Центральна спільнота
Advertisement
Центральна спільнота

Типи шаблонів

Класифікація шаблонів — це процес сортування шаблонів в залежності від їх призначення. Кожному шаблону буде присвоєно певний тип: інфобокс, навбокс, цитата тощо.

Класифікація дозволить впорядкувати вже існуючі шаблони і, як наслідок, витрачати менше часу на створення нових. Інформація про типи шаблонів буде не тільки додана на службову сторінку Досліджень, але і на окрему сторінку Спеціальна:Templates. До того ж, дані про шаблони допоможуть нашому мобільному скину відобразити ваші статті на екранах мобільних пристроїв в кращому вигляді.

Ми розробили автоматичну систему класифікації шаблонів, яка повинна впоратися з більшістю випадків, але нам все одно потрібна допомога користувачів, адже комп'ютери не завжди розуміють задум людей. Класифікація шаблонів не забере багато часу.


Як це працює[]

Тип шаблону на сторінці шаблону

Поточний тип шаблону вказаний під назвою шаблону. Цей тип може змінити будь-який користувач, який має право редагувати сторінку.

Зміну типу шаблону можна зробити прямо на сторінці шаблону або у правій колонці редактора, якщо ви перебуваєте в процесі його редагування. Просто натисніть на іконку олівця, щоб відкрити меню та вибрати тип шаблону. Меню класифікації також з'явиться при створенні нового шаблону або при збереженні шаблона, якому не присвоєно тип.

Думки користувачів завжди будуть важливішими, ніж автоматична класифікація шаблонів, тому, якщо ви не згодні з автоматично встановленим типом шаблону — обов'язково поміняйте його!

Типи шаблонів[]

Деякі шаблони за своїм призначенням можуть не на 100% збігатися з типами зі списку, тому при класифікації вибирайте той тип, який найкраще характеризує функцію шаблону.

Примітка: типи можуть бути змінені в майбутньому на підставі відгуків користувачів.

Інфобокси[]

Інфобокси представляють з себе короткий виклад інформації зі сторінки в невеликому блоці. Зазвичай інфобокси розташовуються в правому верхньому кутку сторінки, але іноді вони розтягуються на всю ширину сторінки.

Цитати[]

Шаблони цитат можна використовувати, щоб виділити цікаві чи важливі висловлювання персонажів, слова з пісень, уривки з інтерв'ю.

Навбокси[]

Навбокси — це шаблони, які містять посилання на інші сторінки вікі, які мають відношення до сторінки, де знаходиться навбокс. Зазвичай навбокси або, як їх ще називають, навігаційні шаблони, розташовуються внизу чи вгорі сторінки.

Інформаційні шаблони[]

Ці шаблони інформують читача про статус статті. Наприклад, про те, що це незавершена стаття, або в тексті містяться спойлери, або стаття є гарним прикладом для створення інших статей.

Ці шаблони зазвичай розташовуються вгорі сторінки, але можуть виділяти і який-небудь розділ всередині статті.

Ці шаблони приховані в мобільному скіні.

Посилання на інші статті[]

Ці шаблони пропонують відвідати іншу сторінку, яка має відношення до читаної. Зазвичай цей шаблон направляє читачів на «головну сторінку» по темі або «читати далі». Зазвичай розташовані вгорі сторінок статей або вгорі розділу на сторінці.

Піктограми[]

Ці шаблони являють собою маленькі зображення (іконки) з додаванням тексту або посилання або без них. Вони дуже часто використовуються для позначення країн, ігрових валют, намальованих символів та ін. Іноді піктограми самі є посиланням. Шаблони піктограм можуть використовуватися як у тексті, так й в межах інших шаблонів.

В мобільному скіні відображаються як зображення, без супровідного тексту.

Скроллбокси[]

Ці шаблони створюють на сторінці вікно прокрутки. Вони використовуються, якщо у статті потрібно створити довгий список (наприклад, з появами персонажів) і при цьому зменшити довжину сторінки.

Примітки[]

Ці шаблони збирають всі посилання на сторінці в пронумерований список. Їх можна використовувати для розміщення однієї примітки або цілого списку приміток внизу сторінки. Примітки можуть використовувати тег <ref>. Також до цього типу шаблонів відносяться шаблони, які створюють посилання примітки всередині сторінки.

Зображення, відео або галереї[]

Ці шаблони використовуються для приведення зображень або відео до стандартного виду або розміру. Найчастіше вони використовуються для створення галерей на Головній сторінці.

Дані[]

Будь-які інші шаблони, які не відносяться до описаних вище, але додають інформаційні елементи на сторінки статей, вважаються типом «Дані». Вони включають в себе шаблони для створення таблиць, шаблони для написання математичних рівнянь або будь-які інші елементи (як, наприклад, ціна предмета в грі, дата виходу гри та ін.).

Дизайн[]

Якщо єдиною метою шаблону є покращення зовнішнього вигляду сторінки статті або елемента на сторінці, то такий шаблон повинен бути класифікований як «Дизайн». Зазвичай такі шаблони додають закладки, змінюють вид таблиць та тексту або переносять таблицю змісту в інше місце на сторінці.

Навігаційні[]

Цей тип шаблонів потрібно додавати для будь-яких шаблонів, пов'язаних з навігацією на сторінці, але які при цьому не є навбоксами або звичайними посиланнями на інші статті. Наприклад, це може бути група посилань на рекомендовані сайти, шаблони, пов'язані з категоризацією сторінки, інформаційні іконки.

Не для статей[]

Ставте цей тип для шаблонів, які не використовуються на сторінках статей. Наприклад, якщо шаблон з'являється тільки на сторінках обговорень користувачів, на сторінках файлів або на Головній сторінці.

Типи шаблонів та категорії[]

Класифікація шаблонів не має нічого спільного з категоріями шаблонів. Категорії створюються користувачами окремо на кожному вікі-проєкті, в той час як типи шаблонів універсальні на всьому просторі Фандому. Вони не впливають на структуру самого шаблону та на його функціональність на сторінках вікі.

Див. також[]

Advertisement