Центральна спільнота
Advertisement

Форум-розширення Фандом, яке додає на вікі місце для обговорення різних тем і питань, пов'язаних з вікі. Адміністратори можуть підключити його через сторінку Wiki Features. Будь-який користувач може взяти участь у дискусіях на сторінках форуму, а зареєстровані користувачі можуть відслідковувати обрані теми і отримувати повідомлення, коли хтось залишить думку в даних темах. Структура форуму налаштовується адміністраторами та модераторами форуму.

Опис[]

Щоб потрапити на Форум, кликнете за однойменною посиланням на першій вкладці меню вікі вверху сторінки або перейдіть на сторінку Special:Forum.

Структура форуму[]

Форум являє собою структуру з трьох рівнів:

 • Спеціальна: Forum-верхній рівень, де представлений список Головних тем форуму і дано посилання на правила форуму. Тут також зазначено скільки всього тем обговорення на Форумі і скільки з них активних. У правій частині сторінки знаходиться блок «Активність на форумі», де наводяться останні відповіді користувачів в темах обговорення.
 • Головна тема-другий рівень. Кожна з тим містить обговорення/дискусії відповідні своїй назві. Будь-який користувач може створювати свої теми всередині Головною теми. Головні теми можуть створювати адміністратори і модератори форуму. Вони ж можуть дати їм короткий опис.
 • Тема- безпосередньо обговорення/дискусії, що представляють собою заголовне повідомлення користувача та відповіді на нього.

Початок нового обговорення[]

Файл:Форум старт обсужденія.png

Діалог створення нової теми.

 • Перейдіть на сторінку Форуму та виберіть ту головну тему, яка більше підходить для вашого питання або теми обговорення.
 • У віконці «Створити тему» ​​кликнете по рядку з текстом «Що ви хочете обговорити?»
 • Вкажіть назву теми/питання, зробивши його, по можливості, коротким і ясним, щоб не вводити інших користувачів в оману щодо того, що Ви хочете обговорити.
 • Заповніть вікно нижче своїм повідомленням. Ви можете додати туди зображення, відео, посилання, щоб краще представити свою тему для обговорення.
 • Якщо це необхідно, додайте в нижній рядок «Загальна тема» назву існуючої статті(їй) на вікі, яка пов'язана з темою Вашого обговорення. Це дозволить іншим користувачам, які цікавляться даною статтею, швидше знайти Вашу тему.
  • Якщо Ви почали обговорення натиснувши на кнопку «Почати обговорення» внизу будь-якої статті, то загальна тема буде додана автоматично, а Вам, крім назви теми і повідомлення, потрібно буде вибрати у випадаючому меню головну тему, до якої відноситься Ваше обговорення.
 • Створена Вами нова тема, відразу буде відслідковуватися вами. Якщо Ви отримаєте відповідь на своє питання або порахуєте, що тема обговорення вичерпана з Вашого боку, то, натиснувши на кнопку «Не стежити» в правому верхньому кутку свого першого повідомлення, Ви відмовитеся від відстеження даної теми.

Участь в обговоренні[]

 • Знайдіть тему, в якій Ви хочете взяти участь в обговоренні, у списку тем на Форумі, внизу статті, де така тема вже створена, або клікнувши по одній з активних тем обговорення в блоці «Активність на форумі» у правій частині першої сторінки Форуму.
 • Прокрутіть тему вниз поки не з'явиться віконце «Відповісти». Натисніть на нього і внесіть своє питання/відповідь в загальне обговорення.
Файл:Форум кнопки на сообщеніі.JPG

Кнопки цитування та «Мені подобається».

 • Якщо Ви хочете відповісти на репліку конкретного користувача обговорення, натисніть на кнопку «Цитувати», яка з'являється в правому нижньому кутку повідомлення при наведенні на нього курсором миші. У цьому випадку, у верхній частині Вашої відповіді з'явиться цитата цього повідомлення, а над правим кутом - посилання на це повідомлення.
 • Натиснувши на іконку піднятого вгору великого пальця в правому верхньому куті повідомлення або відповіді, Ви покажете, що це повідомлення/відповідь Вам подобається. Таким чином Ви можете відзначати найбільш цікаві для відповіді і заохочувати користувачів обговорення продовжувати дискусію.

Управління Форумом[]

Головні теми форуму[]

Файл:Форум створити гл тему.png

Вікно редагування головної теми.

Адміністратори і модератори можуть створювати і редагувати назви та опису головних тем форуму, натиснувши на кнопку «Правити гл. теми »на першій сторінці Форуму. Також гл. теми Форуму можна переміщати відносно один одного, наприклад, щоб підняти наверх сторінки тему, яка є найактуальнішою на даний момент.

Зверніть увагу, що головні теми, на відміну від звичайних тим, не можна видалити, а тільки об'єднати з іншою головною темою. Ця дія призведе до того, що теми з однієї головної перемістяться в іншу. Щоб дійсно видалити головну тему, Вам треба спочатку видалити всі теми всередині неї.

Повідомлення користувачів вікі[]

При створенні нового повідомлення адміністратори та модератори можуть повідомити про нього всіх зареєстрованих користувачів вікі, які вносили в неї вклад. Для цього потрібно поставити галочку в опції «Повідомити про цю тему» ​​під вікном створення повідомлення. Для вже створених повідомлень, у тому числі і звичайними користувачами, натисніть кнопку «Більше» в правому нижньому кутку повідомлення і виберіть пункт «Повідомити всім про цю тему».

Користувачі вікі отримають повідомлення, коли зайдуть на вікі.

Всі повідомлення із загальним повідомленням маркуються словом «Оповіщення» над самим повідомленням. Щоб зняти оповіщення, натисніть кнопку «Більше» в правому нижньому кутку повідомлення і виберіть пункт «Скасувати повідомлення про цю тему».

Правила Форуму[]

На першій сторінці Форуму є кнопка «Правила Форуму/Довідка», при натисканні на яку з'являється спливаюче вікно зі стандартними правилами Форуму та короткою довідкою по ньому. Адміністратори можуть редагувати цей текст, натиснувши на кнопку «Правити» внизу вікна або перейшовши на сторінку MediaWiki:Forum-policies-and-faq. Створюючи свої власні правила поведінки на Форумі, переконайтеся, що вони не суперечать політиці Фандом.

Модератори форуму[]

Особливий статус, що дозволяє користувачам управляти форумом нарівні з адміністраторами вікі (детальніше). Може бути виданий адміністратором, бюрократом або adminmentor'ом.

Примітки[]

 • Після підключення Форуму під кожною статтею вікі з'явиться блок «Обговорення статті». Він не замінює собою поточні сторінки обговорення статей або коментарі до статей, а просто доповнює їх.
 • Якщо на вікі був форум в однойменному просторі назв, то його сторінки збережуться, але будуть доступні для редагування тільки адміністраторам вікі.
Advertisement