Центральна спільнота
Advertisement
Центральна спільнота

Коли ви створюєте нову вікі, ви повинні перевірити, чи існують вікі-проєкти на обрану вами тему. Якщо ви цього не зробите, є ймовірність того, що ваша вікі стане дублікатом або вікі-клоном.

На Фандомі не заборонено створювати дублікати вже існуючих вікі-проєктів, однак ми настійно радимо приєднатися та допомагати існуючим активним вікі-проєктам, або стати адміністратором на покинутій вікі. В іншому випадку, вам доведеться повторювати те, що вже зроблено на іншій вікі на ту ж тему, займати невигідний URL, ділити аудиторію й користувачів і так далі.

Правильні вікі-клони[]

Нові вікі[]

Коли якась тема набирає популярність, по ній часто створюються відразу декілька вікі-проєктів одночасно. Якщо ви великий фанат цієї теми, ми рекомендуємо відслідковувати це і відразу пропонувати адміністраторам нових проєктів об'єднуватися в роботі над однією вікі. Однак через різні ситуації і внутрішні розбіжності об'єднання не завжди можливо. У цьому випадку розумніше створити і розвивати свій проєкт, ніж сперечатися з адміністратором іншого проєкту. Якщо вікі-проєкти будуть розвиватися паралельно, то жоден з них не матиме переваги від самого початку. Навіть з невигідним URL ви зможете створити добру і популярну вікі, наповнивши її оригінальним і якісним контентом, грамотно оформивши Головну сторінку і створивши цікавий дизайн.

Фанон вікі[]

Більшість тематичних вікі-проєктів позиціонують себе як енциклопедії з офіційною інформацією, де немає місця фанатським теоріям, фанфіку і іншим вигадкам. Якщо вам забороняють публікувати фанатську творчість на вже існуючій вікі, створіть свою вікі, де це дозволено. Але не має сенсу дочиста копіювати тексти з оригінальної вікі. Ви можете скопіювати декілька основних статей, дотримуючись умов ліцензії CC-BY-SA, а всі інші статті робити самостійно. Для додаткової розкрутки вікі і залучення користувачів, ви можете звернутися до адміністраторів основної вікі і попросити їх розмістити на Головній сторінці посилання на вашу вікі, щоб користувачі, яким подобається творчість фанатів, знали, де вони можуть подивитися його і запропонувати свої ідеї.

Нішові вікі[]

На великих вікі може бути зібрана величезна кількість різноманітної інформації. Якщо ви вважаєте, що ваша улюблена тема недостатньо добре освітлена на крупній вікі і популярність цієї теми дійсно велика, то ви можете створити окрему вікі, яка частиною статей дублюватиме основну вікі. Знову ж таки, ви можете запропонувати адміністраторам основної вікі зробити на Головній сторінці посилання на вашу вікі, щоб користувачі, яким цікава саме ваша нішова тема, заходили до вас.

Закриття вікі-клонів[]

Якщо ви знайшли занедбану вікі на ту ж тему, що і ваша вікі, ви можете попросити закрити її і перенаправити URL цієї вікі на вашу вікі. Для цього:

  • Переконайтеся, що вікі занедбана. Перевірте дату останніх редагувань адміністраторів вікі і про всяк випадок напишіть їм, що хочете об'єднати їх вікі зі своєю.
  • Подивіться статті вікі. Можливо, в них є цінна інформація, яка стане в нагоді вашій вікі. При необхідності, імпортуйте на свою вікі статті з цієї вікі, яких у вас немає.
  • Попросіть у співробітників або помічників Фандому ще раз перевірити вікі і закрити її.

Пам'ятайте, якщо вікі цілком або майже цілком складається зі скопійованих статей іншої вікі (навіть з дотриманням ліцензії CC-BY-SA), то це порушує політику Фандому в області створення вікі-проєктів. Така вікі буде закрита, а її творці — заблоковані на всьому просторі Фандому.

Advertisement