Центральна спільнота
Advertisement

Меню Фандому або навігаційне меню знаходиться у верхній частині сторінки і містить посилання на найбільш важливі сторінки вашої вікі.

Меню «Поділитися»[]

Це меню можна викликати на будь-якій сторінці вікі, натиснувши на кнопку «Поділитися» - крайню праворуч від меню Фандому, що можливо налаштувати. За допомогою цього невеликого меню можна надіслати посилання на дану сторінку в Twitter, поставити «Мені подобається» (Facebook) або відправити посилання на сторінку товаришу на електронну адресу.

Меню «Внесок»[]

Це меню викликається натисканням кнопки «Внесок» - праворуч від кнопки «Поділитися». У меню знаходяться наступні опції: редагувати сторінку, додати фото, створити сторінку, вікі-діяльність і редагувати меню Вікі (тільки для адміністраторів). Це меню надзвичайно зручне для вище перерахованих дій на вікі, що часто повторюються.

Основне меню[]

Загальна[]

Меню Фандом містить три рівні. На першому, основному рівні знаходяться 5 пунктів, 4 з яких можуть бути налаштовані користувачами та 1 - стандартний. У початковому стані завжди відкрита стандартна вкладка меню. Вона містить такі не редаговані посилання: Вікі-діяльність, Випадкова сторінка, Нові фото, Чат (якщо це розширення підключено), Форум (якщо це розширення підключено).

MCU local nav.jpg

Як уже згадувалося вище, відредагувати рівні меню, крім першого, можна натиснувши посилання «Оедагувати меню Фандому» в меню «Внесок». Це можуть зробити лише адміністратори вікі. Відредагувати меню Фандому можна і безпосередньо, перейшовши на сторінку MediaWiki:Wiki-navigation.

Меню Фандому максимально може складатися з 280 посилань (без урахування вмісту першого обов'язкового заголовка), які згруповані таким чином:

 • 4 посилання на першому рівні, ширина рівня - 574 пікселі.
 • По 7 посилань на другому рівні, ширина рівня - 729 пікселів.
 • Кількість посилань на третьому рівні не обмежена, ширина рівня - динамічна, з мінімальним розміром в 150 пікселів.

Якщо сумарно ширина всіх посилань на даному рівні меню перевищить граничний розмір, то зберегти таке меню буде неможливо. У цьому випадку, скоротіть слова, які ви використовуєте для посилань.

Меню редагується у вікітексті й має, приблизно, наступний вигляд:

Wiki nav editing.png

Вертикальна риса у вікі-тексті розділяє посилання на сторінку вікі й текст, який буде відповідати цим посиланням на самому меню (на екрані монітору).

Після редагування натисніть «Передперегляд» і Ви побачите меню таким, яким воно буде після збереження Ваших редагувань. Якщо будь-який з рівнів перевищує граничні розміри, то Ви побачите попередження і не зможете записати результат. У цьому випадку, натисніть кнопку Назад і внесіть необхідні правки.

UCP navigation edit.jpg
Попередній перегляд на UCP Wiki

Увага, кнопка «Зберегти» з'явиться лише тоді, коли меню буде оформлено правильно і жоден з рівнів не буде перевищувати граничної ширини.

Автозаповнення меню[]

Одним із способів заповнити меню посиланнями на популярні сторінки вікі є автоматичне заповнення. У цьому випадку використовується символ # разом з назвою сторінки-категорії, і рівень меню автоматично заповнюється найпопулярнішими сторінками з даної категорії.

Наприклад,

 • #category:Назва категорії#

Інші «чарівні слова»[]

Автозаповнення окремих рівнів меню можна здійснити і за допомогою інших «чарівних слів»:

 • # category0 # - список популярних статей з найчисельнішої категорії на вікі (цифра 1 - з другої за чисельнісю, цифра 2 - з третьої і т. д.)
 • #visited # - список найбільш відвідуваних статей Вашої вікі (за винятком Головної сторінки).
 • #popular # - видає список статей зі сторінки MediaWiki:Most popular article.
 • #newlychanged # - список статей, які редагувалися останніми.
 • #topusers # - список користувачів, у яких найбільше число редагувань на цій вікі.

Увага: використовувати «чарівні слова» на першому рівні меню можна. Якщо вони там з'являться, то Ви побачите автоматичне попередження про це під час передперегляду меню.

Рекомендації[]

 • Ви можете додати в меню посилання на будь-які сторінки, але важливо пам'ятати, що саме меню служить для читачів основним орієнтиром на вікі. Тому додавайте в меню, в першу чергу, посилання на основні й кращі статті Вашої Вікі, через які читачі зможуть отримати уявлення про Вашу Вікі.
 • Рекомендуємо додати на один з рівнів меню посилання на популярні статті та посилання на статті про вікі-спільноти, щоб користувачі й читачі знали, до кого звернутися, якщо виникне якась проблема.
 • Оновлюйте меню, якщо з'являється щось нове на тематику Вашої Вікі, наприклад, новий сезон серіалу, нова гра тощо. Можна навіть присвятити цьому цілий рівень меню.
 • Читачам подобається, якщо через меню можна потрапити на якісь великі сторінки, де багато цікавих посилань, наприклад, на сторінки порталів або великі категорії. Їм також подобається швидкий доступ до посилань з проходження ігор, до списків серій серіалу, списків основних персонажів і тощо.
Advertisement