікі (кнопка «Start a Wiki» або Special:CreateNewWiki) відкривається вікно, де користувачі повинні текст в два поля. Перше «Дайте назву вікі». Як тільки ви впишете туди свою назву, друге поле заповниться автоматично. Пробіли замінюються на дефіси, а великі літери перекладуться в маленькі.
  • Система перевірить, чи не зайнята адреса, і якщо вікі вже існує, на неї буде дане посилання.
  • Ви зможете змінити URL з врахуванням існуючих обмежень.
  • Вам потрібно вибрати мову нової вікі, і до URL буде доданий відповідний префікс.

Посилання на вашу вікі з іншої вікі[]

Ви можете використовувати скорочення URL, щоб робити посилання на інші вікі. Для цього створіть вікі-посилання х префіксом w:c:URL.

Наприклад, якщо ви наберете [[w:c:uk.wikis|Вікі про Вікі]], з'явиться посилання на Вікі про Вікі.

Ви також можете використовувати скорочення для посилань на певні статті. Наприклад, наберіть [[w:c:uk.wikis:Глобальне навігаційне меню|Глобальне навігаційне меню на Вікі про Вікі]] і ви отримаєте посилання на Глобальне навігаційне меню на Вікі про Вікі.

Змінення URL[]

Змінити URL вікі можливо. Для цього зверніться до співробітників Фандому через сторінку Спеціальна:Contact. Якщо ваше прохання буде задоволена, то вікі отримає новий URL. Зі старого URL буде встановлено перенаправлення на нову, або ж URL може бути вільним, і в майбутньому інші користувачі можуть зайняти його при створенні вікі. Якщо бажаний URL зайнятий, ви можете об'єднати вікі і зайняти бажаний URL.

Див. також[]

Advertisement