Центральна спільнота
Advertisement

Шаблони — це особливий тип сторінок вікі. Вони створюються для того, щоб можна було включити зміст цих сторінок в інші сторінки. Це дозволяє привести звичайні сторінки вікі до однакового виду і полегшити наповнення цих сторінок стандартною інформацією.

Шаблони розташовуються у власному просторі назв, яке так і називається «Шаблон». Список всіх шаблонів, які є на вікі, можна побачити на сторінці Спеціальна:Шаблони

Де використовуються шаблони[]

Шаблони можуть бути корисні в таких випадках:

 • Форматування сторінки. Наприклад, за допомогою інфобоксів можна привести сторінки до однакового виду.
 • Створення контенту, який буде відображатися на багатьох сторінках. Наприклад, це можуть бути посилання на серії телесеріалу або навігаційні таблиці.
 • Створення ярликів або попереджувальних написів.
 • Заміна складного коду сторінки. Наприклад, при оформленні Заголовної сторінки вікі.

Створення шаблону[]

Основна стаття: Довідка:Створення шаблонів

Шаблони можуть бути як простими, так і дуже складними, а також включати в себе інші шаблони. Ми рекомендуємо створити простий шаблон, після чого експериментувати з його кодом.

Для створення простого шаблону виконайте наступні дії:

 • Відкрийте діалог створення нової сторінки.
 • Як назва сторінки вкажіть Шаблон: Приклад. Зверніть увагу на відсутність пробілу після двокрапки.
 • У вікні, виберіть тип шаблону, який ви хочете створити. Ви можете вибрати пункт «Невідомо», якщо не впевнені, для чого вам буде потрібен цей шаблон.
 • Напишіть на сторінці текст: Вітаю вас на моїй стіні обговорення!
 • Запишіть сторінку.

Вітаємо, ви створили шаблон! Ви можете використовувати його в привітанні на своїй стіні обговорення. Перейдіть на сторінку Message Wall Greeting:ВашеІмяКористувача і напишіть на ній:

{{Приклад}}

Після збереження сторінки на ній з'явиться напис, яку ви внесли в шаблон. Тепер після поновлення тексту і/або коду шаблону ваше привітання на стіні обговорення буде оновлюватися автоматично.

Додавання існуючих шаблонів[]

Класичний редактор[]

В Класичному редакторі в правій колонці інструментів є блок шаблони. Щоб додати шаблон, який є на вікі, натисніть на кнопку «Додати інші шаблони». Якщо шаблон має внутрішні параметри, то при додаванні шаблону на сторінку відкриється редактор шаблонів. Заповнюючи рядки шаблону і клікаючи по кнопці «Предпросмотр», можна побачити, як буде виглядати шаблон на сторінці вікі.

На сторінці MediaWiki: Editor-template-list можна додати список з чотирьох шаблонів, які стануть доступні за замовчуванням в блоці Шаблони. Список шаблонів на цій сторінці складається в наступному форматі:

Шаблон:НазваШаблона
Шаблон:НазваДругогоШаблона

Візуальний редактор[]

У візуальному редакторі для того, щоб додати шаблон на сторінку перейдіть в меню «Вставити» на панелі інструментів у верхній частині сторінки і виберіть пункт «Інфобокс» або «Шаблон».

 • У першому випадку ви побачите вікно зі списком Інфобокс, які є на вікі. Виберіть один з них, після чого відкриється вікно з редагуванням рядків Інфобокс.
 • У другому випадку відкриється вікно з алфавітним списком всіх шаблонів вікі (включаючи Інфобокс) і рядком пошуку, якою можна скористатися, якщо шаблонів на вікі дуже багато. Якщо в обраному шаблоні немає параметрів, що настроюються, то при виборі шаблону він відразу буде додано на сторінку. Якщо у шаблону є настроюювані параметри, відкриється вікно, аналогічне тому, що що використовується при редагуванні Інфобокс

Вихідний код[]

В режим вихідного коду для вставки шаблону необхідно використовувати подвійні фігурні дужки і назва шаблону. наприклад,

{{Різне}}

Якщо шаблон має настроюються параметри, то перейдіть на сторінку самого шаблону, щоб дізнатися їх. Як правило, на сторінках шаблону вказується код, який необхідно додавати на сторінку, щоб задіяти всі функції шаблону.

Стандартні шаблони[]

Кожна вікі має набір стандартних шаблонів, які завантажуються на вікі при її створенні зі Starter вики. Якщо на вашій вікі немає набору стандартних шаблонів, ви можете імпортувати їх або скопіювати вручну необхідні вам шаблони.

Ви можете редагувати і змінювати стандартні шаблони на свій розсуд. Якщо ви новачок в роботі з шаблонами, ми рекомендуємо почати саме з цих дій, так як шаблони зі Starter вікі прості і не містять складний код.

Шаблони з різних вікі-проєктів[]

Якщо вам сподобалися шаблони на будь-якої вікі, ви можете скопіювати їх на свою вікі і відредагувати під стиль і тему своєї вікі. У більшості випадків користувачі спокійно ставляться до копіювання шаблонів, але краще на сторінці зі скопійованих шаблоном дати посилання на вікі, звідки ви його скопіювали, і на історію правок шаблону.

Як правильно скопіювати шаблон:

 • Перейдіть на сторінку вікі, де використовується шаблон.
 • Відкрийте режим вихідного коду і знайдіть назву необхідного шаблону (воно буде всередині подвійних фігурних дужок).
 • Перейдіть на сторінку самого шаблону. Вона знаходиться на сторінці Шаблон: НазваШаблона.
 • Натисніть «Правити» і перейдіть в режим Вихідного коду (якщо він не завантажився відразу).
 • Скопіюйте весь код у вікні редактора і перенесіть на свою вікі на сторінку Шаблон: НазваШаблона.

Найчастіше шаблон може містити в собі інші шаблони. Якщо ви побачите червоні посилання після збереження сторінки з шаблоном на своїй вікі, то вам необхідно створити всі ці додаткові шаблони. Їх назви вам вже будуть відомі — за різними посиланнями. Повторіть інструкцію, написану вище, для кожної з червоною посилань.

Шаблон також може мати особливі стилі, що найчастіше зустрічається в інфобоксах. Щоб скопіювати на свою вікі ці стилі, перейдіть на сторінку MediaWiki:Wikia.css або MediaWiki:Common.css на шуканої вікі і знайдіть код, відповідальний за стиль шаблону. Розмістіть цей код на сторінку MediaWiki: Wikia.css або MediaWiki: Common.css на своїй вікі.

Классифікація шаблонів[]

Класифікація шаблонів необхідна для того, щоб шаблони коректно відображалися на різних пристроях. Діалог класифікації шаблонів може з'являтися як при створенні нового шаблону, так і при збереженні шаблона.

Відео-екскурс по шаблонах[]

Див. також[]

Advertisement