Центральна спільнота
Advertisement

Тег ref дозволяє додавати в текст виноски-примітки, які створюють всередині самої статті посилання на джерело, цитату і т.п. Повний список посилань при цьому, звичайно, відображається внизу сторінки.

Приклад виноски-примітки.[1]

Як це працює[]

Примітки можна додати, використовуючи наступний код:

«Погода на узбережжі буде близько 20 градусів з плюсом.» Далі код <ref>Повідомлення Гідрометцентру</ref> або <ref>Ім'я джерело, дата і т.п.</ref>

Код <ref> створює цифрову виноску-примітка.

Сам список приміток створюється за допомогою коду <references/> і, звичайно, поміщається в кінці сторінки. Можна також використовувати Шаблон:Примітки. Цифри виносок-приміток і список пов’язані між собою перехресними посиланнями, тобто, натиснувши на цифру, Ви переміститеся на відповідний розділ списку і навпаки.

Однакові примітки[]

Щоб не писати кожен раз текст виноски-примітки, у випадку, якщо різні частини тексту статті посилаються на одне й теж джерело, можна створити наступну виноску-примітку один раз.

Вставте код <ref name="Гідрометцентр">Повідомлення Гідрометцентру від 25 січня</ref> на перший подібний розділ тексту статті. Отримайте[2]

Для подальших ідентичних виносок-приміток використовуйте код <ref name="Гідрометцентр" />. Отримайте[2]

Увага! Якщо Ви, випадково, видалите першу виноску-примітку, то всі наступні, що посилаються на це ж джерело, стануть непрацездатними.

Джерело?[]

На багатьох вікіях використовують спеціальний шаблон, яким відзначають ділянки текстів статей, які потребують підтвердженні, записаної там, інформації. Як правило, він називається {{джерело}} і проставляється відразу після ділянки тексту, що викликає питання.

Якщо Ви хочете створити такий шаблон у себе на Вікі, то вставте наступний код на сторінку з назвою Шаблон: Джерело

<sup><span title="Це твердження потребує посиланням на надійне джерело" style="white-space: nowrap;">[''джерело?'']</span></sup>

… У результаті Ви отримаєте [джерело?].

Посилання[]

  1. Дивись тут!
  2. 2,0 2,1 Повідомлення Гідрометцентру від 25 січня


Див. також[]

Advertisement