FANDOM


Інтернет дозволяє людям шукати друзів за інтересами та спілкуватися на будь-які теми. Але в інтернеті іноді може бути важко і навіть небезпечно. Ви можете натрапити на тролів і недоброзичливців, які спробують ускладнити вам життя різними способами: від інтернет-цькування до шахрайства та переслідування.

Тим не менш, погані користувачі інтернету не повинні зупинити вас від використання мережі — вам просто необхідно навчитися користуватися інтернетом з обережністю.

Зберігайте особисту інформацію в секретіРедагувати

Не повідомляйте іншим користувачам інтернету свої особисті дані. Не діліться своїм реальним повним ім'ям, місцем проживання, адресою школи чи роботи, номером телефону — всім тим, що може розкрити вашу реальну особу.

Не вірте кожному зустрічномуРедагувати

Ніколи не забувайте про те, що на іншому кінці мережі може бути зовсім інша людина, а ніж та особа, за яку він або вона себе видає. Також важливо не впадати в крайнощі й не ставитися підозріло до кожного незнайомця або незнайомки в мережі. Просто не будьте довірливими, адже в інтернеті занадто багато незнайомих людей, отож не надавайте їм свою особисту інформацію.

Якщо у вас є побоювання, розкажіть про них іншимРедагувати

Якщо хтось змушує вас робити щось, чого ви не хочете, чи просто усіляко ускладнює вам життя, повідомте про це іншим. Повідомте співробітникам Фандому про проблему або розкажіть комусь поза інтернетом, кому ви довіряєте: друзям, батькам, вчителям, співробітникам.

Контролюйте ситуаціюРедагувати

Пам'ятайте, що ви повинні завжди тримати під контролем своє життя в інтернеті. Ніхто не має права змушувати вас спілкуватися з тим з ким ви не бажаєте або робити те, чого ви не хочете. Сміливо блокуйте повідомлення користувачів у чаті, а самих користувачів — на вікі, якщо ви адміністратор. Ігноруйте і видаляйте їхні повідомлення на своїй стіні й не звертайте уваги на їхні образи та провокації. Ваш час не вартий того, щоб витрачати його на негативні емоції.

Одна з найкращих стратегій поведінки в інтернеті - це звичайне ігнорування користувачів, що роблять вам прикрості. Адже в'їдливі коментарі відпускаються з метою вколоти іншого користувача, і їх відправникам завжди хочеться переконатися, що вони досягли своєї мети. Однак, якщо ви просто проігноруєте такі випади і не станете на них реагувати, то ви зробите саме те, чого задирака не чекає, і ваша безмовна відповідь буде промовистішою за будь-які слова. Звісно, для цього треба володіти неабияким терпінням, отож ця навичка дуже корисна і просто необхідна, якщо ви не хочете ображатися на всі ті гидоти, які можуть відпустити на вашу адресу в інтернеті. Мета задир — змусити вас почуватися погано, тож не дозволяйте їм досягнути цієї мети!

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.