Центральна спільнота
Advertisement

Вікі-форуми на Фандомі — це сторінки, на яких розміщуються списки інших сторінок, автоматично розсортовані за допомогою розширення DPLforum.

Примітка. В якості платформи для спілкування між користувачами Фандом настійно рекомендує використовувати Обговорення, а не вікі-форуми.

За замовчуванням заголовна сторінка вікі-форуму містить список всіх підфорумів; кожен підфорум — це сторінка, яка містить список усіх його тем. Теми є звичайними сторінками, які зараховуються в підфорум при додаванні у відповідну категорію.

За замовчуванням головна сторінка форуму називається Forum:Index. Також ви побачите два підфорума Forum:Help desk (для допомоги користувачам) та Forum:Watercooler (для обговорення вікі). Ви можете налаштувати назви підфорумів за своїм бажанням або додати додаткові підфоруми.

Примітка. Ця сторінка довідки написана для тих вікі, на яких вже існує вікі-форум. Якщо на вашій вікі він не підключений, пройдіть інструкцій на сторінці Довідка:Вікі-форум/підключення або зверніться до співробітників Фандому.

Використання вікі-форумів[]

Всі існуючі теми представлені у вигляді списків в підфорумах. Кожен підфорум має вікно введення, де ви можете створити нову тему, ввівши її назва і натиснувши на кнопку «Додати нову тему». Кожна нова тема — це звичайна сторінка вікі, яка відкривається разом зі стандартним попередньо завантаженим шаблоном. Цей шаблон автоматично додає сторінку в належну категорію, щоб вона відображалася у відповідному підфорумі. Будь ласка, не видаляйте цей шаблон при написанні вашого повідомлення.

Коли ви записуєте сторінку, вона одночасно стає звичайної статтею в просторі імен Форум: і новою темою у списку сторінок відповідного підфоруму. Інші користувачі можуть редагувати цю сторінку як будь-яку іншу сторінку на вікі і додавати на неї свої відповіді. Сторінки з новими повідомленнями автоматично піднімаються в початок списку. Вони позначені жирним шрифтом і іконкою Forum new.gif.

Щоб відповісти в тему, просто натисніть кнопку «Редагувати». Використовуйте двокрапка (або декілька), щоб додати відступ до вашої відповіді і відокремити його від попереднього. Не забувайте ставити підпис: або з допомогою чотирьох тильд (~~~~), або через кнопку «Підпис» (в Класичному редакторі).

Ви можете переглядати всі свіжі правки форуму, натиснувши на посилання над списком форумів.

Додавання нових підфорумів[]

Невеликим вікі-спільнотам навряд чи знадобляться підфоруми, крім двох головних — Forum:Help desk і Forum:Watercooler. Однак якщо ваша спільнота швидко розвивається, ви можете додати додаткові «головні теми».

Перший крок[]

Новий форум можна додати, відредагувавши Forum:Index на вашій вікі.

Щоб додати форум, скопіюйте наступний на сторінку Forum:Index вашої вікі, відразу після теґа </forum> (якщо він там є).

<forum>
    namespace=Форум
    category=Назва форуму
    title=Форум:Назва форуму
    shownamespace=false
    addlasteditor=true
    </forum>

Вам тільки потрібно відредагувати «Назва форуму», замінивши її вашою. Це назва буде відображатися на головній сторінці форуму та вгорі кожної сторінки-теми форуму.

