Центральна спільнота
Advertisement

Нижче перераховані кілька типових помилок щодо Фандому і роботи на цьому хостингу. Уважно прочитайте їх, щоб не повторювати помилки інших!

Вікі — моя власність[]

Навіть якщо Ви творець конкретної вікі, це зовсім не означає, що вона належить особисто Вам. Кожна вікі належить вікі-спільноті, а не одному конкретному користувачеві, й всі бажаючі можуть вносити свій внесок у цю вікі, створювати або редагувати статті.

Захист сторінок[]

Більшість сторінок на конкретній вікі повинні залишатися незахищеними, щоб будь-який користувач міг вільно редагувати їх. Сторінку можна захистити тільки з юридичних причин (наприклад, сторінки з текстом ліцензії) або у разі частого вандалізму на цій сторінці.

Вікі, Фандом, Вікіпедія[]

Вікі — це категорія веб-сайтів, які може редагувати кожен охочий. Сайти Фандому — один з прикладів таких вікі-сайтів. Вікіпедія — це окремий вікі-сайт. Він не є частиною Фандому, як і Фандом не є частиною Вікіпедії.

Увага. Ви можете вибрати будь-яке ім'я для своєї вікі-енциклопедії на Фандомі, але Ви не можете використовувати слово Вікіпедія, тому що воно є торговою маркою.

Політика — найголовніше[]

Дуже поганою ідеєю є починати новий вікі-проєкт зі створення великої кількості правил або розписувати політику поведінки на вікі. Багато користувачів також намагаються скопіювати всі правила і політику з Вікіпедії для своєї вікі. Це неправильно, тому що те, що добре за межами Фандом не обов'язково буде добре і для Вашої вікі.

Справжні правила конкретної вікі повинні з'явитися із зростанням самої вікі й розроблятися самою вікі-спільнотою. Зважте, що малочисельні вікі-спільноти, найчастіше, взагалі обходяться без правил і політики, воліючи усні домовленості між самими користувачами вікі. У зв'язку з цим, зверніть увагу: те, що є правилом для однієї вікі, зовсім не обов'язково має бути правилом для іншої вікі. З цього випливає ще одна типова помилка — перетягування правил і політики з однієї вікі на іншу. Це також не принесе нічого доброго.

Однак існують загальні правила, які традиційно застосовуються на всіх вікі-проєктах. Наприклад, правило "неприпустимість образ, погроз і агресії".

Дивіться також: загальна політика Фандому.

Видалення[]

Вилучення корисної інформації
Незважаючи на те, що стаття може бути написана дуже погано, в ній все одно можна відшукати що-небудь корисне. Виправте, уточніть статтю замість того, щоб просто видалити. Якщо матеріал трохи не в тему або помилково категоризований, подумайте про його перенесення в інше місце або об'єднайте з іншою статтею, близькою за змістом, але не видаляйте. Якщо Вам все-таки потрібно видалити цей текст, то кращим виходом буде перенести його на сторінку обговорення. Пам'ятайте, що автор цього матеріалу може вважати, що він необхідний для вікі, тому краще обговорити текст, перш ніж видаляти.
Вилучення без пояснень

Ніколи не видаляйте статтю або значний шматок тексту, картинку без пояснень у віконці «Опис змін». Інакше інші користувачі, які працювали над цим текстом/статтею, будуть захоплені зненацька і можуть подумати, що Ви зробили це на зло їм. Якщо Ви забули про це, не лінуйтеся і напишіть про причини своїх дій на сторінці обговорення користувача/користувачів.

Вилучення перенаправлень
Перш, ніж видалити сторінку-перенаправлення, переконайтеся, що на неї не ведуть посилання з інших сторінок Вашої вікі. Іноді краще залишити перенаправлення, щоб у користувачів було кілька варіантів для того, щоб знайти потрібну їм сторінку у вікні пошуку.

Спам[]

Залучення користувачів до Вашої вікі є дуже важливим, але пам'ятайте, що Вас можуть прийняти за спамера, якщо Ви відправите електронні листи або вікі-повідомлення тим, хто Вас не знає. В результаті, Ви можете опинитися заблокованим на всьому просторі вікі.

Моє слово — закон[]

Не сприймайте занадто серйозно свою творчість на вікі. Дозвольте допомогти Вам. Не бійтеся, що Вашу статтю перероблять. Будьте доброзичливі по відношенню до інших користувачів. Завжди краще обговорити проблему і знайти консенсус, ніж сваритися і звинувачувати один одного в неякісних правках. Не гнівайтеся, якщо користувач створить погану сторінку, і не поспішайте її видаляти. Поясніть йому, як краще виправити статтю, або самі внесіть потрібні правки.

Advertisement