Фандом (головна компанія: Wikia, Inc.) — це велика мережа різних фанів та спільнот, в основі якої лежить документування інформації про те, що вони люблять. У більшості випадків матеріал, який завантажують наші користувачі, є повністю оригінальним вмістом, який вони безпосередньо створюють. Інколи спільнота може включати матеріали, які безпосередньо не створені нашими користувачами. Щоб цей вміст дотримувався наших Загальних положень та умов, цей матеріал не повинен порушувати права інтелектуальної власності будь-якої третьої сторони. Це, як правило, означає, що єдиний неоригінальний матеріал, дозволений на Фандомі, використовується з дозволом, згідно з ліцензією Creative Commons (або подібною), є загальнодоступним або використовується таким чином, який може вважатися справедливим використанням відповідно до законодавства США.

Якщо матеріал використовується без дозволу або таким чином, що ймовірно порушує права власників авторських прав, Wikia, Inc. слідує положенням щодо повідомлення про видалення та скасування Закону про авторське право в цифрову епоху (DMCA).

Що таке DMCA?[ред. | ред. код]

Закон про захист авторських прав у цифрову епоху (DMCA) — це американський федеральний закон, призначений для вирішення проблем, пов’язаних із авторськими правами в Інтернеті. Серед інших положень, DMCA створює систему власників авторських прав, яка повідомляє про порушення безпосередньо на платформі хостингу, де виникає порушення. Якщо хост або постачальник послуг Інтернету (ISP) отримує дію діючого повідомлення DMCA про видалення, і вони діють, щоб видалити правопорушний вміст, вони можуть претендувати на безпечну гавань, захищаючи їх від відповідальності за дії своїх користувачів.

Зверніть увагу, що Wikia, Inc. не в змозі надавати юридичну консультацію. Якщо у вас виникли питання, вам слід звернутися до адвоката.

Процес DMCA[ред. | ред. код]

Надсилання повідомлень про скасування за протоколом DMCA[ред. | ред. код]

Якщо ви вважаєте, що ваш захищений авторським правом вміст використовується на Фандомі таким чином, що порушує ваші права, ви можете надіслати повідомлення про видалення DMCA. Повідомлення про видалення вимагає від вас чи вашого призначеного представника наступної інформації:

 1. Ваше ім’я, адреса, номер телефону та адресу електронної пошти;
 2. Ваш фізичний або електронний підпис (залежно від способу відправлення);
 3. Інформація про та/або посилання на твір, захищений авторським правом, який імовірно порушується;
 4. Посилання на імовірно правопорушну роботу на Фандомі;
 5. Заява, в якій сказано, що ви точно переконані, що використання нібито правопорушного матеріалу не дозволено власником авторських прав, його агентом чи законом;
 6. Заява про те, що інформація, що міститься в повідомленні, є точною;
 7. Заява про те, що ви присягаєте під страхом покарання за неправдиві свідчення, що ви є власником авторських прав або ви маєте право діяти від імені власника авторських прав.

Ми рекомендуємо скористатися нашою формою запиту DMCA, щоби відправити повідомлення про видалення. Це дозволить вам заповнити вашу інформацію та негайно відправити її в Wikia, Inc.

Якщо ви надсилаєте повідомлення електронною поштою безпосередньо, ви можете відправити його на copyright@wikia.com. Якщо ви надсилаєте фізичну копію, будь ласка, зверніться до сповіщення за адресою:

Attn: Copyright Agent
Wikia, Inc.
360 Third Street
Suite 750
San Francisco, CA 94107

Інформація, яку ви надаєте в повідомленні про видалення, буде передана іншим сторонам, включаючи адміністраторів вікі, користувачеві, який завантажив імовірно правопорушний вміст, та в базу даних Lumen.

Після отримання вірного повідомлення про видалення з усіма необхідними елементами Wikia, Inc. вилучить імовірно правопорушний вміст. Спільноту, де вміст був знищений, буде повідомлено через редагування та/або резюме (якщо доступно), чому зміст було видалено. Підсумок також включатиме посилання на цю сторінку, інформуючи адміністраторів про свої права на подання зустрічного сповіщення.

Відповідальність власників авторських прав або їхнього призначеного представника надається повним і закінченим повідомленням про видалення. Wikia, Inc. не може вам допомогти в цьому процесі, тому рекомендується звернутися до юрисконсульта, якщо у вас виникли запитання або потрібна допомога при поданні повідомлення. Неповні та/або недійсні сповіщення не приймаються.

Якщо певний обліковий запис користувача завантажує вміст, який накопичує три (3) окремі повідомлення про видалення DMCA, Wikia, Inc. залишає за собою право відключити обліковий запис, на наш розсуд, згідно з нашою політикою повторного порушення. Повідомлення про вилучення, для яких вміст було відновлено у відповідь на успішне зустрічне сповіщення, не вважаються страйками для бану повторного порушника.

Надсилання зустрічного повідомлення[ред. | ред. код]

Якщо спільнота вважає, що має право використовувати видалений вміст або повідомлення про видалення було подано помилково, вони можуть подати зустрічне сповіщення.

Дійсне та повне зустрічне сповіщення від вас чи вашого призначеного агента має мати наступні необхідні елементи:

 1. Ваше ім’я, адреса та номер телефону;
 2. Ваш фізичний або електронний підпис (залежно від способу відправлення);
 3. Таке твердження: «Під страхом покарання за неправдиві свідчення я вірю в те, що вміст було вилучено помилково або неправильно ідентифіковано».
 4. Наступну заяву: «Я даю свою згоду на подання позовів у юрисдикцію мого місцевого Федерального окружного суду США (або будь-якого відповідного Федерального окружного суду США, якщо я перебуваю за межами Сполучених Штатів)».
 5. Таке твердження: «Я погоджуюся прийняти послугу процесу від власника авторських прав та/або їхнього агента, який подав повідомлення про видалення».

Дійсні та повні зустрічні сповіщення з необхідними елементами, переліченими вище, можуть надсилатися на адресу copyright@wikia.com або поштової адреси Wikia, Inc.:

Attn: Copyright Agent
Wikia, Inc.
360 Third Street
Suite 750
San Francisco, CA 94107

Після отримання зустрічного повідомлення Wikia, Inc. повідомить власника авторських прав зустрічного сповіщення. Власник авторських прав матиме два тижні для початку судового розгляду. Якщо після двох (2) тижнів Wikia, Inc. не отримало жодного повідомлення про те, що було подано позов, Wikia, Inc. відновить видалений вміст.

Wikia, Inc. не може надавати юридичну консультацію щодо зустрічних сповіщень. Оскільки Wikia, Inc. є просто хостом матеріалу, вона захищена положеннями DMCA щодо безпечної гавані. Представлення зустрічного сповіщення може призвести безпосередньо до судового розгляду з власником авторських прав, і якщо ви навмисно представили матеріал у зустрічному сповіщенні, то ви можете підлягати додатковій відповідальності. Через можливість судового розгляду ви повинні повністю зрозуміти ризики перед поданням зустрічного сповіщення.

Див. також[ред. | ред. код]

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.