Центральна спільнота
Advertisement
Центральна спільнота

Створення шаблонів може бути як простим, так і складним процесом. Це залежить від того, наскільки складний шаблон ви хочете створити. Але перш, ніж почати створення шаблону для своєї вікі, вам потрібно знати, що таке шаблони, і визначитися, яку функцію виконуватиме цей шаблон на вашій вікі.

Загальне[]

Всі шаблони розташовуються у власному просторі імен Шаблон. По суті, будь-який текст, таблиця, галерея зображень та інший контент, розміщений в цьому просторі імен, автоматично перетворюється на шаблон. Тому для створення шаблону вам потрібно створити нову сторінку з назвою:

Шаблон:Назва

де під "Назва" вам потрібно вставити назву вашого шаблону. Це може бути "Персонаж", "Серія", "Гра", "Посилання" тощо.

Створення шаблонів[]

Інфобокси[]

Infobox-mlp.png

Інфобокси – це найпоширеніший та найбільш затребуваний тип шаблонів. Вони використовуються майже на всіх вікі-проєктах. Зазвичай інфобокс ставиться на початку сторінки і являє собою таблицю, орієнтовану по правій стороні сторінки і яка містить коротку інформацію про предмет статті.

На Фандомі є два типи інфобоксів

Для створення інфобоксів з новою розміткою можна скористатися Конструктором інфобоксів, який знаходиться на сторінці Спеціальна:InfoboxBuilder. За його допомоги можливо досить швидко створити нескладний інфобокс, який згодом можна буде модифікувати, використовуючи поради з довідкових статей.

Для створення класичного інфобоксу на основі вікі-тексту – скористайтеся інструкцією, що написана на цій сторінці вище по тексту.

Навігаційні шаблони[]

Ці моделі є другими за поширеністю. Вони – елемент навігації вікі й пропонують читачам відвідати близькі за темою сторінки. Наприклад, навігаційні шаблони збирають список всіх ігор серії ігор, список головних або другорядних персонажів франшизи або список серій.

Навігаційні шаблони являють собою звичайні таблиці. Їх можна створити через Візуальний редактор, не вдаючись до вікі-тексту. Наприклад, створіть на сторінці з назвою Шаблон:Ігри наступну таблицю:

Відеоігри
Far Cry 1 Персонажі FC1 Техніка FC1 Зброя FC1 Супротивники FC1
Far Cry 2 Персонажі FC2 Техніка FC2 Зброя FC2 Супротивники FC2

І навігаційний шаблон готовий.

Інформаційні шаблони[]

Інформаційні шаблони потрібні для того, щоб повідомити іншим користувачам про що-небудь. Наприклад, про те, що дана стаття є незавершеною, або про те, що у статті містяться спойлери. На більшості вікі-проєктів є набір стандартних інформаційних шаблонів. Перевірте сторінку Шаблон:Заготовка на своїй вікі.

Як ви можете бачити, інформаційний шаблон – це таблиця з однієї комірки, всередині якої знаходиться текст. Тому створити такий шаблон досить просто за допомогою Візуального редактора:

Увага! Текст нижче містить спойлери!

Юзербокси[]

Це популярні шаблони, які розміщуються на персональних сторінках користувачів. Зазвичай, вони являють собою табличку з двох комірок, в одній з яких знаходиться зображення, а в іншій – текст. Тому їх створення за допомогою Візуального редактора не створить труднощів:

Example.jpg Я люблю квіти

Шаблони із змінними[]

Шаблони можуть містити змінні величини. Вони потрібні, щоб зробити його більш універсальним. Наприклад, використовуючи змінні величини в рядках інфобоксу, можна використовувати один інфобокс для всіх статей вікі.

Як приклад шаблону зі змінними величинами розглянемо шаблон "Цитата". Код виглядає наступним чином:

:«''{{{1}}}''»
:– {{{2}}}

Цифри "1" та "2" в коді є змінними величинами. Вони знаходяться всередині потрійних фігурних дужок. Ставлячи ці змінні величини, ви можете за допомогою цього шаблону додавати на сторінки вікі будь-які цитати. Наприклад, текст (в режимі Вихідного коду):

{{Цитата|Я вмію створювати шаблони|Користувач Фандому}}

надасть такий результат:

«Я вмію створювати шаблони»
– Користувач Фандому

Якщо ви хочете зробити його більш зрозумілим для користувачів, використовуйте замість цифр слова-підказки:

:«''{{{Текст}}}''»
:– {{{Автор}}}

У цьому випадку, при вставці шаблону через Візуальний редактор, параметри шаблону будуть підписані відповідним чином і користувач не помилиться в тому, де писати текст цитати, а де – її автора.

Аналогічно можна створити універсальний юзербокс. Отак виглядатиме його код:

{| border="1" class="article-table" style="float: right; width: 250px;"
|[[Файл:{{{Зображення}}}|50px]]
|{{{Текст}}}
|}

Копіювання шаблонів з інших проєктів[]

Якщо вам сподобався шаблон на який-небудь вікі, ви можете скопіювати його на свою вікі. Для цього вам потрібно зробити наступне:

  • Дізнатися назву шаблону. Для цього перейдіть на сторінку, де використовується шаблон, і потрібно клацнути по ньому в режимі Візуального редактора. У вікні буде вказано назву шаблону.
  • Відкрийте сторінку з шаблоном, підставивши до слова "Шаблон" назву, яку ви шукали, наприклад, Шаблон:Персонаж.
  • Перейдіть у режим Вихідного коду та скопіюйте весь код шаблону.
  • Створіть на своїй вікі сторінку під назвою, наприклад, Шаблон:Персонаж, вставте код і збережіть сторінку.

Зверніть увагу, що дана інструкція підходить тільки для простих шаблонів. Більш складні шаблони можуть включати в себе інші шаблони, CSS та JS, тому простим копіюванням вікі-тексту ви не зможете перенести його на свою вікі. Якщо ви скопіювали код шаблону на свою вікі, а шаблон не працює, зверніться до адміністраторів тієї вікі, звідки ви хочете перенести шаблон, і попросіть їх допомогти вам.

Див. також[]

Advertisement