Системні повідомлення або повідомлення MediaWiki — це повідомлення, за допомогою яких можна налаштувати інтерфейс вікі. В більшості своїй представляють собою елементи текстового інтерфейсу, які користувачі бачать на вікі. Ці повідомлення локалізовані і змінюються в залежності від того, якою мовою інтерфейсу ви вказали в особистих налаштуваннях. У таких системних повідомлень є своє значення за замовчуванням, яке можна змінити.

Історія[ред. | ред. код]

Незабаром після появи MediaWiki стало зрозуміло, що потрібна можливість для кастомізації інтерфейсу. Багато спільнот хотіли змінити окремі повідомлення на терміни, що більш підходять до тематики їх вікі. А для вікі на інших мовах потрібний був швидкий способ перекладу різних позначень.

Вирішенням стало поява системних повідомлень. Велика частина елементів інтерфейсу, які ви бачите, можуть налаштовуватися, починаючи з кнопки «Редагувати» та закінчуючи привітанням користувача в чаті.

Коли в MediaWiki з’являється нове розширення чи функція, співробітники Фандому дають їм певну назву англійською мовою, і воно може бути змінено шляхом коригування локальних повідомлень. Список усіх системних повідомлень ви можете знайти на сторінці Спеціальна:AllMessages.

Хоча системні повідомлення існують, щоб налаштувати зовнішній вигляд вікі, пам’ятайте, що вони не повинні вводити користувача в оману. Значення за замовчуванням — це найбільш зрозумілі і поширеніші терміни.

Крок за кроком[ред. | ред. код]

Оскільки повідомлення зберігаються в просторі імен MediaWiki, тільки адміністратори вікі можуть вносити зміни в системні повідомлення.

При переході на спеціальну сторінку в рамочці буде написано призначення

Використання Special:AllMessages:

  1. Перейдіть на Special:AllMessages і виберіть «усе». Знайдіть цікавий для вас текст і знайдіть повідомлення, яке ви хотіли б змінити. Натисніть на повідомлення.
  2. Якщо повідомлення не було відредаговано раніше, то посилання буде виділеним червоним.
  3. Редагуйте сторінку як звичайну статтю, вкладаючи в тексті повідомлення.
  4. Збережіть повідомлення та переконайтесь, що повідомлення змінилося належним чином.

Порада: очистіть кеш браузера, якщо зміни відразу не з’явилися.

З міркувань безпеки не всі повідомлення MediaWiki доступні для редагування. Ви можете змінити ті з них, які входять у білий список. Інші можуть редагувати тільки співробітники за замовчуванням.

Трюк[ред. | ред. код]

До MediaWiki 1.18 єдиним способом знайти сторінку повідомлення системи було переглядування Special:AllMessages власноручно. MediaWiki 1.18 ввів спеціальний код 'language' і qqx, який може бути включеним шляхом додавання ?uselang=qqx до URL (дивіться цю сторінку, в якості прикладу). Усі повідомлення на цій сторінці будуть замінені їх повідомленнями кнопок, якими є сторінки в просторі імен MediaWiki.

Лив. також[ред. | ред. код]

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.