Другий крок[]

Коли ви збережете попередні зміни, у вас буде посилання на нову сторінку форуму. Перейдіть по посиланню і відредагуйте сторінку, додавши туди наступний код:

<div class="forumheader">'''Форум:''' [[Forum:Index|Index]] > {{PAGENAME}}</div><br />
   
   [{{fullurl:Спеціальна:Recentchangeslinked/Категорія:{{PAGENAME}}}} Дивитися свіжі правки на форумі]
   
   ----
   <table width="100%"><tr><td><!-- Тут може знаходитися заголовок форуму. --></td>
   <td width="50%">
   <createbox>
   break=no
   prefix=Forum:
   preload=Шаблон:Forumheader/{{PAGENAME}}
   buttonlabel=Додати нову тему
   </createbox>
   </td>
   </tr>
   </table>
   <table class="forumlist" width="100%"><tr><th class="forum_title" align="left">Тема</th>
   <th class="forum_edited" align="left">Остання правка</th>
   <th class="forum_editor" align="left">Останній автор</th></tr>
   <forum>
   namespace=Forum
   category={{PAGENAME}}
   shownamespace=false
   addlasteditor=true
   </forum>
   </table>
    
   [[Категорія:Форум]]

Більше вам не потрібно нічого змінювати. Однак іноді виникають баги з {{PAGENAME}} у розділі preload= (червоним). Якщо шаблон не завантажується, замініть цю частину на конкретну назву шаблону. Тобто, якщо назва форуму — Форум:Плітки, то вам потрібно буде створити попередньо завантажений шаблон Шаблон:Forumheader/Плітки і замінити попередньо завантажений рядок preload=Шаблон:Forumheader/Плітки.

Третій крок[]

Тепер потрібно створити шаблон, який буде завантажуватися кожен раз, коли хтось додає сторінку на новий форум. Цей шаблон повинен розташовуватися за адресою Шаблон:Forumheader/Назва_форуму, де «Назва форуму» — це назва, що використовується в покажчику. Шаблон повинен містити наступне:

{{Forumheader|Назва форуму}}
    
   <!-- Введіть своє повідомлення тут. Не забудьте підписатися за допомогою ~~~~ -->

Тут теж потрібно замінити «Назва форуму» на вашу власну. Коли ви збережете цей шаблон, ваш форум буде готовий до використання!

Четвертий крок[]

Ви також можете зробити розбивку на сторінки вашого форуму. Детальніше про це можна прочитати тут.

Додаткові параметри вікі-форуму[]

Зовнішній вигляд і списки[]

Користувачі можуть змінити вигляд вікі-форумів за бажанням: макет, стиль шаблонів, які елементи будуть показані в списку, іконку повідомлень і багато іншого. Наприклад, ви можете додати зображення до кожної нової теми вікі-форуму або змінити колір усіх повідомлень вікі-форуму.

Підпідфоруми[]

Використовуючи код, наведений вище, можливо створити підпідфоруми, наприклад Forum:Довідка/технічна. Для цього той самий код потрібно розмістити в батьківській сторінці форуму, а не на сторінці Forum:Index.

Для віконець введення можна створити додатковий шаблон інструкцій, які відображатимуться трохи вище, за допомогою параметра editintro. Дізнатися більше про це можна на сторінці Довідка:Inputbox.

Закріплені теми[]

Форуми на основі розширення DPL — це просто списки сторінок в спеціальній категорії. Якщо ви хочете закріпити тему, то вам потрібно створити окрему категорію, дати їй назву (наприклад, «закріплені теми») і додати її в першу категорію. Після цього викличте DPLforum ще раз на головній сторінці вікі-форуму, щоб показати нагорі повідомлення, які знаходяться в категоріях «теми форуму» і «закріплені теми». Ви також можете включити в заголовок форуму що-небудь на зразок |закріплені=1, щоб шаблон сортував їх сам.

Додатково[]

 • Якщо ви бачите дивацтва на вашому вікі-форумі, спробуйте скинути кеш, додавши ?action=purge (або &action=purge, якщо ? вже присутня в назві) в кінці адресного рядка і перезавантаживши сторінку. Зазвичай це допомагає виправити проблеми, коли внутрішній код DPL або DPLforum backend оновився, але кеш сервера ще не встиг оновитися.
 • На деяких спільнотах простір імен «Форум:» заархивировано через використання Форуму в минулому або сьогоденні. У цьому випадку адміністратор вікі можна зв'язатися з співробітниками Фандому, щоб розархівувати вікі-форум.

Див. також[]

Advertisement