Центральна спільнота
Advertisement
Центральна спільнота

На кожній сторінці, яка має більше трьох розділів, блок «Зміст» створюється автоматично. У вікітексті цей блок має назву TOC.

Положення на сторінці[]

За замовчуванням, блок «Зміст» з'являється перед першим розділом на сторінці.

Ви можете змінити це, вставивши код __TOC__ в те місце сторінки, де Ви хочете бачити блок «Зміст».

За замовчуванням, блок «Зміст» орієнтований по лівому краю сторінки.

Ви можете орієнтувати його по правому краю сторінки, створивши Шаблон:Tocright і вставивши його на сторінку.

Видалення блоку «Зміст»[]

Вставте код __NOTOC__ в будь-якому місці сторінки, щоб видалити блок «Зміст» зі сторінки. Це часто використовується на Головній сторінці Вікі.

Якщо Ви не хочете бачити блок «Зміст» при перегляді сторінок, то можете зняти галочку в особистих налаштуваннях у вкладці «Інші налаштування» в графі «Показувати зміст (для статей з більше ніж трьома заголовками)».

Якщо Ви поставите і код __NOTOC__, і код __TOC__ на одній сторінці, то блок «Зміст» з'явиться.

«Зміст» в статтях, де розділів менше трьох[]

Ви можете використовувати код __FORCETOC__, щоб блок «Зміст» з'явився перед першим розділом статті, або __TOC__, щоб вставити блок «Зміст» в обрану Вами область сторінки.

Інший формат блоку «Зміст»[]

Якщо Ви не хочете використовувати звичайний формат блоку «Зміст» у статті, то видаліть його за допомогою коду __NOTOC__, а потім вставте свою інформацію. Наприклад, якщо Ви створюєте статтю з алфавітним списком, то краще застосувати спеціальний шаблон, замість блоку «Зміст».

Скопіюйте алфавітний шаблон з Центральної Вікі і вставте його на свою Вікі. Для латинського алфавіту це буде виглядати наступним чином:

Contents: Top - 0–9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Кілька блоків «Зміст» на одній сторінці[]

Якщо код __TOC__ використовувати кілька разів на одній сторінці, то спрацює тільки перший з них і блок «Зміст» з'явиться тільки один. Якщо Ви хочете вставити кілька блоків «Зміст» на одну сторінку, то потрібно зробити це вручну, створивши шаблон на прикладі шаблону CompactTOC.

Показати/сховати блок «Зміст»[]

За допомогою посилання праворуч від самого напису «Зміст» у відповідному блоці можна показати або прибрати (згорнути) блок «Зміст». За замовчуванням, всі зареєстровані користувачі бачать блок «Зміст» цілком, а анонімні користувачі бачать блок «Зміст» прихованим. Якщо Ви зареєстрований користувач, то, клацнувши по посиланню показати/прибрати, Ви задасте Wikia свої переваги і при відображенні наступних сторінок блок «Зміст» буде або показаний, або прихований.

Advertisement