FANDOM


Тут представлені декілька порад про те, як зробити Обговорення відмінним місцем для спілкування на вашої спільноти.

Налаштування ОбговореньРедагувати

ДизайнРедагувати

Щоб надати вашим Обговоренням унікальності і не порушувати загальне оформлення вашої спільноти:

 • Завантажте заголовок-банер (зображення розміром 1240x200 пікселів у форматі jpg, gif або png. Максимум 10 Мб.), який найбільш точно підходить вашому фандому. Пам'ятайте, що це зображення всього лише фон для напису «Обговорення» та іншої інформації, тому вибирайте зображення без тексту.
 • Завантажте значок (125x125 пікселів у форматі jpg, gif або png. Максимум 10 Мб), який буде «логотипом» ваших обговорень.

Вибраний вами в Конструкторі тим (Спеціальна:ThemeDesigner) колір кнопок та меню навігації буде фоновим кольором для заголовка-банера.

Правила обговореньРедагувати

Швидше за все, на вашій вікі вже є правила, але у Обговорень є своя сторінка правил. Ви можете додати туди як вже існуючі правила вікі, так і окремі правила для Обговорень.

Кожен новий відвідувач або відвідувачка побачить посилання на ці правила при вході в Обговорення. За замовчуванням в Обговореннях вже є правила, написані співробітниками, але ви завжди можете переписати їх на свої. Якщо ви хочете їх змінити, то зверніть увагу на наступне:

 • Спілкування в Обговореннях відрізняється від написання статей на вікі. Деякі правила застосовуються тільки до редагування статей, але не підійдуть до Обговорень (і навпаки).
 • Стислість — сестра таланту. Робіть правила короткими і чіткими, і тоді вище шанси, що їх прочитають цілком.
 • Якщо певні проблеми виникають в Обговореннях частіше за інших, то оновіть правила з урахуванням цього. Наприклад, коли користувачі піднімають одну й ту саму проблемну тему занадто часто, ви можете встановити правило, що обмежує обговорення цієї теми. Якщо користувачі починають зловживати спойлерами, то введіть правило на обмеження використання спойлерів.
 • Деякі користувачі Обговорень заходять з додатків і можуть не знати всіх правил і традицій вашої вікі-спільноти. Сформулюйте правила обговорень так, щоб їх міг зрозуміти будь-який читач, а не тільки досвідчені користувачі вікі.

КатегоріїРедагувати

Якщо ваша спільнота охоплює відразу декілька тем, наприклад, серію ігор або франшизу з книгами, серіалами і фільмами, то найкраще розбити ваші Обговорення на категорії. Крім того, у різних користувачів різні інтереси. Категорії допоможуть їм знайти такі теми, які їм найбільш цікаві.

 • Максимальна кількість категорій — 10. Але чим менше категорій, тим краще. Коли категорій занадто багато, то користувачам може бути важче вибрати, в яку з них додати своє повідомлення.
 • Категорія «Загальна» з'являється за замовчуванням та не може бути видалена. Якщо ви вирішите використовувати тільки цю категорію, то користувачі не побачать фільтр категорій, і всі повідомлення будуть автоматично додаватися в категорію «Загальна».
 • Хай ваші категорії відображають найбільш обговорювані теми. Якщо користувачі хочуть обговорювати пейрінгі персонажів, то буде логічним створити категорію «Пейрінгі».
 • Вибирайте коротку і зрозумілу назву. Назва категорії не повинна перевищувати 20 символів, і користувачам повинно бути зрозуміло, які повідомлення в ній повинні бути.

ПосиланняРедагувати

Якщо у вашої спільноти є додаток, то його користувачі побачать помітне посилання на Обговорення. Також:

 • Додайте посилання на Обговорення в навігаційне меню.
 • Додайте модуль з посиланням на Обговорення на Головну.
 • Додайте посилання на Обговорення на сторінках вашої вікі, де це доречно.

