FANDOM


Нижче наведені найбільш поширені запитання про нове розширення «Обговорення» та відповіді до них.

 • Чи буде існуючий форум (Спеціальна:Forum) замінений Обговореннями?

Форум та Обговорення будуть працювати незалежно один від одного, поки Фандом переміщує старі форумні теми і заносить їх в архів Обговорень. Ми повідомимо ваше співтовариство, коли перехід буде завершено, але не забувайте перевіряти технічні оновлення.

Окрім того, відсилання на теми форуму внизу сторінок статей будуть замінені на модуль з близькими по темі дискусіями при підключенні Обговорень на вікі. В ньому будуть відображатися популярні на даний момент повідомлення в Обговореннях, щоб дати читачам знати про існування Обговорень і показати цікаві пости. Модуль з популярними обговореннями внизу сторінок статей буде продовжувати розвиватися як у плані функціональності, так і в плані дизайну.

 • Вміст буде перенесено з Форуму в Обговорення?

Ми перенесемо всі теми і повідомлення з Форуму, коли Обговорення будуть підготовлені до переміщення вмісту. Всі відстеження та позначки «мені подобається» теж будуть перенесені в Обговорення.

 • Що стане зі старими вікі-форумами (які можна знайти на Forum:Index)?

Вікі-форуми не входять в план по перенесенню контенту і порушені не будуть. З ними нічого не трапиться навіть при підключенні Обговорень на вікі.

 • Що станеться з лічильником моїх редагувань при перенесенні тем з Форуму Обговорення?

Повідомлення і відповіді в Обговореннях тепер будуть відраховуватися і відображатися окремо. Ви можете знайти кількість своїх постів в Обговореннях у вашому профілі. Коли вміст Форуму буде переміщено до Обговорення, то всі ваші пости на Форумі стануть вважатися окремо як повідомлення в Обговореннях.

Однак, ви не побачите негайної зміни в кількості редагувань до вікі, оскільки вміст Форуму залишиться в нашій базі даних навіть після перенесення в Обговорення (і швидше за все воно буде доступний для перегляду).

 • Щоб використовувати Обговорення, нашій спільноти потрібно мати додаток?

Підключити Обговорення може будь-яка спільнота. Обговорення працюють на ПК і мобільних браузерах, а посилання на Обговорення можна додати в навігаційне меню. Також вони будуть видні в спеціальному модулі, який з'явиться внизу кожної статті.

 • Як я можу підключити Обговорення на моєї вікі-спільноті?

Відправте запит в Спеціальна:Contact!

 • Чи буде підтримуватися вікі-текст?

Ні. Обговорення розроблені окремо від MediaWiki, але нам цікаво дізнатися, як ви використовуєте вікі-текст, шаблони та інше в своїх повідомленнях на Форумі. Чим більше у нас буде прикладів використання вікі-тексту, тим легше нам буде знайти йому заміну в Обговореннях.

 • Чи з'явиться функція закріплення повідомлення в самому верху Обговорень?

Поки що ми не плануємо додати функцію для закріплення повідомлень, але ми будемо стежити за тим, які теми адміністратори бажають закріпити, тому надсилайте нам приклади, де така функція була б необхідна. Однак важливо пам'ятати і про те, що дуже часто користувачі не читають прикріплені теми, а коли відразу кілька постів закріплені вгорі обговорень, то утворюється ціла стопка закріплених тим, з-за яких не відразу видно нові повідомлення.

На даний момент існує посилання на правила обговорень, яка з'являється щоразу, коли користувач або користувачка створює своє перше повідомлення або відповідь. Адміністратори та модератори можуть також додавати посилання на правила повідомлення і відповіді або у свій профіль. Ще можна створити окрему категорію для новин та оголошень.

 • Чи можна вставити стрічку із обговореннями на сторінку вікі?

Це буде можливо в майбутньому.

 • Як поміняти дизайн Обговорень у ПК-версії?

Колірна гамма Обговорень автоматично копіюється з налаштувань в Конструкторі тим, але дизайн Обговорень продовжує розвиватися, і ми будемо раді почути пропозиції користувачів щодо покращення дизайну.

 • Чому в ПК-версії так багато невикористаного простору?

Обговорення були розроблені з урахуванням перегляду на мобільних пристроях. Ми почали зі створення вузького макета, тому що набагато легше додати нові елементи, ніж намагатися зменшити великий макет. ПК-версія Обговорень буде продовжувати видозмінюватися.

 • Чи можуть анонімні користувачі залишати свої повідомлення або оцінювати чужі?

