Центральна спільнота
Advertisement
Центральна спільнота

Колірна сліпота або дальтонізм — це особливість людського бачення, яка виявляється у 8% чоловіків та 0,5% жінок. Люди з колірною сліпотою бачать кольори в іншій спосіб, і в деяких випадках статті на вашій вікі можуть бути важко читати або цілком незрозумілі для них. Якщо ви недбало обираєте кольорову схему для вікі, ви можете втратити до 10% аудиторії. І в цьому відсотку можуть бути потенційні редактори.

Більше про колірну сліпоту[]

Важливо розуміти, що люди з колірною сліпотою не сліпі. Це прості люди, які просто сприймають цей світ у трохи іншій колірній схемі, ніж більшість людей. Отже, темно-червоний колір для них може бути коричневим або зеленим, а зелений — сірим або помаранчевим.

Найяскравішим прикладом проблем для людей з колірною сліпотою є червоні посилання на чорному тлі. Чорне тло використовується на багатьох вікі, і для людей з цією функцією сприйняття кольорів оці посилання зливатимуться з фоном.

Вирішення проблеми для вікі[]

Як було написано вище, налаштування кольорів вікі виключно за своїм сприйняттям кольору позбавляє вашу вікі вікі майже 10% аудиторії. Тому під час вибору схеми кольорів вікі виконуйте наступні поради:

  • Контраст між колірним фоном і текстом повинен бути максимально можливим. Якщо фон вікі темний, текст має бути якомога світлішим, і навпаки. Найвищий коефіцієнт контрастності має співвідношення чорно-білого кольору 21. Є багато інших комбінацій кольорів фону та шрифтів, які дають прийнятну контрастність: 7,0 і вище. Ця цифра вважається кордоном для гарного дизайну сайту. Порівняйте різні комбінації кольорів фону та шрифту і отримуйте для них коефіцієнт контрастності на цьому сайті: https://colorable.jxnblk.com/
  • Вибираючи колір посилань, не забувайте про «червоні посилання». Особливо на першому етапі розробки вікі на ваших сторінках буде багато «червоних посилань». Вони можуть бути абсолютно нечитаними для людей з колірною сліпотою, якщо посилання залишаються червоними, а фон — темним. Аби встановити колір червоних посилань, додайте у CSS наступний код:
.WikiaArticle a.new { color: Номер кольору; }
.WikiaArticle a.new:visited { color: Номер кольору; }
  • Під час налаштування кольорів вікі через Конструктор тем, не забувайте про інші кольори вікі, особливо про кольори інфобоксів та інших шаблонів. Якщо ви не використовуєте кольори за замовчуванням через Конструктор тем, то також зверніть увагу на фоновий контраст шаблонів, ліній та кольору тексту усередині шаблонів. До речі, грамотне використання кольорових градієнтів також допомагає зробити кольори шаблонів більш контрастними.
  • Уникайте химерних комбінацій кольорів. Вибір кольорової схеми вікі за принципом «Мені саме отак подобається!» є помилкою. Належний вибір кольорової схеми вікі дозволить вашому сайту виглядати привабливим в очах будь-якого користувача. Поради щодо вибору кольорової схеми вікі можна знайти в цьому блозі.

Вирішення проблеми для себе[]

Очевидно, що не завжди адміністратори вікі готові піти назустріч користувачам з колірною сліпотою. Наприклад, якщо поєднання червоного та чорного є фірмовою колірною гамою теми вікі або якщо адміністратори звикли до кольорів своєї вікі і не хочуть змінювати їх заради одного активного користувача. У цьому випадку користувачам не потрібно боротися з важким текстом або залишати вікі. Вони можуть використовувати персональний CSS.

За допомогою особистого CSS ви можете налаштувати колірну схему вікі для особистого сприйняття кольорів. У багатьох випадках просто змініть колір тексту, фону або «червоні посилання», щоб вирішити проблему. Якщо проблема складніше, скористайтеся цим набором CSS, який можна імпортувати у місцевий CSS. Він був розроблений користувачем з колірною сліпотою і відображає більшість елементів вікі в контрастних кольорах. Ви також можете використовувати цей код для модифікацій, які допоможуть саме вам.

Див. також[]

Advertisement