Нещодавно ми оголосили про те, что новий бренд FANDOM (Фандом) замінить назву «Вікія» починаючи з 4 жовтня 2016 року. Це означає, що усі вікі-проєкти, новини та статті Фандому (поки що тільки англійською) і Обговорення стануть частиною нового бренду FANDOM. Це відкриє нам нові можливості для розвитку ресурсу і розширення можливостей користувачів на сайті.

Нижче ми постараємося відповісти на найважливіші питання, що пов'язані зі зміною бренду.

Загальні питання[ред. | ред. код]

Що таке ФАНДОМ?[ред. | ред. код]

Ваші вікі-проєкти є достовірними і авторитетними джерелами знань на найрізноманітніші теми. Багато творців відеоігор, серіалів, книг звертаються до ваших статей в пошуках інформації про своїх же власних творіннях. Наприклад, коли Саймон Пегг писав сценарій до фільму «Стартрек: Бесконечность», він спирався на великі знання користувачів з Memory Alpha вики. Фандом — це не тільки вікі-спільнота, де фанати пишуть фактично достовірні статті про свої улюблені відеоігри, серіали, книги, комікси і багато іншого, а також місце, де вони можуть поспілкуватися один з одним і дізнатися новини на улюблені теми.

Які масштаби змін?[ред. | ред. код]

З 4 жовтня бренд FANDOM буде використовуватись усюди, да раніше використовувався бренд Wikia. В глобальному навігаційному меню ви побачите логотип «FANDOM», оновлений дизайн пошуку, а також нове посилання «Explore Wikis» на сторінку зі списком популярних вікі на вашій мові (тільки для підтриманих мов). Це перші кроки на шляху до створення платформи, яка стане вичерпним ресурсом для фанатів по всьому світу і гідно представить вікі-спільноту і користувачів, які їх створили і пітримують.

Чому ви вирішили перейменувати Вікія?[ред. | ред. код]

Вікія почала свій шлях в 2004 році під назвою «Wikicities», будучи дуже простим вікі-хостингом. Для створення вікі потрібно було відіслати заявку, яку вручну перевіряли співробітники, і якщо співробітники вважали, що у вікі-проєкта є перспективи, то вони його схвалювали. В 2006 року сайт змінив назву на «Wikia», і за час свого існування ми виросли багаторазово і в підсумку перетворилися в кращий майданчик для розваг і обміну знань.

Динаміка розвитку Вікія змусила нас замислитися над тим, як ми можемо розширити платформу, залучаючи нових користувачів і надаючи їм нові можливості взаємодії на сайті, при цьому залишив вікі-спільноти в центрі всього, що ми робимо. В січні 2016 року був запущений сайт FANDOM, за допомогою якого користувачі змогли поділитися новинами і розповідями про цікаві події в своїх спільнотах, а нове розширення Обговорення покликане сприяти активному обміну думками між фанатами. Це всього лише перші кроки в новому етапі розвитку Вікія.

Як вплине ребрендинг на мою вікі?[ред. | ред. код]

Користувачі не зіткнуться ні з якими змінами в функціональному плані на рівні своїх вікі-спільнот. Зміст вікі-проєктів, URL і назва вашої вікі, рейтинг вашої вікі в пошукових системах — усе це залишиться незмінним. Адреси вікі-проєктів як і раніше будуть закінчуватися на wikia.com. Нова назва направлено на зміцнення позицій хостингу серед глобальних медіа-брендів. Ми вважаємо, що воно може залучити ще більше користувачів, які будуть приходити на ваші вікі-проєкти читати і створювати контент. Ваші вікі залишаться такими ж, як і були, але ми додамо більше можливостей для користувачів брати участь в житті спільнот.

В першу чергу зміна бренда приведе де деяких змін на організаційному рівні компанії. Як згадувалося раніше, трохи зміниться вигляд глобального навігаційного меню — в ньому з'явиться логотип FANDOM. Це меню навігації буде однаковим усюди: ви побачите його на вікі-спільнотах, на ФАНДОМІ і в Обговореннях.

Для деяких мовних порталів ми створюємо нові динамічні домашні сторінки, де будуть відображатися популярні спільноти на цих мовах. З часом такі сторінки будуть доступні на усіх мовах, для яких у нас є співробітники.

Як вплине ребрендинг на рейтинг моєї вікі в пошукових системах?[ред. | ред. код]

Наші аналітики підтверджують, що рейтинг вашої вікі в пошукових системах не зміниться після зміни бренду. Ми вважаємо, що з ростом популярності ФАНДОМу ваші вікі-проєкти стануть більш помітними для пошукових роботів, хоча в короткостроковій перспективі ніяких змін не буде.

ФАНДОМ не така унікальна назва, як Вікія. Хіба ні?[ред. | ред. код]

Так, Вікія — це унікальна назва, але треба признати, що воно маловідоме широкому колу людей. Найчастіше буває дуже складно пояснити, що таке Вікія і навіщо воно потрібне. ФАНДОМ є найбільш зрозумілою назвою, найвпізнаванішим і найбільш точно передає нашу і вашу діяльність — створення найбільшого ресурсу для фанатів в Інтернеті.

Але ж не всі вікі присвячені поп-культурі?[ред. | ред. код]

Назва ФЭНДОМ свідчить про велику частину того, що представлено на нашому ресурсі. Крім того, сам термін «ФАНДОМ» можна застосовувати до будь-якої спільнота улюбленців або фанатів певної теми, а не тільки до тих, хто є шанувальником відеоігор, серіалів або фільмів.

Чи маються акаунти Вікія в соціальних мережах?[ред. | ред. код]

Так, усі акаунти Вікія в соціальних мережах тепер будуть перейменовані на ФАНДОМ. Твітер-акаунт @Wikia залишиться офіційний акаунтом компанії Wikia, Inc.

Питання неангломовних користувачів[ред. | ред. код]

Чи буде перекладатися назва "FANDOM "?[ред. | ред. код]

Офіційна назва "FANDOM " завжди буде написаний англійськими літерами. Однак в статтях і/чи блогах на україномовному порталі буде використовуватись кирилична транслітерація «Фандом».

Чому неангломовні портали не мають свої версії сайта FANDOM.com?[ред. | ред. код]

На момент релізу fandom.com планувався портал виключено для розважальних статей, написаних користувачами, але з тих пір ми вирішили провести повний ребрендинг і назвати усю нашу платформу Фандомом. Зараз Фандом в своєму повному вигляді доступний тільки англійською мовою, але з часом він з'явиться на всіх ключових мовних порталах.

ФАНДОМ — це американське слово. Хіба воно підходить для інших мов?[ред. | ред. код]

Термін «ФАНДОМ» є універсальним, тому навіть за межами англомовних країн користувачі розуміють, що він означає, особливо коли по говоримо про користувачів Інтернету. І чим більше людей будуть знати про сайт Фандом, тим більше поширеним стане це слово.

Також зверніть увагу на те, ща багато відомі компанії використовуються для своїх брендів англійські (і не тільки) слова, які усе рівно широко поширені і зрозумілі більшості людей. Наприклад, Apple, Facebook або SnapChat. Facebook і особливо SnapChat є американізм і штучно створеними словами, але вони відомі у світі. З іншої сторони, німецький автомобільний бренд Volkswagen перекладається як «народний автомобіль», но само слово известно і зрозумілі у всьому світі.

Ну і нарешті, саме слово wiki взагалі прийшло гавайською мовою. Коли такі слова як Вікіпедія чи Вікія зрозумілі більшості користувачів Інтернету, ми впевнені в тому, що і «ФАНДОМ» стане широко використовуваним словом серед користувачів.

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.