ПопуляризаціяРедагувати

Створення цікавого дизайну, адекватних правил і корисних категорій — це лише початок. Найважливіше, щоб користувачі поверталися на платформу спілкуватися один з одним і просто приємно проводити час. Ви можете досягти цієї цілі, слідуючи простим правилам ком'юніті-менеджменту (управління спільнотою).

Демонструйте найкращеРедагувати

Читачі будуть повертатися і брати участь, якщо вони побачать цікаві обговорення при своєму першому відвідуванні. Покажіть їм приклади дискусій, які ви вважаєте зразковими. Не знаєте, як почати? Ось декілька порад:

 • Піднімайте теми, які цікаві іншим фанатам. Це можуть бути новини вашого фандому, фанфіки, теорії фанатів, чутки, здогадки, поради по проходженню гри, примітки, пасхалки тощо.
 • Постіть регулярно. Чим частіше ви діліться цікавими новинами, тим частіше це будуть робити інші.
 • Створіть теми або ігри, які привернуть увагу користувачів. Наприклад, кожну суботу ви можете розміщувати вікторину по одній з тем вашого фандому або влаштовувати «битву» персонажів.
 • Запитуйте думки інших людей. Людям завжди цікавіше ділитися своїми думками, а не тільки читати чужі. Наприклад, ви можете прокоментувати останню серію вашого улюбленого серіалу і запитати інших, що вони думають.
 • Відповідайте і оцінюйте! Оцінюйте пости, які вам подобаються. Це підбадьорить користувачів і надихне їх на створення нових гарних повідомлень.
 • Експериментуйте з темами, з часом відправлення повідомлень, довжиною постів та іншими змінними, щоб знайти оптимальний формат для вашої спільноти.

Додавайте якісні повідомлення самі і надихайте інших користувачів. Наслідуючи ваш приклад, вони самі створять цікаві теми. Іноді потрібно просто почати щось робити, і інші люди підтягнуться самі. А потім ви побачите, як ваша спільнота починає органічно зростати і розвиватися.

Модеруйте повідомленняРедагувати

Чим активніше ваша спільнота в Обговореннях, тим більше ймовірність того, що в ній заведуться тролі і спамери. Модерування Обговорень трохи відрізняється від модерування контенту на вікі, і ось кілька порад, які допоможуть вам зупинити порушників:

 • Ознайомтеся з інструментом для модерації: Довідка:Обговорення#Модерація
 • Ви можете, якщо хочете, проглядати тільки той контент, що потребує перевірки, а не все повідомлення у стрічці.
 • Також пам'ятайте, що пости в Обговореннях не показуються на сторінках вікі-діяльності або свіжих правок, тому їх потрібно відстежувати окремо в Обговореннях.

Знайдіть помічниківРедагувати

Навіть якщо у вас невелика спільнота, то не завадить знайти декілька модераторів для відстеження Обговорення: чим швидше погані повідомлення будуть видалені, тим менше від них буде проблем. Вибираючи модераторів:

 • Подивіться на активних користувачів Обговорень. Якщо хтось весь час бере участь у дискусіях і вносить позитивний вклад, то така людина може стати непоганим модератором.
 • Перевірте користувачів, які часто повідомляють про порушення. Зазвичай ці користувачі добре знайомі з правилами ваших обговорень і можуть швидко впізнати порушників.
 • Не думайте, що модератори Обговорень можуть бути тільки редактори вікі. Якщо користувачі активні в Обговореннях, але не на вікі, вони все одно можуть бути хорошими модераторами для Обговорень. (В тих випадках, коли у вікі-проекту є свій додаток, активні користувачі можуть просто бути користувачами мобільних пристроїв, з яких поки що не дуже зручно редагувати на вікі.)

Сподіваємось, що наші поради допоможуть зробити ваші Обговорення цікавим майданчиком для спілкування, обміну ідей і приємного проведення часу для всіх.

Див. також Редагувати

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.