FANDOM


Меню Фандому або навігаційне меню знаходиться у верхній частині сторінки і містить посилання на найбільш важливі сторінки вашої вікі.

Меню «Поділитися» Редагувати

Це меню можна викликати на будь-якій сторінці вікі, натиснувши на клавішу «Поділитися» - крайню праворуч від настроюваного меню Фандому. За допомогою цього невеликого меню можна надіслати посилання на дану сторінку в Twitter, поставити «Мені подобається» (Facebook) або відправити посилання на сторінку товаришу на електронну адресу.

Меню «Внесок» Редагувати

Це меню викликається натисканням клавіши «Внесок» - правлруч від клавіши «Поділитися». У меню знаходяться наступні опції: правити сторінку, додати фото, створити сторінку, вікі-діяльність і правити меню Вікі (тільки для адміністраторів). Це меню нажзвичайно зручне для вище перерахованих дій на вікі, що часто повторюються

Основне меню Редагувати

Загальна Редагувати

Меню Фандом містить три рівні. На першому, основному рівні знаходяться 5 пунктів, 4 з яких можуть бути налаштовані користувачами та 1 - стандартний. У початковому стані завжди відкрита стандартна вкладка меню. Вона містить такі не редаговані посилання: Вікі-діяльність, Випадкова сторінка, Нові фото, Чат (якщо це розширення підключено), Форум (якщо це розширення підключено).

Файл:Меню Фандом.png

Як уже згадувалося вище, відредагувати рівні меню, крім першого, можна натиснувши посилання «Правити меню Фандому» в меню «Внесок». Це можуть зробити тільки адміністратори вікі. Відредагувати меню Фандому можна і безпосередньо, перейшовши на сторінку MediaWiki:Wiki-navigation.

Меню Фандому максимально може складатися з 280 посилань (без урахування вмісту першого обов'язкового заголовка), які згруповані таким чином:

 • 4 посилання на першому рівні, ширина рівня - 574 пікселі.
 • По 7 посилань на другому рівні, ширина рівня - 729 пікселів.
 • Кількість посилань на третьому рівні не обмежена, ширина рівня - динамічна, з мінімальним розміром в 150 пікселів.

Якщо сумарно ширина всіх посилань в даному рівні меню перевищить граничний розмір, то зберегти таке меню буде неможливо. У цьому випадку, скоротіть слова, які ви використовуєте для посилань.

Меню редагується в вікітексті й має, приблизно, наступний вигляд:

Вертикальна риса у вікі-тексті розділяє посилання на сторінку вікі й текст, який буде відповідати цим посиланням на самому меню (на екрані монітору).

Після редагування натисніть «Передперегляд» і Ви побачите меню таким, яким воно буде після збереження Ваших редагувань. Якщо будь-який з рівнів перевищує граничні розміри, то Ви побачите попередження і не зможете записати результат. У цьому випадку, натисніть клавішу Назад і внесіть необхідні правки.

Файл:Меню Фандом предупрежденіе.png

Увага, клавіша «Зберегти» з'явиться тільки тоді, коли меню буде оформлено правильно і жоден з рівнів не буде перевищувати граничної ширини.

Автозаповнення меню Редагувати

Одним із способів заповнити меню посиланнями на популярні сторінки вікі є автоматичне заповнення. У цьому випадку використовується символ # разом з назвою сторінки-категорії, і рівень меню автоматично заповнюється найпопулярнішими сторінками з даної категорії.

Наприклад,

 • #category:Назва категорії#

Інші «чарівні слова» Редагувати

Автозаповнення окремих рівнів меню можна здійснити і за допомогою інших «чарівних слів»:

 • # category0 # - список популярних статей з найчисельнішої категорії на вікі (цифра 1 - з другої за чисельнісю, цифра 2 - з третьої і т. д.)
 • #visited # - список найбільш відвідуваних статей Вашої вікі (за винятком Головної сторінки).
 • #popular # - видає список статей зі сторінки MediaWiki:Most popular article.
 • #newlychanged # - список статей, які редагувалися останніми.
 • #topusers # - список користувачів, у яких найбільше число редагувань на цій вікі.

Увага: використовувати «чарівні слова» на першому рівні меню можна. Якщо вони там з'являться, то Ви побачите автоматичне попередження про це під час передперегляду меню.

Рекомендації Редагувати

 • Ви можете додати в меню посилання на будь-які сторінки, але важливо пам'ятати, що саме меню служить для читачів основним орієнтиром на вікі. Тому додавайте в меню, в першу чергу, посилання на основні й кращі статті Вашої Вікі, через які читачі зможуть отримати уявлення про Вашу Вікі.
 • Рекомендуємо додати на один з рівнів меню посилання на популярні статті та посилання на статті про вікі-спільноти, щоб користувачі й читачі знали, до кого звернутися, якщо виникне якась проблема.
 • Оновлюйте меню, якщо з'являється щось нове про тему Вашої Вікі, наприклад, новий сезон серіалу, нова гра і т. П. Можна навіть присвятити цьому цілий рівень меню.
 • Читачам подобається, якщо через меню можна потрапити на якісь великі сторінки, де багато цікавих посилань, наприклад, на сторінки порталів або великі категорії. Їм також подобається швидкий доступ до посилань по проходженню ігор, списками серій серіалу, списками основних персонажів і т. П.
 • Ще див. Тут.
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.