Центральна спільнота
Advertisement
Від Catherine Munro, співробітника FANDOM.

Добропорядність — основний і фундаментальний принцип у політиці FANDOM і кожної конкретної Вікі. Оскільки будь-який користувач може редагувати будь-яку статтю передбачається, що більшість з них бажає допомогти Вікі, а не нашкодити їй. Якби такого не було, то сама концепція Вікі була б з самого початку приречена на провал.

Що являє собою політика «добропорядності»? Згідно MeatBallWiki це:

  • Відсутність злочинних і вандальних намірів у користувачів.
  • Користувачі, намагаються з усіх сил і докладають всі можливі зусилля.
  • Користувачі стараються для користі спільноти.
  • Дружелюбність, чесність, дбайливість.

Прийняття принципу сумлінності дуже важливе у всіх аспектах, що стосуються Вікі, але особливо це стосується нових користувачів і розбіжностей між редакторами.

Нові користувачі[]

Коли звичайний користувач здійснює свою першу дію на Вікі, натиснувши на посилання «Редагувати», це відбувається, зазвичай, тому, що він був у захваті від написаного або побаченого на Вікі. Він, можливо, не розбирається в інструментах редагування і не читав правила Вашої Вікі, але всі люди роблять помилки. Від таких неякісних правок легко стати дратівливим. Однак не можна відбирати у нових користувачів шансу навчитися.

Якщо Ви бачите, що новий користувач зробив помилку, діючи з найкращих спонукань, виправте її і дайте ґрунтовне, не різке резюме. Відкочуючи правки без коментарів, ви фактично позначаєте користувача як вандала. Ви зобов'язані знайти вільну хвилину і пояснити новому користувачу помилку на його сторінці обговорення. Це не тільки вкаже йому, як потрібно редагувати статті на Вашій Вікі, але продемонструє Вашу увагу і турботу до кожного нового недосвідченого користувача.

Ви не повинні відразу діяти різко, вважаючи будь-яку помилку навмисною. Відкоригуйте, але не сваріть.

Розбіжності[]

У інших користувачів може бути зовсім інше ставлення до того, що є кращим для Вашої Вікі. Якщо Ви не згодні з думкою подібного користувача, то все одно не повинні вважати його «поганим редактором». Ці користувачі можуть також як і Ви піклуватися про Вікі. Навіть якщо по-Вашому людина не права, то це зовсім не означає, що в його намірах зруйнувати Вікі.

Кожного разу, побачивши дратівливу для Вас правку або повідомлення, погляньте на ситуацію з нейтральної позиції і припустіть, що це користувач хоче саме допомогти Вікі. Таким чином, Ви зможете подивитися на ситуацію об'єктивно, зрозуміти, що користувач хотів показати цією правкою, і тим самим діяти доброзичливо. Не шкодуйте сторінок обговорення, поясніть, що саме Вам не подобається і запросіть інших користувачів спільноти висловитися з цього приводу. Це допоможе уникнути непорозумінь і ліквідувати проблеми, які заважають успіху Вашої Вікі.

Навіть, якщо користувач виступає проти думки всього співтовариства, Ви все одно повинні спокійно обговорити проблему і знайти компроміс, а не звинувачувати користувача у вандалізмі і саботажі. Виробіть консенсус, але не засуджуйте.

Примітка для адміністратора[]

Коли Ви спілкуєтеся з іншими користувачами, то зобов'язані завжди бути дружелюбними і терплячими, показати їм, що впевнені в їх сумлінних діях на Вікі не залежно від того, чи є вони новими або постійними користувачами, роблять гарні чи недуже правки або взагалі вносять плутанину в статті. Це запобігає конфліктам, допомагає спільноті ставитися до Вас з великою довірою. Таким чином, Ви показуєте приклад іншим користувачам та адміністраторам, що створює на Вікі привітну і позитивну атмосферу.

Коли користувач робить правку, з якою Ви не згодні, то зобов'язані почати з відповідного повідомлення на його сторінці обговорення. Ніколи відразу не вводьте в справу інструменти адміністратора, відкочуючи правки, захищаючи сторінку або взагалі блокуючи користувача, і ніколи не використовуйте свій статус адміністратора тільки для того, щоб конфлікт зважився саме на Вашу користь! Пам'ятайте, що будь-яка правка на Вікі може бути скасована або відновлена і це не займе багато часу, в той час як витратити час на розмову з користувачем і пояснити йому свою думку дуже важливо і немає в цьому нічого поганого.

На жаль, є користувачі, які дійсно діють недобропорядно, ​​і співробітники FANDOM-у довіряють адміністраторам, їхнім думкам та судженням, давши їм в руки відповідні функції для боротьби з вандалізмом. Однак прийняття політики добропорядності користувачів — це потужний інструмент навіть у разі вандалізму. Ви здивуєтеся, як часто добре і ґрунтовне попередження змушує таких користувачів зупинятися і навіть приносити вибачення! Деякі «вандали» насправді звичайні веб-серфери, які навіть не думають, що їх зухвала поведінка зачіпає справжніх людей, які працюють заради ідеї.

Пам'ятайте, що всі користувачі, і навіть вандали — це люди і у них є звичайні людські почуття. Всі вони готові допомогти Вам поліпшити Вашу Вікі, якщо Ви покажете їм свою гарну роботу, своє добре ставлення, яке неможливо не оцінити. Завжди докладайте зусиль, щоб дотримуватись політики добропорядності, і нагородою Вам стане успішна Вікі з процвітаючою Вікі-спільнотою!

Advertisement