FANDOM


Wikia Checkuser

Перевірка IP (англ. CheckUser) — функція, яка дозволяє перевірити, які IP адреси використовує той чи інший зареєстрований користувач. IP незареєстрованих користувачів і так можна побачити на сторінці Нових редагувань.

На Фандомі до цієї функції мають доступ користувачі із правами VSTF (не виконують особисті запити на перевірку), співробітники Фандому і деякі користувачі зі статусом Helper.

Адміністратори будь-якої Вікі можуть зробити запит на перевірку IP користувача через Спеціальна:Contact.

Використання Редагувати

Зазвичай, функцію перевірки IP використовують, якщо заблокований користувач повертається під іншим обліковим записом або якщо один користувач використовує декілька облікових записів із одного IP.

Запит на перевірку IP Редагувати

Щоб запросити перевірку IP користувача вікі, ви повинні бути адміністратором даної вікі. Тільки в такому випадку співробітники Фандому зможуть виконати ваш запит. У своєму повідомленні вкажіть якомога більше інформації: чому ви хочете перевірити IP цього користувача або користувачів, необхідні посилання і будь-яка інформація, яку ви вважаєте актуальною.

Пошук може бути запущений тільки у випадку явного і багаторазового вандалізму. Перевірку IP не можна використовувати в особистих інтересах або у випадку непрямих підозр проти користувача. Якщо користувач своїми діями порушує тільки внутрішні правила вікі, то, можливо, запит також буде відхилено.

Зверніть увагу, що перевірка IP не є досконалим механізмом, особливо у випадках, якщо користувач використовує набір динамічних IP адрес. Також, дані про IP користувачів не зберігаються довгий час, тому підтвердити, що з даного IP вандалили півроку тому не вдасться.

Локальні права CheckUser Редагувати

На великих вікі, де часті випадки вандалізму, одному із місцевих адміністраторів може бути присвоєно статус локального CheckUser. За допомогою цього статусу він може перевіряти IP користувачів даної вікі.

Див. також Редагувати

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.