Центральна спільнота
Advertisement

Категорія — це список сторінок або файлів, об'єднаних загальною тематикою. Ви можете додати посилання на категорію на будь-якій сторінці Вікі, і вона автоматично буде поміщена в такий список. Категорії дуже корисні для структурування матеріалів на Вікі та допомагають користувачам орієнтуватися. Вони відображаються внизу сторінки в окремій рамці з титулом «Категорія».

Опис[]

Додавання категорій[]

Особливості:

 • Сторінка з'явиться в категорії тільки тоді, коли до неї самої буде додана конкретна категорія. Ви не можете додати сторінки в категорію безпосередньо з самої сторінки категорії.
 • Якщо категорії, в яку Ви внесли сторінку, ще не існує, вона автоматично буде створена при збереженні.
 • Сторінці категорії також можна задати категорію, при цьому вона стане підкатегорією.----Способи додавання:
 • На сторінці: наприкінці будь-якої сторінки Ви можете додати категорію, не входячи в режим редагування. Клацніть посилання «Додати категорію» внизу зліва сторінки, введіть назву категорії, клацніть посилання «Зберегти» і сторінка буде додана в цю категорію. Ви можете ввести назви кількох категорій, і сторінка буде додана в усі ці списки.
Файл:Додати категорію.png

450px

Файл:Блок категорій в редакторе.png

250px

 • При редагуванні:
  • В правій частині Візуального редактора є блок «Категорії». Він працює аналогічним чином. Запишіть назву категорії в поле «Додати категорію» і натисніть Enter. У цьому випадку сторінка буде додана в категорію після збереження самої сторінки.
  • В режимі Вихідного коду Ви також можете використовувати даний блок або просто додати текст категорії внизу області редагування у форматі [[Категорія:Ім'я категорії]]
 • За допомогою шаблону: Якщо аналогічний текст внести в тіло шаблону поза тегаnoinclude, всі сторінки, що містять шаблон, будуть автоматично поміщені в відповідну категорію.

Видалення категорії[]

Щоб видалити категорію, вам треба спочатку видалити її з усіх сторінок, які в неї входять, і тільки потім видалити саму сторінку категорії.

Посилання на категорію[]

Якщо потрібно послатися на категорію в статті, але додавати сторінку до категорії не потрібно, то треба поставити двокрапку перед словом «Категорія»: [[:Категорія:Назва]]. Якщо категорія має невідповідний назву, його можна скорегувати, додавши необхідний текст після вертикальної риси: [[:Категорія:Назва|Необхідну назву]].

Зовнішній вигляд сторінки категорії[]

Сторінка категорії являє собою алфавітний список статей, що входять в дану категорію. Якщо в категорію входить більше 200 статей, то він буде розбитий на кілька сторінок, перемикання між якими можливо за допомогою кнопок внизу сторінки. Якщо категорія включає в себе інші категорії (підкатегорії), то вони будуть показані над списком статей, що входять в категорію. Якщо категорія включає в себе файли, то вони будуть показані під списком статей.

У верхній частині сторінки категорії знаходиться галерея, в якій показані 8 найбільш відвідуваних сторінок з даної категорії. В якості зображення в галереї береться, як правило, перше зображень зі сторінки. Якщо на сторінці немає зображень, то у віконці показується шматок тексту зі сторінки. Якщо Ви хочете відключити дану опцію, відправте запит.

Файл:Галерея в категоріі.png

Приклад галереї в категорії.

Адміністратори, використовуючи сторінку Special:WikiFeatures, можуть повністю перетворити сторінки категорій в галереї, підключивши розширення «Категорії-галереї». У цьому випадку користувачам будуть доступні наступні типи сортування сторінок на сторінці категорії: в алфавітному порядку, найбільш відвідувані, нещодавно відредаговані. Переключитися між списком і галерей можна за допомогою невеликих кнопок справа вгорі, поряд з списком, що випадає сортування.

Додатково[]

 • Список всіх категорій вікі можна подивитися на сторінці Special:Categories
 • Special:CategoryTree - ще один спосіб переглянути категорії вікі. Це сторінка дозволить Вам подивитися категорію і відходять від неї підкатегорії. Детальніше дивіться Media wiki.
 • Якщо Ви хочете виключити появу деяких категорій, то адміністратори можуть додати їх на сторінку MediaWiki:Categoryblacklist
 • Адміністратори можуть також додавати на сторінки приховані категорії, які не видно за замовчуванням. Для потрібно додати __ HIDDENCAT __ на сторінку категорії.

Дивись також[]

Advertisement