Центральна спільнота
Advertisement
Ласкаво просимо на Вікі!


Ми знаємо, що почати нове успішну Вікі-це важка праця, але ми завжди готові допомогти Вам, щоб це перетворилося на розвагу!

Щоб досягти успіху, потрібно зробити дуже багато. Нижче наведено п'ять порад, які Ви повинні відразу привести у виконання, щоб це вдалося.

1. Додайте лого і фавікон[]

Логотип[]

Логотип-це невід'ємна частина індивідуального стилю Вашої Вікі.

  • Ви можете використовувати текстовий логотип, вибравши з п'ятнадцяти варіантів шрифтів, або самостійно створити графічний логотип (програми Paintbrush, Paint Shop Pro, GIMP, Fireworks, Photoshop та ін.) Розмірами 250x65 пікселів з розширенням .PNG

Якщо Ви не знаєте, який хотіли б бачити емблему своєї Вікі, то зверніть увагу на логотипи інших популярних Вікі. Ми також завжди раді допомогти Вам у створенні яскравого логотипу. Опишіть те, що Ви хотіли бачити тут (англ.) І ми спробуємо здивувати Вас.

Завантажте логотип на свою вікі під ім'ямWiki-wordmark.pngабо використовуйте Конструктор тим.

Фавікона[]

Фавікон-це маленький логотип (16х16 пікселів), який з'являється в рядку пошуку Вашого браузера поруч з адресою сайту і в закладках. В Інтернеті є безліч сайтів, де можна створити свій власний фавікон або вибрати з уже існуючих.

Завантажте отримане зображення на Вікі під ім'ям Favicon.ico. Увага, може пройти від декількох хвилин до декількох годин перш, ніж картинка стане відображатися в рядку пошуку браузера.

Детальніше див. Довідка:фавікона.

2. Оформіть Головну сторінку[]

Пам'ятайте, що перше враження завжди дуже важливо. Головна сторінка-це перше, що, зазвичай, бачать відвідувачі Вашої Вікі. Таким чином, дуже важливо, щоб на ній була ясно відображена тематика Вашої Вікі, її вміст, що Ви хочете бачити на Вікі і де потрібна допомога нових користувачів.

  • Дайте коротку інформацію, про що Ваша Вікі
  • Створіть список нових статей або основних розділів або категорій Вашої Вікі, щоб користувачам було легше орієнтуватися.
  • Створіть розділ «Потрібна допомога» або «Першочергові справи», щоб користувачі знали, де в першу чергу потрібна їхня допомога.

Ось кілька прикладів хороших Головна сторінка: Fallout Вікі, Вукіпедія і Історія Вікі.

3. Пишіть статті[]

Найцінніша річ на Вікі-це, звичайно, її статті. Пам'ятайте, що перші сторінки не повинні бути довгими. Почніть зі статей, які дадуть користувачам загальні уявлення про Вашу Вікі. Цим Ви закладіть фундамент Вікі і вкажіть всім той шлях, по якому вона повинна розвиватися.

Швидше за все, Вам доведеться самостійно написати кілька десятків статей перш, ніж нові користувачі приєднаються до Вашої Вікі. Не лякайтеся. Чим більше різноманітних сторінок буде на Вікі, тим швидше вона підніметься в рейтингах пошукових систем і тим швидше люди захочуть працювати разом з Вами.

Першочерговим Вашою метою має стати створення ста якісних повноцінних сторінок, що дозволить Вашій Вікі мати свій банер на російськомовному порталі. Це обов'язково приверне додаткову увагу до Вікі і дозволить їй досягти успіху.

4. Створіть свою сторінку користувача[]

Ваша сторінка користувача- це прекрасний шанс розповісти всім про себе і створити дружню атмосферу на Вікі. Ви можете зробити сторінку простий або навпаки докладно розповісти про себе, але головне, щоб користувачі знали, хто саме стоїть на чолі Вікі і з ким їм доведеться працювати.

Ви також можете отримувати електронні листи про зміни на що відслідковуються сторінках або на Вашій сторінці обговорення, що допоможе Вам завжди бути в курсі останніх подій на Вікі.

5. Залучення користувачів[]

Виконавши попередні поради, Ви будете готові до створення спільноти на Вашій Вікі. Запросіть своїх друзів, зверніться на інші Вікі зі схожою тематикою, відвідайте форуми Інтернет-ресурсів по цій темі. Якщо Ви будете переконливі і наполегливі, нові користувачі не змусять себе чекати. Обережно, Ваші повідомлення можуть бути розцінені як спам, тому добре подумайте над їх текстом перш, ніж відсилати або розміщувати їх.

Слідкуйте за Свіжими правками на Вашій Вікі. Побачивши нового користувача, який зайнявся редагуванням, обов'язково залиште вітальне повідомлення на його сторінці обговорення. Підтримуйте контакт з постійними редакторами і заохочуйте їх на створення нових сторінок і поліпшення існуючих.

На Вікі існує автоматичний шаблон вітання нових користувачів. Однак він досить формальний і нудний. Зайдіть на нього за посиланням MediaWiki:Welcome-message-user, змініть текст і додайте картинку. Увага, дружелюбність і трохи гумору має велике значення, щоб новий користувач захотів залишитися на Вашій Вікі.

Не бійтеся попросити допомоги[]

Співробітники Фандом та інші користувачі Вікі-спільноти завжди раді допомогти, якщо у Вас виникли будь-які проблеми, Ви не впевнені, як краще змінити зовнішній вигляд Вікі, або не знаєте, як працювати з настройками.

Будь ласка, зверніться на Форум Вики Спільноти або зв'яжіться з співробітниками Фандом.

Advertisement