Центральна спільнота
Advertisement

Назва Вікі (також Sitename ) - обирається користувачем під час створенні Вікі. Це дуже важлива частина майбутнього проєкту, тому підходьте до питання вибору назви Вікі з особливою ретельністю.

Де фігурує назва Вікі[]

Поради[]

  • Вибирайте назву, яка приверне нових користувачів до Вашої Вікі і одночасно пояснить їм, про що ця Вікі.
  • Назва повинна бути універсальною і, по можливості, збігатися з URL Вашої Вікі. Хоча це не завжди найкращий спосіб вибрати назву для Вікі, але в більшості випадків це працює. Наприклад, якщо URL Вашої Вікі music.wikia.com, то краща назва для Вікі буде: Music Wiki, Wikimusic або Mymusic Wiki.
  • Назва Вікі може містити літери та цифри, але не знаки пунктуації або велике число пробілів. Воно також не може збігатися з кодом тієї, чи іншої мови. Наприклад, назви En Wiki або Ru Wiki використовувати не можна.
  • Не завжди логічно використовувати абревіатури в назві, навіть якщо це щось дуже відоме. Не забувайте, що люди можуть бути не в курсі того, що Ви мали на увазі. Наприклад, абревіатура " WoW Wiki " може означати все, що завгодно, для непосвяченого користувача, тому краще використовувати повну назву "World of Warcraft Wiki" або трохи скорочену "Warcraft Wiki".
  • Пам'ятайте, що рейтинг Вашої Вікі в пошукових системах частково заснований на назві Вікі. Так, оригінальна назва допоможе підвищити рейтинг, але це не завжди так однозначно. Люди частіше шукають інформацію про "Зоряні війни" або про "Зоряні війни Вікі", ніж про "Вукіпедію".

Простір імен[]

  • Назва Вікі використовується в просторі імен Project на Вашій Вікі. У зв'язку з цим, вигідно мати коротку назву Вікі. Тобто, наприклад, якщо на Doom Wiki Ви створите сторінку Doom:Назва сторінки, вона автоматично буде поставлена в простір імен Doom . Якщо Ви хочете, щоб простір імен Project і назва Вашої Вікі відрізнялися один від одного, будь-ласка, зв'яжіться із співробітниками Вікі через Спеціальна:Contact.
  • Простір назв Project також відображається у змінній {{ns:project}}. Наприклад, якщо Ви ввели де-небудь {{ns:project}}, то отримаєте: Центральна спільнота.

Зміна назви Вікі[]

Змінити назву Вікі можна . Для цього зв'яжіться з співробітниками Фандому через Спеціальна:Contact. Лист повинен включати повідомлення, приблизно, такого змісту: "I'm admistrator this Wiki. Please change Sitename:Поточна назва => Бажана назва." Якщо це зовсім нова Вікі, то зміна назви не є проблемою. У випадку великої і активно прогресуючої Вікі, будь-ласка, обговоріть це з користувачами вікі-спільноти перш, ніж приймати таке рішення.

Див також[]

Advertisement