Центральна спільнота
Advertisement
Центральна спільнота

Підсвічування синтаксису — розширення, яке призначене для поліпшення читабельності вікі-тексту, CSS і JavaScript. Підключено за замовчуванням на всіх вікі-проєктах.

Підсвічування синтаксису[]

Підсвічування синтаксису

Вікі-текст — це основа будь-якої статті вікі. Навіть при редагуванні у Візуальному редакторі ваші редагування в кінцевому підсумку будуть перетворені на вікі-текст, але на великих сторінках з численними шаблонами та складними конструкціями буває важко відразу розібратися, що є що. Підсвічування синтаксису покликано вирішити цю проблему.

Зараз для виділення елементів використовуються наступні кольори:

  •  синій  = заголовки, жирний шрифт, курсив;
  •  світло-синій  = внутрішні посилання;
  •  блідо-зелений  = зовнішні посилання;
  •  червоний  = ключові елементи вікі-тексту;
  •  фіолетовий  = теґи;
  •  сірий/коричневий  = шаблони.

Підсвічування синтаксису CSS і JavaScript[]

Підсвічування синтаксису Lua

Підсвічування синтаксису на сторінках з CSS і JS в першу чергу покликано підвищити читабельність коду, а доповнює підсвічування агент перевірки, який допоможе визначити допущені помилки. Також на сторінках з CSS і JavaScript працює автоматична підстановка деяких символів, яка допоможе трохи скоротити час написання коду і позбавить від помилок з пропущеними або забутими дужками. Підсвічування синтаксису працює як на локальних сторінках з CSS і JS, так і на глобальних сторінках з CSS і JS (в цілому на будь-яких сторінках MediaWiki).

Особисті налаштування[]

Якщо ви не хочете бачити підсвічування синтаксису, ви можете вимкнути підсвічування на сторінці налаштувань у вкладці «Редагування». Просто поставте галочку в полі «⧼tog-disablesyntaxhighlighting⧽», і підсвічування перестане з'являтися не тільки на сторінках з вікі-текстом, але й на сторінках з кодом CSS і JavaScript.

Підсвічування коду у статті[]

Для підсвічування коду в статтях використовується теґ <syntaxhighlight>. Повний список доступних для підсвічування мов можна знайти тут.

Наприклад, підсвічування CSS у статті через syntaxhighlight

<syntaxhighlight lang="css">
.class {
  font-size:110%;
}
</syntaxhighlight>

створить:

.class {
  font-size:110%;
}