Центральна спільнота
Advertisement
Центральна спільнота

У жовтні 2018 року Фандом почав процес переходу доменів wikia.com на fandom.com. Очікується, що цей процес буде завершено на початку лютого 2019 року. На цій сторінці викладені міркування, пов’язані зі змінами результатів SEO в залежності від початкових міграцій та графік для інших переходів.

Нащо потрібно змінювати домен?[]

У жовтні 2016 року Wikia було перейменовано на Fandom. Міграція домену завершить цей процес. З точки зору SEO, наявність однакових назви бренду та доменного імені забезпечує сильніший SEO на всій платформі. Пошук Google віддає перевагу сайтам, які чітко визначають себе як щось конкретне. У цьому випадку це Фандом — фан-сайт вікі-спільнот, заснований здебільшого на темах поп-культури.

Як ці зміни вплинуть на мою спільноту?[]

Єдиними видимими відмінностями, які ви помітите, є нова URL-адреса і той факт, що домен матиме підтримку HTTPS, незалежно від того, увійшли в систему або вийшли із неї. Крім того, початкове зменшення трафіку відбуватиметься, оскільки компанія Google пристосовується до змін. На щастя, у нашій початковій міграції 3200 спільнот у жовтні 2018 року ми виявили, що в середньому нові домени fandom.com в кінцевому підсумку краще, ніж домени wikia.com, а загальний трафік збільшився. Ці результати проілюстровані на цій діаграмі, що показує дані до і після міграції.

Після зміни домену очікується невелике зниження відвідуваності вікі, оскільки пошукові системи мають адаптуватися до змін. Проте згодом відвідуваність повернеться до поточних цифр або навіть стане вище.

Domain migration results chart.png

Хоча ми не можемо ділитися кількістю переглядів сторінок з вами, ця діаграма відображає трафік до wikia.com (синя лінія) і fandom.com (помаранчева лінія). Синя лінія для wikia.com припадає на 28 вересня — 4 жовтня, десь приблизно за місяць до міграції і досить далеко від Дня праці (на початку вересня в Сполучених Штатах), щоб не перекручувати дані у святковий трафік. Помаранчева лінія для fandom.com припадає на 14 грудня — 20 грудня, десь приблизно через місяць після завершення міграцій і ще до типового підйому трафіку, який наступає на відпустку.

Як ви можете бачити з цих точок даних, домени, які були перенесені на fandom.com, в середньому котуються вище за wikia.com. Google надає перевагу домену fandom.com завдяки його сумісності з назвою бренду, тому в середньому ви можете очікувати більше читачів на вашій вікі в результаті міграції домену.

На жаль, є деякі домени, які не мають такого високого рейтингу, як колись. Це є результатом якості контенту або проблем архітектури вмісту, які дуже швидко вирішуються. Якщо ви помітили більш тривале скорочення трафіку для перенесеної спільноти, будь ласка, не соромтеся звертатися за допомогою.

Ми очікуємо, що цей результат збережеться й в інших міграціях.

Й що далі?[]

Починаючи з 16 січня, ми виконаємо «димове тестування» з іншим невеликим набором доменів. Вони будуть розташовані на низькому рівні громад, але цей тест дозволить нам гарантувати, щоб технічний процес, який ми використовували для міграції в жовтні, продовжував працювати як слід. Якщо це припущення буде підтверджено, ми перейдемо до остаточної міграції.

Припускаючи, що це тестування пройде так само добре, як ми очікуємо, ми перенесемо решту спільнот Фандому до нової доменної структури з 21 січня по 4 лютого. Це близько 350 000 громад, і на цьому процес міграції буде завершено.

Чи всі спільноти переїдуть до нового домену?[]

Ні. Про це ми повідомимо найближчим часом і більш детально, але деякі спільноти, які не підпадають під визначення fandom.com, матимуть новий домен на сайті wikia.org замість поточного com. Спільноти, що переходять до wikia.org, зосереджені на медичних темах, як-от юриспруденція, історія, політика та релігія. Приклади майбутніх доменів wikia.org включатимуть cancer.wikia.org, lgbt.wikia.org, world-war-2.wikia.org, bible.wikia.org тощо.

Цей новий домен відображає той факт, що не кожна спільнота стосується поп-культури, хобі, або теми, яка не має зв’язку зі словом «Фандом»; багато з ціх спільнот засновані на створенні обізнаності або поширенні знань про важливі історичні або соціальні теми. Наразі співробітники Фандому складають список спільнот, на яких буде здійснено міграцію wikia.org, бо це процес, який триватиме протягом січня та лютого. На wikia.org міграція відбудеться після 4 лютого, тобто після завершення міграції на fandom.com.

Ми не плануємо створювати нові вікі на домені wikia.org, але вікі, які будуть створені в майбутньому й відповідатимуть вимогам wikia.org, можуть бути перенесені вручну з домену fandom.com на wikia.org.

У мене є питання, на яке тут не було відповіді[]

Якщо у Вас виникли запитання або сумніви щодо цього процесу, які не були розглянуті на цій сторінці, будь ласка, надішліть співробітникам повідомлення через форму Спеціальна:Contact або безпосередньо електронною поштою community@fandom.com. Ми зробимо все можливе, щоб відповісти вам!

Advertisement