Центральна спільнота
Advertisement

Експорт статей – особлива функція, за допомогою якої можна переносити статті з однієї Вікі в іншу у форматі єдиного ХМL-файлу.

Увага! Будь-який користувач має доступ до сторінки Special:Export і тому може зберігати частину статей Вікі на своєму власному комп'ютері. Однак тільки адміністратори можуть скористатися сторінкою Special:Import, щоб перемістити експортовані сторінки на свою Вікі.

Експортування статей крок за кроком[]

Створення списку статей
На сторінці Special:Export, у велике вікно потрібно додати назви статей, які Ви збираєтеся експортувати. Увага! Пишіть назви статей без подвійних квадратних лапок і в одному рядку повинно бути одна назва статті. Цей метод підходить для експортування невеликої кількості статей. Якщо потрібно експортувати багато статей, простіше скористатися категоріями. Введіть назву категорії у віконце «Додати сторінки з категорії:» та натисніть кнопку «Додати». Тоді у великому вікні з'являться всі статті з обраної Вами категорії.
Не забудьте, що сторінки з інших просторів імен необхідно додавати з відповідним префіксом.
Якщо статей дуже багато (>1000) або у сторінок дуже довгі історії правок, то експортувати сторінки потрібно по частинах, так як імпортувати XML-файли розміром більше 1.8Mб можна.
Історія сторінок
Включення в експортовані сторінки їх історії правок бажано, щоб зберегти авторство статей, але не обов'язково. Якщо у Вас немає особливих причин переносити історію правок, зніміть прапорець в опції «Включати тільки поточну версію, без повної історії», і буде експортована лише поточна версія сторінки, без передісторії.
Шаблони
Якщо Ви відмовитеся від експортування шаблонів разом зі сторінками, то при імпортуванні, замість шаблонів, Ви побачите Вікі-текст. Поставте прапорець в опції «Включити шаблони», щоб експортувати сторінки разом з шаблонами або після імпортування Вам доведеться редагувати статті, видаляючи «залишки» шаблонів.
Експорт
Переконайтеся, що стоїть прапорець в опції «Запропонувати зберегти як файл», і натисніть кнопку «Експортувати». Якщо Ви побачите повідомлення, що розмір файлу перевищує 1.8Мб, будь ласка, зменшите кількість експортованих сторінок.
Імпорт

Перейдіть на сторінку Special:Import на тій Вікі, куди Ви хочете імпортувати статті. Натисніть кнопку «Обзор», виберете XML-файл, збережений на Вашому комп'ютері, і натисніть «Завантажити файл». Всі імпортовані сторінки можна побачити журналі імпортування.

Редагування імпортованих статей.
Після імпортування, ці сторінки нічим не відрізнятимуться від вже існуючих на Вікі. Їх можна редагувати, перейменовувати і т.д. Пам'ятайте, що імпортовані сторінки з іншого Вікі можуть відрізнятися за стилем, тому Вам доведеться попрацювати над ними, щоб надати їм належний вигляд, в тому числі, можливо, видалити посилання на неіснуючі сторінки, видалити залишки шаблонів або змінити їх код, додати міжвікі посилання і т.п.

Примітки[]

  • При експортуванні зберігається тільки текст статей, без картинок. Всі картинки доведеться переносити «в ручному режимі» зберігаючи кожну на свій комп'ютер.
  • Експортувати сторінки можна не тільки з одного Вікі на іншу, але і з інших сайтів фонду Вікімедіа, в тому числі, з Вікіпедії, а також з будь-яких сайтів, в основі яких лежить движок MediaWiki. Увага! Пам'ятайте, що імпортувати на Фандом можна тільки статті, що відповідають умовам ліцензії Creative Commons Attribution-Share Alike License 3.0.
Advertisement