Центральна спільнота
Advertisement

Сторінки обговорення - це спосіб зв'язатися з іншими користувачами Вікі, щоб обговорити з ними конкретну статтю або взагалі роботу на даній Вікі. Сторінки обговорення є в кожної сторінки; достатньо натиснути на посилання «обговорення», а потім «редагувати» або «залишити повідомлення» у верхній частині сторінки.

Види сторінок обговорення[]

Сторінки обговорення користувачів[]

У зареєстрованих користувачів є своя персональна сторінка обговорення, де інші користувачі можуть залишати свої повідомлення. Щоб її знайти достатньо клікнути на посилання «Обговорити цю сторінку» у вкладці на особистій сторінці користувача. Сам користувач може опинитися на своїй сторінці обговорення клікнувши на посилання «Моя сторінка обговорення» в розгорнутому меню вгорі сторінки, де знаходиться ім'я користувача.

Користувач, який отримав повідомлення на свою сторінку обговорення, отримає повідомлення (в межах всієї Вікі) у вигляді банера з посиланням, який з'явиться внизу сторінки. Щоб прочитати повідомлення, достатньо перейти за цим посиланням.

Сторінка обговорення є і у незареєстрованих користувачів, але вона не завжди зручна. Такі користувачі закріплені за певним IP-адресом, який може змінюватися між візитами, і повідомлення може бути адресовано зовсім іншій особі. Це ще одна з причин чому треба створювати обліковий запис.

Сторінки обговорення статей[]

Кожна сторінка в будь-якому просторі імен, за винятком службових сторінок, має свою сторінку обговорення. Залишення коментаря на такій сторінці не додає банер внизу сторінки, як це відбувається під час редагування сторінок обговорення користувачів. На таке повідомлення швидше за все відповість будь-який користувач, який цікавиться статтею, або інший користувач, що переглядає список Свіжих правок.

Детальніше про залишення повідомлень на сторінках обговорень[]

  • Написавши свій коментар чи пропозицію з приводу статті на сторінці обговорення, рекомендується додавати підпис. Щоб підписатися, введіть чотири тильди ( ~ ~ ~ ~ ) - у результаті повинен вийти приблизно такий підпис:Вася Пупкін, 1 квітня 2014 18:37 (UTC ). Також Ви можете використовувати підпис в три тильди (буде вказаний тільки нік) або п'ять тильд ​​(буде зазначено тільки час).
  • Якщо всі користувачі стануть просто писати свої повідомлення однією суцільною стіною, зрозуміти, хто кому відповідає, буде дуже важко. Тому відповіді на чужі репліки можна виділяти двокрапками на початку рядка. Чим більше двокрапок, тим більше буде відступ. Приклад (у вихідному коді):
Цю статтю треба видалити. Користувач А.
: Ні, не треба. Користувач Б.
:: Ні, треба. Користувач А.
::: Не треба. Користувач Б.
:::: Треба. Користувач А.
::::: Чому Ви хочете видалити статтю? Користувач В.
:::::: Тому, що вона просто образлива! Подивіться уважно. Користувач А.
::::::: Неправда! Користувач Б.
:::::::: Правда, образ дійсно багато. Стаття вилучена. Користувач В.
  • А для того, що б все було ще зрозуміліше, розділяйте сторінки обговорень на різні теми, роблячи розділи (== Назва розділу ==) і підрозділи (=== Назва підрозділу ===). Наприклад, має сенс зробити різні розділи для обговорення про видалення і роботі з пошуку картинок.

Якщо сторінки обговорення відсутні на вікі?[]

Для сторінок обговорення користувачів: на вікі підключена Стіна обговорення. Це ефективна альтернатива стандартним сторінкам обговорення. Якщо ви все ж хочете відключити її, перейдіть на Wiki Features.

Для сторінок обговорення статей: на вікі підключені або коментарі до статей, або Форум. Ви також можете відключити ці розширення через сторінку Wiki Features.

Використання сторінок обговорення[]

Пам'ятайте, що повідомлення на сторінках обговорення також поширюються під вільною ліцензією, їх можна знайти через пошуковики, такі як Google, і вони доступні всім охочим. Тому стежте за тим, що пишете на сторінці обговорення.

Додати нову секцію на сторінці обговорення можна, не відкриваючи для редагування всю сторінку. Досить натиснути на «MediaWiki:Add comment» наступної за вкладкою редагування. Далі заповнити заголовок, щоб присвоїти ім'я новому розділу, і самий зміст повідомлення. Потім можете натиснути зберегти, і повідомлення буде додано як нова секція в нижній частині сторінки. Це дуже зручно, особливо на довгих сторінках обговорення.

Ще деякі підказки по сторінки обговорення:

  • Підписуйте власні повідомлення чотирма тильдами « ~ ~ ~ ~ ». Це додасть ваше ім'я та дату.
  • Додавайте повідомлення в кінці сторінки.
  • Залишайте ввічливі і дружні коментарі. Завжди бути краще ввічливим, ніж грубим.
  • Щоб відповісти на чиєсь повідомлення, додайте перед текстом повідомлення двокрапку (:). Це створить відступ, і стежити за ходом обговорення буде зручніше. Чим більше двокрапок буде залишено, тим більшим буде відступ.

Архівування сторінок обговорення[]

Докладніше див статтю Довідка:Архівування сторінок обговорення.

Якщо сторінка обговорення стає занадто великою, то можна створити архів, написавши [[/Архів]], (або будь інше вподобане ім'я для власного архіву) всередині своєї сторінки обговорення. Потім перейти за посиланням, що з'явилося і скопіювати всі старі повідомлення туди, при цьому очистивши саму сторінку обговорення.

Advertisement