FANDOM


Функція скидання (англ. purge) — це зручний спосіб очистити кеш-пам’ять сервера сторінки. Це змушує програмне забезпечення вікі відновити сторінку повністю.

Наприклад, деякі сторінки часто використовують шаблони, а редагування цих шаблонів не завжди можуть бути негайно оновлені в статтях. Якщо ви не можете бачити ці зміни належним чином, скидання кешу сторінки може допомогти. Також рекомендується повністю скинути кеш-пам’ять веб-переглядача, оскільки це також може допомогти.

Як скинути Редагувати

Примітка: скидання зазвичай буває дуже швидким, але може зайняти кілька хвилин, якщо сервери дуже зайняті.
Purgeexample

Приклад URL-адреси, що показує команду purge.

На будь-якій сторінці статті на Фандомі:

  1. У кінці URL-адреси додайте текст ?action=purge
  2. Відвідайте це посилання; сторінка повинна бути оновлена протягом короткого часу

Зверніть увагу: якщо URL містить #anchor, видаліть цю частину перед додаванням коду скидання.

Окрім цього ви можете зробити нульове редагування, перейшовши в режим редагування сторінки та збережіть її без внесення будь-яких змін.

Bulb

Як скинути кеш із меню «Редагувати»?

На FANDOM Open Source Library є відмінний скрипт, за допомогою якого додається PurgeButton на ваші сторінки.
Натискання на UTCClock також скидає сторінку, зберігаючи у вас редагування URL-адреси.
Ви також можете використовувати MassNullEdit для автоматичного скидання кешу декількох сторінок.

Як це працює Редагувати

Коли змінюється сторінка, програма MediaWiki зберігає зміни до основної бази даних. Наступного разу, коли незареєстрований користувач переглядає сторінку, копія цієї сторінки буде збережена на «серверну кеш-пам’ять» на наборі допоміжних серверів. Доки сторінку знову не буде змінено, усім користувачам, які не ввійшли в систему, і які намагатимуться переглянути цю сторінку, будуть бачити ту саму копію з кеша сервера. Таким чином, користувачі, які переглядають, але не редагують, не вичерпують основний сервер бази даних і все одно бачать саму останню версію сторінки.

Зазвичай, коли відбувається зміна, сторінка позначається як «змінена», і програма створить нову копію сторінки для кеша сервера. Проте, коли відбувається зміна до підсторінки або шаблону, але не на сторінці статті, яка її виключає, сторінка статті не позначена як «змінена», і нова копія не надсилається негайно для кеша. Тому кожен, хто переглядає статтю, може побачити кешовану сторінку, яка включає старі версії підсторінки або шаблону.

Команда скидання примушує серверний кеш очистити стару версію сторінки. При наступному перегляді сторінки, сторінка буде перебудована з нуля, включаючи свіжі версії всіх підсторінок і шаблонів, а для кеш-пам’яті сервера буде створено нову копію.

Зауважте, що в крайніх випадках це може зайняти кілька хвилин. Враховуючи, що це призводить до серйозної роботи серверів, будь ласка, уникайте перевизначення команди скидання.

Див. також Редагувати

  • Довідка:Кеш — загальне пояснення щодо кешування та скидання кеш-пам’яті веб-переглядача.
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.