Центральна спільнота
Advertisement
Ця функція не буде перенесена на нову Єдину платформу (UCP). Дивіться Довідка:UCP, щоб більше дізнатися про нову платформу.
Це розширення могло бути підключене адміністратором на сторінці Special:WikiFeatures.

Чат - розширення Фандом. Він призначений для обміну миттєвими повідомленнями між користувачами вікі. Спілкуватися можна як у загальному чаті, так і відправляти приватні повідомлення окремим

Вид віконця для входу в чат.

користувачам чату. Віконце для входу в чат розташоване в правій колонці на будь-якій сторінці вікі. Натисніть кнопку «Почати чат» або «Приєднатися до чату», якщо там вже є користувачі, і чат відкриється в окремому вікні браузера.

Також в чат можна зайти через сторінку Special:Chat або за допомогою тега <chat /> додати вікно входу в чат на будь-яку сторінку вікі.

Меню користувача[]

Якщо Ви натиснете на ім'я користувача, присутнього в чаті, відкриється меню, в якому представлена ​​

Меню чата.png

коротка інформація про користувача (його аватар, ім'я користувача і місяць приєднання до вікі) і дані наступні посилання:

 • Стіна обговорення-посилання на стіну/сторінку обговорення користувача.
 • Вклад- переглянути внесок користувача на даній вікі.
 • Приватне повідомлення- відправити користувачу приватне повідомлення в чаті.
 • Дати статус модератора(доступно як бюрократам, так і адміністраторам вікі) - підвищити статус користувача до модератора чату.
 • Видалити(доступно адміністраторам і модераторам чату) - видалення користувача з чату. Він може тут же повернутися назад, тому цей інструмент можна використовувати як попередження або «жовту картку» перед справжнім баном. Також можна видалити користувача, який в даний момент відчуває проблеми з підключенням до чату, щоб не «засмічувати» стіну повідомленнями системи.
 • Забанити(доступно тільки адміністраторам і модераторам чату) - заблокувати користувача. Розповсюджується тільки на спілкування в чаті. Всі блокування записуються в окремий журнал банів в чаті.

Приватні повідомлення[]

Приватні повідомлення - можливість діалогу між вами і одним з інших користувачів. Якщо Ви перебуваєте в особистому повідомленні з кимось, у Вас є можливість відмовитися від отримання від нього таких повідомлень, вибравши функцію «Заблокувати приватні повідомлення» в меню, що з'являється при натисканні на ім'я користувача. Ця дія буде застосовано для всіх вікі, і, поки Ви не виберете опцію «Дозволити приватні повідомлення» в цьому ж меню в загальному чаті, воно буде в силі.

Статус модератора чату[]

Цей статус дає можливість блокувати користувачам можливість спілкування в чаті. Адміністратори вікі автоматично є і модераторами чату. Бюрократи і адміністратори вики можуть дати будь-якому користувачу вікі, що не адміністратору, статус модератора чату. Модератори чату позначені зірочками в списку користувачів у вікні чату. Співробітники та Помічники Фандом мають особливу іконку в чаті.

Розблокування[]

Якщо користувач був забанений в чаті, адміністратор або модератор чату може розбанити його безпосередньо з чату за допомогою кнопки «Скасувати» або перейшовши на сторінку вкладу користувача і натиснувши на кнопку разбана. Користувач буде миттєво Розбанені і знову отримає можливість підключення до чату.

Смайли[]

Emoticon_cool.png Emoticon_batman.png Emoticon_crying.png Emoticon_fingers_crossed.png Emoticon_blush.png Emoticon_confused.png Emoticon_content.png Emoticon_happy.png Emoticon_heart.png Emoticon_hmm.png Emoticon_indifferent.png Emoticon_laughing.png

Ви можете використовувати смайлики для чату, вводячи такі поєднання символів, як :) або (books) у вікні чату. Для одержання повного списку доступних смайликів відвідайте сторінку MediaWiki:Emoticons на Вашій Вікі. Адміністратори можуть налаштовувати кількість і види смайликів на своїх вики, відредагувавши цю сторінку. Смайликом може бути будь-який стандартний тип файлу зображення, який повинен бути рівно 19х19 пікселів в розмірі. Якщо він не підходить за розміром, смайлик буде автоматично зменшена/збільшений до нього.

Дія /me[]

У чаті існує одна особливість, якої є команда «/me». Наприклад, якщо Ви наберете в чаті:

/me збирається в кіно.

то це буде виведено в чат як:

* ВашеІм'я збирається в кіно.

Посилання[]

"Див. Довідка:Посилання щоб дізнатися більше про створення внутрішніх та інших типів посилань"

Посилання в чаті працюють точно так само, як і в редакторі:
(Єдиним винятком є посилання на зовнішні вікі, перераховані в {{#NewWindowLink:w:Interwiki map}}, такі як wikipedia:ru:стаття).

 • Локальне посилання ─ [[{{#NewWindowLink:Довідка:Простори назв|Простір імен}}:Ім'я сторінки]] призведе на відповідну сторінку вікі
  Наприклад, посилання [[{{#NewWindowLink:Довідка:Спеціальні|Special}}:Forum]] в чаті Community Central направить на {{#NewWindowLink:w:Special:Forum|форум Community Central}}.
 • {{# NewWindowLink:Довідка:міжвікі посилання|міжвікі-посилання}} ─ [[w:c:{{# NewWindowLink:Довідка:URL|префікс.url}}]] призведе на заголовну сторінку конкретної вікі
  Наприклад, [[w:c:ru.starwars]] - простий спосіб послатися на "Вукіпедію" (http://ru.starwars.wikia.com).
  (проте, міжвікі-посилання на поточну вікі працювати не будуть)
 • Пряме ─ http://URL.wikia.com/wiki/Путь призведе на конкретну статтю
  Наприклад, {{#NewWindowLink:http://ru.avatar.wikia.com/wiki/Аанг}} ─ адресу однойменної статті на "Аватар Вікі",
  легко скорочується до [[w:c:ru.avatar:Аанг]] або навіть [[Аанг]], якщо ви перебуваєте в чаті вікі, на яку посилаєтесь.
  (якщо посилання веде на локальну вікі, вона буде автоматично скорочена до [[Простір імен:Ім'я сторінки]])

Інші поради[]

 • Якщо Ви використовуєте скін Monobook, то Вам потрібно додати Special:Chat?useskin=wikia до URL-адреси вікі, щоб приєднатися до чату.

Див. Також[]

Advertisement