Advertisement
DoNotFeedTroll.svg

Не реагуйте на тролів — важлива порада під час праці на Вікі. Якщо Ви будете відповідати тим, хто псує статті, то тільки дасте їм привід повернутися сюди. Різні схвильовані реакції заохотять їх знову проявити себе.

Коротко що робити

На Вікі потрібно реагувати швидко і коротко, відкотивши редагування вандала. Пам'ятайте, що в проєктах подібних до Вікі вандалізм завжди буде. Однак реакція на нього повинна бути якомога більш спокійною і витриманою. Ні в якому разі не потрібно робити наступне:

  • Створювати сторінки або категорії зі списком вандалів або відзначати їх яким-небудь шаблоном. Це дасть їм те визнання, яке вони шукають.
  • Створювати спеціальні антивандальні команди і кампанії. Це може перетворити вандалізм у гру «козаки-розбійники».
  • Злісні або принизливі слова, щодо вандала, на сторінках обговорення можуть тільки заохотити вандала повернутися і прийняти «відповідні заходи».

Проігноруйте вандала, відкотіть його правки, заблокуйте і поверніться до написання статей. Якщо місцевий адміністратор відсутній, то зверніться за допомогою до співробітників.

Якщо користувач зіпсував сторінку вперше, можна скасувати правку, дати йому попередження і заблокувати на день або два. Якщо користувач продовжить вандальні дії або відразу здійснить кілька вандальних правок, то потрібно терміново зв'язатися з активним адміністратором, щоб той заблокував цього користувача. Крім того, якщо користувач буде помічений у вандальних діях відразу на декількох Вікі, то потрібно обов'язково зв'язатися з співробітниками, щоб глобально заблокувати вандала.

Що означає слово «троль»?

«Троль» — сленговий інтернет-термін, що означає людину, яка пише багато спірних і/або образливих повідомлень, а також повідомлень не по темі, діючи на інтернет-спільноту з метою спровокувати інших користувачів на образи у відповідь. Хоча у визначенні, чи є той чи інший користувач тролем, потрібно бути обережним. Те, що одним користувачем може розглядатися як тролінг, іншим може вважати звичайним внеском, навіть якщо це явно спірно.

Іншою формою троля є вандал — той, хто навмисно вандалить на Фандомі загалом та/або на сторінках певної вікі зокрема. Це може бути не зовсім відкритий вандалізм або ж, навпаки, відкритий, з явним наміром нашкодити вікі. Спамери також є вандалами, замінюючи на рекламу інших сайтів тексти статей, теми на стінах обговорень і форумах.

Як мені реагувати на появу тролів?

Якщо ви впевнені, що якийсь користувач діє несумлінно і займається тролінгом, вандалізмом або спамом, не «годуйте» його реакціями. Ніколи не намагайтеся домовитися з вандалом або тролем і ніколи не вимагайте, щоб він «зупинився або ж гірше буде». Вандали прекрасно знають, що вони порушують правила, тому така реакція лише дасть їм увагу, якої вони шукають.

Так що ж робити? Очевидно, що адміністратори і адекватні користувачі повинні реагувати, але ця реакція повинна бути якомога більш спокійною і як можна більш обмеженою. Все, що вам потрібно зробити — це позбавитися від наслідків тролінгу. Є три прості речі, щоб зробити це: відкотити, заблокувати й ігнорувати. Відкинути вандальні правки, які зробив троль, щоб повернути сторінку до її первісного вигляду і заблокувати троля, щоб він не міг продовжити вандальні дії.

Далі остання частина: ігнорувати. Ви заблокували троля і відкотили його редагування. Вам більше не потрібно робити нічого іншого. Просто поверніться до Вашої звичайної діяльності на Вікі.

Що робити, якщо мені потрібна допомога?

Найчастіше, використання методу «відкотити, заблокувати, ігнорувати» і повернення після цього до звичайної роботи на Фандомі працює. Тим не менш, іноді вандали становлять досить велику проблему (наприклад, якщо було зроблено дуже багато вандальних редагувань), яку місцеві адміністратори не можуть вирішити самостійно. У такій ситуації необхідно зв'язатися з співробітниками Фандому, щоб глобально заблокувати вандала.

Що не потрібно робити

  • Створювати сторінки або категорії зі списком вандалів або відзначати їх яким-небудь шаблоном. Це дасть їм те визнання, яке вони шукають.
  • Створювати спеціальні антивандальні команди і кампанії. Це може перетворити вандалізм в гру «козаки-розбійники».
  • Злісні або принизливі слова, щодо вандала, на сторінках обговорення можуть тільки заохотити вандала повернутися і прийняти «відповідні заходи».

Див. Також

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.