Тільки зареєстровані користувачі можуть взяти участь в Обговорення, але читати можуть всі. Обговорення — це інструмент для розвитку спільноти. Наш досвід показує, що дуже багато акаунтів було створено через додатки для того, щоб взяти участь в Обговореннях, а значить, у людей є бажання стати частиною спільноти. Зверніть увагу, що включення або відключення обов'язковій реєстрації користувачів на сторінці Спеціальна:WikiFeatures не впливає на Обговорення.

 • В Обговореннях є пошук?

Поки що немає. В майбутньому Обговорення будуть включені в загальний пошуковик Фандому.

 • Як повідомлення потрапляє в розділ «Популярні»?

Популярні повідомлення — це просто останні повідомлення з великою кількістю відповідей і оцінок.

 • Чи неможливо додати повідомлення одночасно до декількох категорій? Чи можна створити підкатегорії? Використовувати «загальні теми», як на форумі?

У майбутньому з'явиться функція теґів, яка дозволить поставити позначки повідомлення у вигляді назв статей з вікі, як це зараз роблять «загальні теми» на форумі. Ви зможете додавати відразу кілька теґів до одного повідомлення. Це допоможе пов'язати статті на вікі і пости в Обговореннях. Категорії так і залишаться великим поділом за загальними темами, тому кожен пост можна буде віднести тільки до однієї категорії.

 • Чи можна відключити Обговорення на нашій спільноти, якщо ми їх протестували, але нам вони не сподобалися?

Відповідь залежить від конкретної ситуації. Якщо від Обговорень на вашій спільноти тільки одні проблеми або вони не зустріли ваших очікувань, то ми хочемо дізнатися, чому. Оскільки Обговорення продовжують розвиватися, то цілком можливо, що в майбутньому з'являться нові функції, які відповідатимуть вашим потребам. Крім того, пам'ятайте і про те, що Обговорення в майбутньому стануть стандартним розширенням Фандому і замінять Форум.

 • Обговорення замінять коментарі до статей/блогів або на Стіні обговорення?

Все розширення з використанням тим і тредів планується в майбутньому замінити платформою, на якій розроблені Обговорення. Поки що наші зусилля зосереджені на заміну Форуму Обговореннями, і ми не можемо сказати, коли нова платформа замінить коментарі. (Коментарі на основі платформи Обговорень будуть доступні на сайті Fandom незабаром.)

 • Як відстежувати активність в Обговореннях? Чи буде для Обговорень окрема сторінка «свіжих правок»?

Звичайні користувачі можуть повідомити про порушення (спам, вандалізм, порушення правил), щоб адміністратори та модератори могли відслідковувати проблемні пости. Ми вважаємо, що адміністраторам і модераторам не потрібно перевіряти кожне повідомлення і відповідь в Обговореннях. Перевіряти редагування необхідно в вікі-статтях з фактами і точною інформацією, але це не настільки важливо для постів в Обговореннях. Ви можете переглянути повний список (у хронологічному порядку) повідомлень і відповідей кожного користувача або користувачки Обговорень.

Ми також розуміємо, що деяким адміністратором цікаві повні хронологічні журнали Обговорень, і ми б хотіли почути відгуки користувачів, для чого ці журнали можуть бути потрібні.

 • Як користувачі можуть потрапити в Обговорення з вікі?

Адміністратори можуть додати посилання на Обговорення в навігаційному меню або де-небудь ще на вікі. Ми також плануємо включити стандартне посилання в навігаційне меню вікі, як це зроблено з Форумом і Чатом. У мобільному скіні посилання на Обговорення додається автоматично.

Спеціальний модуль внизу статей покаже популярні і близькі по темі пости в Обговореннях — і це найлегший спосіб на них потрапити. А на Сторінці спільноти незабаром з'явиться стрічка активності для Обговорень, і ми розробляємо віджет обговорень, який адміністратори і редактори зможуть використовувати на Головній та інших сторінках вікі.

 • Чи можна відстежувати обговорення?

На даний момент не можна, але ця можливість з'явиться в майбутньому.

 • Чи можу створити свій профіль для додатку, використовуючи ПК-версію? Чи можна переглядати профілі користувачів додатків в ПК-версії?

На даний момент профілі користувачів у додатках та на вікі розділені. Ми працюємо над тим, щоб їх об'єднати.

 • Думки користувачів взагалі коли-небудь враховуються?

Так, звичайно. Розвиток цього розширення багато в чому залежить від відгуків та побажань користувачів, деякі з яких ми вже реалізували. Ми не можемо враховувати думку кожного користувача з десятків тисяч, тому ми керуємось загальними темами з відгуків користувачів. Ми намагаємося розробити такі функції, які можуть охопити якомога більшу кількість побажань користувачів.

Див. також Редагувати

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.