FANDOM


Системні повідомлення або повідомлення MediaWiki — це повідомлення, за допомогою яких можна налаштувати інтерфейс вікі. В більшості своїй представляють собою елементи текстового інтерфейсу, які користувачі бачать на вікі. Ці повідомлення локалізовані і змінюються в залежності від того, якою мовою інтерфейсу ви вказали в особистих налаштуваннях. У таких системних повідомлень є своє значення за замовчуванням, яке можна змінити.

Історія Редагувати

Скоріше після появи MediaWiki стало зрозуміло, що потрібна можливість для кастомізації інтерфейсу. Багато спільнот хотіли змінити окремі повідомлення на терміни, що більш підходять до тематики їх вікі. А для вікі на інших мовах потрібний був швидкий способ перекладу різних позначень.

Вирішенням стало поява системних повідомлень. Велика частина елементів інтерфейсу, які ви бачите, можуть налаштовуватися, починаючи з клавіши «Редагувати» та закінчуючи привітанням користувача в чаті.

Коли в MediaWiki з’являється нове розширення чи функція, співробітники Фандому дають їм певну назву англійською мовою, і воно може бути змінено шляхом коригування локальних повідомлень. Список усіх системних повідомлень ви можете знайти на сторінці Спеціальна:AllMessages.

Хоча системні повідомлення існують, щоб налаштувати зовнішній вигляд вікі, пам’ятайте, що вони не повинні вводити користувача в оману. Значення за замовчуванням — це найбільш зрозумілі і поширеніші терміни.

Крок за кроком Редагувати

Оскільки повідомлення зберігаються в просторі імен MediaWiki, тільки адміністратори вікі можуть вносити зміни в системні повідомлення.

Системные сообщения

При переходу на спеціальну сторінку в рамочці буде написано призначення

Використання Special:AllMessages:

  1. Перейдіть на Special:AllMessages і виберіть «усе». Знайдіть цікавий вас текст і знайдіть повідомлення, яке ви хотіли б змінити. Натисніть на повідомлення.
  2. Якщо повідомлення не було відредаговано раніше, то посилання буде виділеним червоним.
  3. Редагуйте сторінку як звичайну статтю, вкладаючи в тексті повідомлення.
  4. Збережіть повідомлення та переконайтесь, що повідомлення змінилося належним чином.

Порада: очистіть кеш браузера, якщо зміни відразу не з’явилися.

З міркувань безпеки не всі повідомлення MediaWiki доступні для редагування. Ви можете змінити ті з них, які входять у білийсписок. Інші можуть редагувати тільки співробітники за замовчуванням.

Трюк Редагувати

До MediaWiki 1.18 єдиним способом знайти сторінку повідомлення системи було переглядування Special:AllMessages власноручно. MediaWiki 1.18 ввів спеціальний код 'language' і qqx, який може бути включеним шляхом додавання ?uselang=qqx до URL (дивіться цю сторінку, в якості прикладу). Усі повідомлення на цій сторінці будуть замінені їх повідомленнями клавіш, якими є сторінки в просторі імен MediaWiki.

Лив. також Редагувати

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.