Центральна спільнота
Advertisement
Центральна спільнота

Гаджети — це розширення, яке дозволяє користувачам вибирати JavaScript (JS) або «гаджети» на основі CSS, які надають інші користувачі спільноти. Скрипти будуть доступні для того, щоб користувачі могли вмикати чи вимикати свої налаштування під вкладкою «Додатки».

Вони розроблені із використанням фрагментів JS та/або CSS, розташованих на сторінках у просторі назв MediaWiki. Кожен гаджет підключається з додаванням нового запису на MediaWiki:Gadgets-definition, надаючи назву та опис гаджета, а також список фрагментів JS та CSS, які він використовує (див. розділ «Використання» нижче).

Гаджети використовують той самий принцип, що і MediaWiki:Wikia.js, MediaWiki:Common.css тощо, оскільки вони дозволяють створювати скрипти та стилі по всьому сайту. Оскільки гаджети функціонують таким способом (список, який надає їм доступ, а також фактичні сторінки JS та CSS), користувач повинен бути адміністратором вікі для керування ними, як і JS або CSS на сайті.

Використання[]

Спочатку потрібно додати скрипт або стиль до сторінки в просторі назв MediaWiki (наприклад, MediaWiki:Gadget-popups.css). Потім додайте цю сторінку до MediaWiki:Gadgets-definition, як отут:

== Приклади гаджетів ==
* Navigation_popups|popups.js|popups.css
* contribsrange|contribsrange.js

Розділ гаджетів на Спеціальна:Preferences

Спеціальна сторінка з гаджетами

Перше поле — це внутрішнє ім’я гаджета, яке може містити лише літери та цифри для правильної роботи. Якщо внутрішнє ім’я — Navigation_popups, то відповідна сторінка про MediaWiki буде виглядати як спливаючі вікна MediaWiki: MediaWiki:Gadget-Navigation popups. Ця сторінка дозволяє визначити текст опису, який буде відображатися у розділі «Додатки» ваших налаштувань.

Друге та наступне поле визначають сторінки, що складають код. У наведеному вище прикладі popups.js і popups.css будуть MediaWiki:Gadget-popups.js і MediaWiki:Gadget-popups.css відповідно. Як і інші сторінки на сайті, гаджети можуть бути написані лише за допомогою сторінок JS і CSS.

Ці визначені сторінки дозволять гаджету з’являтися в розділі «Додатки» у налаштуваннях кожного користувача, тому користувачі можуть вибрати, які гаджети відповідають потребам своєї спільноти. Огляд додаткових гаджетів можна знайти в розділі Спеціальна: Gadgets, а також посилання на відповідні сторінки, які їх визначають, що дозволяє краще контролювати гаджети вікі.

Сторінка Спеціальна: Gadgets дозволяє швидко переглянути та легко керувати всіма інтерфейсами гаджетів, а також легко пов’язати їх із кожною спеціальною сторінкою, яка контролює всі функції та інтерфейс ваших гаджетів. Заголовки, які відображаються у ваших налаштуваннях, також можуть бути перевизначені тут.

Зверніть увагу, що всі гаджети для сторінок простору назв MediaWiki мають бути з префіксом Gadget-, єдиним винятком є визначення, яке ви визначили в MediaWiki:Gadgets-definition, як показано у наведеному вище прикладі.

Див. також[]

  • Extension:Gadgets — стаття про гаджети на MediaWiki.org, що використовувалась при написанні цієї статті.
  • Довідка:Розширення — керівництво з усіх запропонованих розширень Фандому.
Advertisement