(clean up)
(→‎Що можна і потрібно робити?: Редагування через AWB:Деякі фікси)
Рядок 5: Рядок 5:
 
== Що можна і потрібно робити? ==
 
== Що можна і потрібно робити? ==
 
;Редагувати!
 
;Редагувати!
: Не бійтеся почати редагувати, так як це і є головна мета перебування користувача на Вікі. Просто натисніть кнопку «Правити» вгорі будь-якої сторінки і вперед!
+
: Не бійтеся почати редагувати, так як це і є головна мета перебування користувача на Вікі. Просто натисніть клавішу «Редагувати» вгорі будь-якої сторінки і вперед!
   
 
;Співпраця-це головне на Вікі
 
;Співпраця-це головне на Вікі

Версія за 20:23, 18 лютого 2020

Багато правила і принципи роботи на Фандом аналогічні тим, що зустрічаються в будь-якому співтоваристві, реальному або інтерактивному, клубі, спортивній команді і так далі. Ці правила не є жорсткими, хоча деякі з них і перетинаються з Умовами використання Фандом, але їх дотримання дозволить Вам забезпечити стійкість і зростання Вашого вікі-спільноти.

Пам’ятайте, що ми настійно рекомендуємо створювати власні принципи і правила роботи на кожній конкретній Вікі, так як тематика енциклопедій різноманітна і однакові правила не можуть бути використані на всіх Вікі. Якщо хтось з користувачів порушив правила, зв’яжіться з адміністратором на Вашій вікі, а якщо він не в змозі вирішити проблему, то зверніться до співробітників Фандом через Special:Contact.

Що можна і потрібно робити?

Редагувати!
Не бійтеся почати редагувати, так як це і є головна мета перебування користувача на Вікі. Просто натисніть клавішу «Редагувати» вгорі будь-якої сторінки і вперед!
Співпраця-це головне на Вікі
Основний принцип існування вікі в тому, що колектив має більшу суму знань, ніж окрема людина. Це означає, що співпраця між користувачами-ключ до створення успішної Вікі. Необхідно працювати разом у всіх напрямках-створення статей, розробка дизайну, прийняття якихось важливих рішень на Вікі і так далі. Пам’ятайте, що жоден з користувачів, у тому числі її засновник, не володіє Вікі.
Відкритість і сумлінність
Редагувати на Вікі може будь-який користувач, з будь-яким рівнем підготовки і думки будь-якого новачка має бути почута. Ми дотримуємося принципу сумлінності, тому вважаємо, що будь-яка людина, редагує на Вікі, намагається допомогти їй, а не нашкодити. Якщо Ви думаєте, що користувач зробив щось з поганих спонукань, то краще запитати про ці дії у нього самого, а тільки потім робити якісь каральні рішення.
Будьте доброзичливими!
Дружелюбність і відкритість завжди допоможуть Вам, незалежно від того, де Ви знаходитесь. Привітайте іншого користувача, надайте допомогу, якщо потрібно, запитаєте іншого користувача, якщо допомога потрібна Вам. Якщо всі користувачи будуть так один до одного ставитися, то Вашої Вікі забезпечений хороший зростання і процвітання.
Скажіть новачкам «Здрастуй»
Кожен користувач має право на помилку, особливо, якщо це новачок на Вікі. Допоможіть йому, поясніть, що він зробив не так, але ні якому разі не лайте, інакше Ви можете назавжди втратити майбутнього користувача. Згадайте, яким Ви були на початку свого шляху на Вікі, і не забувайте, що дружня порада краще, ніж грубість.
Розкажіть всім!
Чим більше співтовариство, тим воно сильніше і успішніше. Тому розкажіть про свою Вікі друзям, родичам, однокласникам та іншим знайомим, кому цікава тема Вікі. Звідти групи в популярних соцмережах, побувайте на форумах або блогах, де обговорюють цю тему, зайдіть на популярні сайти, з цією ж або близькою тематикою. Чим більше людей дізнаються про Вас, тим більше шансів побудувати гарне співтовариство!
Попросіть допомогти Вам
Не буває несуттєвих питань, тому не бійтеся поставити їх. Загляньте на сторінку Довідка:Отримання допомоги на Вікі і отримаєте відповідь.

Що можна і не потрібно робити

Плагіат-це дуже погано
Будь ласка, не думайте, що, якщо щось лежить вільно в Інтернеті, на нього не поширюються авторські права. Перш, ніж копіювати якийсь матеріал на Фандом, переконайтеся, що у Вас є на це дозвіл. Не забувайте вказати авторів матеріалу, якщо це необхідно. Поважайте чужу роботу!
Спам не пройде
Фандом призначена для створення вікі-енциклопедій на різноманітні теми, а зовсім не для спам-посилань або реклами Вашого підприємства або продукту. Будь спам буде видалений!
Не реагуйте на тролів
Будь ласка, не вступайте в дискусії з тими, хто намагається нашкодити Вашої Вікі. Чим більше Ви будете надавати їм уваги, тим запеклішою вони будуть шкодити Вам. Реагуйте на вандалів якомога спокійніше, приділяйте їм мінімум уваги і не грайте з ними в їх же гри.
Не переходьте на особистості
Вікі призначена для співпраці між користувачами на конкретну тему. Будь-які розбіжності повинні стосуватися виключно тематики Вікі, тому всі образи чи нападки на користувачів повинні негайно припинятися. Також будь-який контент, що порушує Умови використання, буде видалений, а обліковий запис користувача, який його додав, може бути відключена. Все це стосується не тільки статей на Вікі, але і сторінок обговорення користувачів.
Вирішуйте проблему там, де вона почалася
Якщо у Вас виникли розбіжності з іншою людиною в реальному житті або на якомусь іншому інтернет-порталі, не потрібно переносити спір на Фандом і вирішувати проблеми тут. Це не допоможе. Краще повернутися туди, звідки все починалося, і вирішити суперечку там.

Вікі-спільнота складається з реальних людей

Пам’ятайте, що перед Вами не прості користувачи, а реальні люди, тому утримайтеся від агресивної поведінки, жорстких коментарів, образ і вандалізму. Крім того, якщо Ваші слова порушують Умови використання, то краще зовсім утриматися від коментарів.

Фандом — це здорово!

Фандом — це місце, де можна весело провести час, зустріти нових друзів, які цікавляться тим же, чим і Ви, і дізнатися щось нове про Ваші інтереси та захоплення. Так, написання статей на Вікі вимагає серйозного підходу, але це зовсім не означає, що Ви зобов’язані змушувати себе це робити. Пам’ятайте, що будь-яка праця має бути в радість! Насолоджуйтеся тим, що Ви робите і тільки тоді Ви отримаєте справжнє задоволення від виконаної роботи!

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.