Advertisement

Коли читачі переміщуються з однієї Вікі на іншу, стаючи повноправними користувачами, редакторами або засновниками своєї Вікі, дуже важливо, щоб вони змогли застосувати знання, отримані на одній Вікі, до іншої Вікі. Це не означає, що у конкретної Вікі не може бути свого індивідуального стилю, але користувачі повинні зустрічати однаковий і дружній інтерфейс Вікі скрізь, де б вони не перебували.

Для зміни зовнішнього оформлення сторінок Вікі співробітники Фандому рекомендують використовувати Конструктор тем. Він дозволить Вам вибрати тему оформлення, колірну схему, логотип і фонове зображення.

Якщо Ви хочете, щоб Ваша Вікі придбала ще більше індивідуальних рис, то можете використовувати сторінку CSS. За допомогою неї можна настроїти форматування таблиць і інфобоксів, більш конкретно керувати колірним оформленням, змінювати шрифт на сторінках. Сторінка CSS не повинна використовуватися для зміни меж рамок навколо вмісту Вікі, видаляти і форматувати оголошення або навігаційне меню Фандому, змінювати функціональність Вікі.

Можна також змінити багато аспектів Вікі за допомогою повідомлень MediaWiki. Всі повідомлення знаходяться за адресою Спеціальна:AllMessages. Увага, завжди пам'ятайте, що якщо змінити назву кнопки «Змінити» на «ІІІІ», то це суттєво ускладнить навігацію по Вашій Вікі.

Співробітники Фандому закликають займатися редагуванням CSS і JS сторінок тільки досвідченим користувачам і не змінювати рівень допуску до цих сторінок звичайних користувачів.

Неможливо створити повний, вичерпний перелік усього, що можна робити і чого не можна робити зі сторінкою CSS, так як різноманітних варіантів існує безліч. Проте нижче, у вигляді характерних прикладів, наведена політика Wikia в області змін на CSS сторінці.

Видалення, редагування, зміна розміщення або функціональності реклами, банерів і стандартних розширень Фандому. Користувальницький інтерфейс і реклама — основні елементи Фандому, які повинні залишатися на своїх місцях. Учасник завжди повинен бачити кнопку «Правити» і логотип Вікі в одному і тому ж місці, і вони повинні завжди бути функціональними. Незважаючи на те, що деякі функції Фандому необов'язкові на всіх вікі, керувати цим необхідно через налаштування вікі, а не відключенням за допомогою користувальницького CSS. Їх використання допомагає співробітникам Фандому отримувати точні дані про те, як використовується та чи інша функція, і вдосконалювати Фандом.
Стиль і дизайн фірмових частин сторінки Фандому. До цих елементів сторінки відносяться глобальне навігаційне меню вгорі сторінки і «футер» (сама нижня частина сторінки з набором стандартних посилань). Це ключові елементи дизайну Фандому, які містять корисні посилання для усіх користувачів, тому вони повинні зберігати єдиний стиль і дизайн на всіх википроєктах. Колір, розмір і формат логотипу Фандом міняти не можна.
Зсув вмісту сторінки вниз, використовуючи додаткові банери та логотипи. Будь ласка, не додавайте нічого, що може змістити вниз назва сторінки. Якщо Ви хочете додати банер або логотип, то вставте його в область сторінки, але пам'ятайте, що в цьому випадку текст статті може істотно зміститися вниз.
Зміни локальної навігації вікі і заголовка сторінки в цілому Локальна навігація і заголовок сторінки є ключовими елементами дизайну Фандому. Змінювати вміст локальної навігації можна тільки за допомогою редагування відповідної спеціальної сторінки. Зміни в заголовок сторінки можна вносити тільки через Конструктор тим, за винятком:
  • Ви можете додати іконки для навігації (розміром не більше 25х25рх) зліва від меню з інтервікі-посилання або над кнопкою «Правити».
  • Ви можете додати нові пункти в меню кнопки «Правити». Нові пункти повинні слідувати після поточних пунктів.
Зміна ширини сторінки і правої колонки. Всі зазначені елементи дизайну Фандому, включаючи мінімальну і максимальну ширину сторінки, наявність правої колонки і її розміри є ключовими для оформлення Фандому.
Зміна кнопок, фону, шрифтів. Все це можливо зробити за допомогою Конструктор тем. Однак деякі зміни можна здійснити і за допомогою CSS сторінки. Будь ласка, не змінюйте колірну гаму і вигляд логотипу Фандому.
Зміна назви кнопок та інших повідомлень. Все це можна поправити за допомогою змін MediaWiki файлів. Всі повідомлення знаходяться за адресою Спеціальна:AllMessages. Співробітники Фандому не рекомендують сильно змінювати формулювання повідомлень, щоб не заплутати користувачів, але Ви можете створити зрозумілі формулювання, які б відповідали стилю саме Вашої Вікі.
Додавання додаткових кнопок або посилань на інтерфейс Вікі (JavaScript). Адміністратори Вікі можуть правити свою Вікі за допомогою JavaScript. Наприклад, за допомогою цієї функції, можна додати додаткові посилання, інтерфейс Вікі. Увага, подібні зміни можуть вплинути і на код самої Вікі, тому пам'ятайте, що при використанні JavaScript завжди є ризик зруйнувати всю Вікі.
Особистий CSS/Зміна JS файлів/Особливості Вікі/Розташування. Будь-які інші зміни в рамках CSS і JS сторінок Вашої Вікі можна. Ви можете використовувати ці налаштування настільки, наскільки дозволяє Ваш персональний досвід і знання. Ви завжди можете знайти допомогу з цього питання на Центральному форумі.
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.