FANDOM


Якщо ви бажаєте підключити розширення на вашому вікі-проекті, відправте запит в службу підтримки Фандому.

Щоб забезпечити безпеку вікі-проектів на Фандомі, ми розробили сервіс перевірки JavaScript. З впровадженням даного розширення загальний JS вікі не завантажуватиметься для користувачів доти, поки не буде виконана його перевірка на безпеку спеціальною командою по перевірці коду.

Як працює перевірка?Редагувати

Статус пользовательского JavaScript

Модуль зі статусом перевірки вашого JavaScript на сторінках MediaWiki для JS.

Коли розширення включено на вікі, адміністратори отримують можливість редагувати локальні *.js файли.

Однак редагування коду не застосовуватимуться для всіх користувачів доти, поки код не буде відправлений на перевірку. Команда перевірки може схвалити або відмовити у використанні відправленої версії коду.

  • Якщо зміни будуть схвалені, відправлена версія буде відразу ж застосована на вікі.
  • Якщо зміни будуть відхилені, то інформація про це відобразиться на сторінці з кодом, і команда перевіряючих залишить повідомлення з поясненням на відповідній сторінці обговорення.

Перевірити код на працездатність перед його відправкою можна буде за допомогою тестового режиму. Тестовий режим включається окремо для кожної вікі та застосовується для всіх сторінок з користувальницьким JS.

Статус версій кожного скрипта на вікі відображатиметься в спеціальному модулі в правій колонці на кожній сторінці з JS. З допомогою цього модуля сторінки відправлятимуться на перевірку.

Які критерії перевірки коду?Редагувати

З виходом цього розширення ми ввели додаткові правила того, як повинен бути написаний користувальницький JS. Ці вимоги можуть мінятися.

  • Код повинен бути чистим та читаним. Обфусцікований код буде відхилений.
  • Всі сторінки, код з яких імпортується в загальний JS, повинні знаходитися в просторі MediaWiki та мати закінчення .js.
  • Використання скриптів, не зберігаються на Фандомі, може бути відхилено в деяких випадках.
  • Будь-які явні порушення політики налаштувань Умов використання Фандому будуть відхилені.
  • Код з помилками буде відхилений.

Важливо. Впроваджувані зміни не передбачають перевірки якості коду в цілому або ефективності/доречності застосування скрипта на Фандомі. Ми можемо повідомити вам про великі помилки в коді, але не зможемо переписати його для вас повністю.

Питання та відповідіРедагувати

Як довго буде перевірятися мій скрипт?
Ми намагаємось прискорити процес схвалення коду, наскільки це можливо. Код буде перевірятися за принципом живої черги.
Мені потрібно внести правки в мій код, а я вже відправив його на перевірку - що робити?
У черзі на перевірку може знаходитися тільки одна версія кожної сторінки. Якщо ви хочете отримати результати перевірки нової версії, просто відправте код повторно.
Чому імпорт коду з користувацького простору заборонений?
Ми збираємось повністю відновити можливість редагування особистого JavaScript, але для забезпечення належної безпеки будь-яка можливість імпорту коду з особистого в основний простір повинна бути виключена. Якщо ви довіряєте користувачеві настільки, що готові імпортувати його код в основний простір, дайте йому права адміністратора, щоб він сам зміг його додати.
Що станеться зі скриптами, які були додані до впровадження розширення?
Вони будуть схвалені за замовчуванням, але, можливо, пізніше буде потрібно відправити на перевірку і їх.
Як працює тестовий режим?
У той час як для інших користувачів подгружатиметься остання схвалена безпечна версія, тестовий режим дозволить окремим користувачам, працюючим з JavaScript на вікі, використовувати неперевірені версії в цілях розробки та тестування коду. Тестовий режим вмикається для кожного акаунта та вікі окремо й працює до його відключення або виходу з облікового запису.
Як регулюється імпорт коду з інших вікі-проектів?
Тільки схвалені версії скриптів з інших вікі подгружатимуться в загальний простір. Це обмеження застосовуватиметься і для тестового режиму, щоб забезпечити безпеку вашого облікового запису. Якщо ви хочете завантажувати неперевірені версії скриптів з іншої вікі в тестовому режимі, підключіть цей режим на двох вікі відразу.
Чи буде перевірка застосовуватися для особистого JavaScript?
Ні. Особистий простір користувача залишиться повністю вільним для редагування.
У мене є відгуки та рекомендації з приводу розширення!
Відгуки про розширення можна залишити тут.
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.