Центральна спільнота
Advertisement

Простір назв (також простір імен) — це тип сторінки у вікі. Кожна сторінка належить тільки одному простору імен. На сторінці простір імен визначається словом, попереду імені сторінки в адресі. Якщо такого слова немає, то сторінка належить до основного простору імен цієї вікі.

Простори назв використовуються з таких міркувань:

  • Вони дозволяють розділяти види різного за змістом контенту;
  • Деякі простору назв мають спеціальні інструменти, пов'язані з їх особливостями;
  • Дозволяють зберігати інформацію різного характеру в одній вікі (це вимагає використання префікса імені в кожному посиланні);
  • Дозволяє обмежити пошук певними областями;
  • В цілому, використання просторів імен дозволяє полегшити експорт інформації.

Список просторів імен[]

За замовчуванням кожна вікі має 18 просторів імен і 2 спеціальних простори імен. Крім цього, можуть бути додатково створені користувальницькі простори назв.

Код Назва Примітка
{{ns:Media}} Медіа
{{ns:Special}} Спеціальна Простір для Службових сторінок
{{ns:0}} Основне Тут розташовуються статті
{{ns:1}} Обговорення Обговорення статей
{{ns:2}} Користувач Особисті сторінки користувачів
{{ns:3}} Обговорення користувача Обговорення користувача (якщо не підключена Стіна обговорення)
{{ns:4}} Project

(На цій вікі: "Центральна спільнота")

Простір назв з назвою вікі
{{ns:5}} Project talk

(На цій вікі: "Обговорення:Центральна спільнота")

{{ns:6}} Файл Простір назв для файлів (фото, відео, аудіо)
{{ns:7}} Обговорення файлу
{{ns:8}} MediaWiki Тут розташовуються системні повідомлення
{{ns:9}} Обговорення MediaWiki
{{ns:10}} Шаблон Див. Довідка:Шаблони
{{ns:11}} Обговорення шаблону
{{ns:12}} Довідка Для сторінок спільної Довідки
{{ns:13}} Обговорення довідки
{{ns:14}} Категорія Див. Довідка:Категорії
{{ns:15}} Обговорення категорії
{{ns:110}} Forum Для сторінок старого форуму.
{{ns:111}} Forum talk

Простори назв додаткових розширень[]

Код Назва Примітка
{{ns:400}} RelatedVideos Для недавнього відео
{{ns:401}}
{{ns:500}} Блог користувача Див. Довідка:Блог
{{ns:501}} Коментар до блога користувача
{{ns:502}} Блог
{{ns:503}} Обговорення блога
{{ns:1200}} Стіна обговорення Див. Довідка:Стіна обговорення
{{ns:1201}} Тема
{{ns:1202}} Привітання на стіні обговорення
{{ns:2000}} Головна тема Див. Довідка:Форум

Головні простору назв[]

Основний простір імен (тобто ns:0), або простір статей — це інформаційний вміст вікі. У Вікіпедії це енциклопедичні статті. Це простір використовується за умовчанням і не має префікса.
Project — простір імен, що використовує у якості префікса назва вікі. У деяких вікі це використовується для додаткової інформації про проєкт. Інші вікі не бачать необхідності в поділі інформації і використовують для цього основний простір імен. Ви також можете використовувати префікс «Project:», якщо не знаєте точно, який префікс потрібно використовувати. Він буде перетворений автоматично.
Користувач(User) — простір імен, що має префікс Користувач: і використовується для інформації про користувачів вікі. На ці сторінки робляться посилання зі сторінок історії правок і поточних правок. Сторінки користувачів мають посилання на сторінки вкладу користувача.
Файл(File) — простір імен, що має префікс Файл:. Ці сторінки також мають назву сторінки описів зображень. Це простір використовується для інформації про зображення і будь-яких інші файли.
MediaWiki — простір імен (префікс MediaWiki:), що містить тексти ярликів посилань і повідомлень. Це простір доступно для редагування тільки адміністраторам. Автоматично створений список всіх повідомлень інтерфейсу знаходиться за адресою Special:Allmessages.
Шаблон(Template) — простір імен, що використовується для шаблонів.
Категорія(Category) — простір імен, що містить категорії сторінок. Кожна категорія включає список статей та невеликий додатковий текст.
Довідка(Help) — простір імен для сторінок допомоги та довідки. Сюди також включені сторінки спільної Довідки. Ви можете використовувати цей простір імен, якщо є необхідність відокремити довідкові статті зі своєї вікі від основного простору імен.

Простори назв обговорень[]

Всі простори імен, за винятком спеціальних, мають належні до них простори назв обговорень. Простір обговорень створюється додаванням додаткового префікса обговорення:(talk:) до звичайного префіксу. Наприклад, простір імен обговорень статей в основному просторі назв матиме префікс Обговорення:(Talk), а такий же простір для користувачів матиме префікс Обговорення користувача:(User talk:). Більшість сторінок в просторі імен обговорень призначено для обговорення змін пов'язаних сторінок. Сторінки в просторі назв Обговорення користувача використовуються для повідомлень конкретного користувача, тому при додаванні повідомлень на цю сторінку користувач отримає автоматичне повідомлення.

Віртуальні простори назв[]

Існує два віртуальні простори імен, які не пов'язані зі сторінками в базі даних. Special сторінки, або спеціальний простір імен, використовується для автоматичної генерації сторінок, що не можна відредагувати, таких як Special:Recentchanges або Special:Userlogin. Media(Медіа) — простір імен, який може бути використаний для прямого посилання на малюнок або на звуковий файл, а не НА сторінку опису малюнка або файлу.

Додаткова інформація[]

  • MetaWikipedia:Help:Namespace/ru - джерело, від якого походить дана сторінка. Для додаткової інформації про інструменти просторів імен дивись MediaWiki.
Advertisement