Центральна спільнота
Advertisement

Wikia Checkuser.png

Перевірка IP (англ. CheckUser) — функція, яка дозволяє перевірити, які IP адреси використовує той чи інший зареєстрований користувач. IP незареєстрованих користувачів і так можна побачити на сторінці Нових редагувань.

На Фандомі до цієї функції мають доступ користувачі із правами SOAP (не виконують особисті запити на перевірку), співробітники Фандому і деякі користувачі зі статусом Helper.

Адміністратори будь-якої Вікі можуть зробити запит на перевірку IP користувача через Спеціальна:Contact.

Використання[]

Зазвичай, функцію перевірки IP використовують, якщо заблокований користувач повертається під іншим обліковим записом або якщо один користувач використовує декілька облікових записів із одного IP.

Запит на перевірку IP[]

Щоб запросити перевірку IP користувача вікі, ви повинні бути адміністратором даної вікі. Тільки в такому випадку співробітники Фандому зможуть виконати ваш запит. У своєму повідомленні вкажіть якомога більше інформації: чому ви хочете перевірити IP цього користувача або користувачів, необхідні посилання і будь-яка інформація, яку ви вважаєте актуальною.

Пошук може бути запущений тільки у випадку явного і багаторазового вандалізму. Перевірку IP не можна використовувати в особистих інтересах або у випадку непрямих підозр проти користувача. Якщо користувач своїми діями порушує тільки внутрішні правила вікі, то, можливо, запит також буде відхилено.

Зверніть увагу, що перевірка IP не є досконалим механізмом, особливо у випадках, якщо користувач використовує набір динамічних IP адрес. Також, дані про IP користувачів не зберігаються довгий час, тому підтвердити, що з даного IP вандалили півроку тому не вдасться.

Локальні права CheckUser[]

На великих вікі, де часті випадки вандалізму, одному із місцевих адміністраторів може бути присвоєно статус локального CheckUser. За допомогою цього статусу він може перевіряти IP користувачів даної вікі.

Див. також[]

Advertisement