Центральна спільнота
Advertisement

Чи знаєте ви, що приблизно половина відвідувань Вікіі припадає на відвідування з мобільних пристроїв? Щоб допомогти їх користувачам, Фандом створює додатки для iOS і Android, зміст яких заснована на утриманні конкретних вікі-проєктов.

Що таке мобільні додатки?[]

Мобільні додатки Фандом-це безкоштовні програми для пристроїв на операційних системах Android і iOS. Вони забезпечують швидкий і зручний доступ до вмісту вашого вікі-проєкта, яке створюєте ви самі. Мобільні додатки роблять контент оптимальним для відображення на мобільних пристроях, і ваші статті стає легко читати, шукати і досліджувати.

Список доступних додатків дивіться у Google Play і App Store. Як правило, якщо вікі-проєкт має розвинений російськомовний аналог, скачавши додаток, ви будете мати доступ до російськомовного контенту. Якщо розвиненого проєкту російською мовою немає, то додатки забезпечать вам доступ до статей англійською та іншими мовами.

Початок[]

Після того, як ви завантажили і запустили програми, ви потрапляєте на головний екран. У верхній його частині ви побачите назву вікі-проєкта, кнопку пошуку і навігаційне меню. Трохи нижче представлена ​​статистика про вікі-проєкте: окуляри WAM, кількість сторінок, фотографій і відео. Іншу частину екрану займають чотири категорії: «Краще», «В тренді», «Відео» і «Інші спільноти»

Навігація на головній сторінці[]

Файл:Wikia Marvel, главний екран.jpg

Головний екран в розгорнутому вигляді

На початковій сторінці показані найпопулярніші сторінки для кожної навігаційної категорії. Натисніть «Ще», щоб побачити більше сторінок в представленій категорії:

 • Найкраще: ця категорія показує список основних категорій. Всі статті та підкатегорії можуть бути знайдені всередині цього списку категорій.
 • В тренді: ця категорія показує категорії та статті, які найчастіше проглядалися в недавній час. Вони допомагають стежити за новинами по темі вашого вікі-проєкта і розуміти, які сторінки в даний момент відвідуються найчастіше.
 • Відео: у цій категорії знаходяться найпопулярніші відеозапису. Інші відеозапису ви можете побачити прямо при перегляді статей.
 • Інші спільноти: вибір цієї категорії перенесе вас в магазин додатків, де ви зможете знайди те, що вас зацікавить.

Навігація за додатком[]

Завдання мобільних додатків - показати фанатам статті, зображення та відео, які можуть бути цікавими для них. Зміст вікі розбито по категоріях. Керувати відображенням категорій можуть адміністратори вікі-проєкта.

Якщо ви є адміністратором і хочете дізнатися про те, як керувати вмістом вашого мобільного додатку, почитайте довідкову сторінку Довідка:Мобільні додатки/адміністраторам.

Пошук[]

Є два способи знайти необхідну інформацію в мобільному додатку:

 1. 'За допомогою категорій'​​. Перший спосіб полягає в тому, щоб зайти в розділ «Краще» або «В тренді» і вибрати там категорію, яка співвідноситься зі статтею, яку ви шукаєте. Наприклад, статтю «Снайперська гвинтівка» ви, швидше за все, знайдете в категорії «Зброя».
 2. За допомогою рядка пошуку. Другий спосіб - натиснути на значок пошуку у верхній частині сторінки і написати назву статті, яку ви шукаєте.

Навігаційне меню[]

Файл:Навігаціонное меню.png

Навігаційне меню.

У правій частині сторінки знаходиться навігаційне меню, яке складається з п'яти пунктів:

 • Головна: ця кнопка перенесе вас на головну сторінку програми.
 • Про вікі: вибравши цей пункт ви потрапите на сторінку Ліцензування.
 • Мова: тут ви можете побачити список мов, на яких доступно зміст цього додатка.
 • Відгук: за допомогою цього пункту ви можете потрапити на сторінку створення електронного листа, після відправки, ви отримаєте відповідь від підтримки. Використовуйте цю можливість, щоб повідомити про баге, відправити пропозицію або задати запитання. Інформація про вашій поштовій скриньці заповнюється автоматично програмою, але ви можете відправити лист і з іншого аккаунта.
 • Інші спільноти: як і аналогічний пункт на головному екрані, цей перенесе вас в магазин додатків.

Навігація по сторінці[]

Файл:Страница с кнопками управления сверху.png

Страница, кнопки управління знаходяться зверху.

Коли ви знайдете цікаву для вас сторінку, крім основного змісту ви побачите навігаційне меню у верхній або нижній частині екрана.

 • Основний зміст- на екрані ви побачите будь-який контент, який може бути на сторінці, включаючи текст, таблиці, зображення, відео та інше. Статті беруться з повноцінної версії вікі-проєкта.
 • Навігаційне менюможе розташовуватися у верхній або у верхній і нижній частинах екрану, в залежності від операційної системи вашого пристрою. Там ви можете знайти кнопки:
  • Поділитися- за допомогою цього пункту ви можете відправити зміст статті по смс, електронною поштою або за допомогою інших засобів зв'язку
  • Пов'язані сторінкипокажуть вам список схожих статей, як правило, з тієї ж категорії.
  • Параметри екранудозволять вам налаштувати розмір тексту, яскравість, колір фону.
  • Веб-уявлення- якщо ви виберете цей пункт, то повний вигляд сторінки переглядається відкриється в браузері
  • Розділи - вибравши цей пункт, ви побачите зміст статті.

Для пристроїв на операційній системі iOS доступні тільки пункти меню «Поділитися», «Параметри екрану» і «Розділи».

Advertisement