Центральна спільнота
Advertisement
Це стаття про новий візуальний редактор. Про класичному візуальному редакторі див. Статтю Довідка:Класичний редактор.

Візуальний редактор дозволяє швидко і легко відредагувати сторінку. Інтерфейс редактору завжди показуватиме, як виглядатиме сторінка під час публікації.

Використання[]

Доступ до Віз. редактору на вікі, де він не підключений.

Щоб використовувати Візуальний редактор, натисніть кнопку «Редагувати» у верхній частині сторінки на тій вікі, де він підключений, або стрілку поруч із кнопкою «Редагувати» та виберіть опцію «Візуальний редактор» на будь-якій іншій вікі. Перехід до редагування здійснюється миттєво, без перезавантаження сторінки, що є однією з переваг нового Візуального редактора.

Форматування тексту[]

Додавання тексту на сторінку здійснюється звичайним чином. За допомогою панелі редагування вгорі сторінки, ви можете відформатувати текст наступним чином:

  • Виділіть текст, який ви хочете відформатувати.
    • Натисніть Bold button n.png, щоб виділити текст жирним.
    • Натисніть Italic button n.png, щоб виділити текст курсивом.
Форматування тексту у візуальному редакторі.png
  • Натисніть Стиль текста.png, щоб відкрити додаткові функції форматування тексту: закреслений текст, текст підкреслений, верхній або нижній індекс, зменшити або збільшити відступ в списках.
  • Щоб зробити текст звичайним, виділіть необхідну частину тексту й натисніть активну кнопку або виберіть опцію «Очистити форматування»

Якщо у Вашому браузері підключений модуль перевірки правопису, то слова з граматичними помилками у вікні редагування будуть підкреслено хвилястою лінією.

Посилання[]

Add link.jpg

Посилання в статті використовуються для того, щоб зв'язати дану сторінку з іншими сторінками вікі. Це дуже важлива функція онлайн енциклопедії. Щоб зробити з слова посилання, виділіть її та натисніть на кнопку Link button n.png на панелі редагування. У вікні, введіть назву сторінки, на яку Ви хочете зробити посилання. Візуальний редактор видасть список статей зі схожими назвами, що існують на вікі. Ви можете вибрати одну з них або додати нову назву, створивши «червону заслання». Вона буде вести на сторінку, яку ще треба буде створити.

Для посилання на зовнішній сайт додайте у вікно посилання URL сторінки (http://...)

Щоб видалити посилання, виберіть посилання, натисніть Link button n.png, а потім іконку «Кошик» у вікні.

Форматування сторінки[]

Меню розділів.png

Щоб полегшити сприйняття довгою сторінки, її краще розбити на розділи. Для цього потрібно створити підзаголовки. На панелі редагування вверху сторінки існує меню, що випадає, яке дозволяє створити заголовки різного рівня.

Для створення нумерованих або маркованих списків в меню «Вставка» знаходяться кнопки Numbers nad bullets.png. Натисніть на одну з цих клавіш, щоб створити перший пункт списку. Коли Ви натиснете клавішу Enter, з'явиться наступний пункт і т.д. Якщо Ви натиснете Enter двічі, створення списку закінчиться.

У візуальному редакторі також можна створити відступи від початку сторінки. Для цього натисніть відповідні кнопки в меню, яке викликається кнопкою Стиль текста.png.

More references.png

Додаткові інструменти[]

За допомогою меню «Вставка» на сторінку можна додати примітки або відредагувати даний розділ внизу сторінки, а також додати на сторінку шаблони.

Settings menu.png

Натиснувши на кнопку Settings button.png Ви відкриєте ще одне меню, за допомогою якого можна створити сторінку-перенаправлення, прибрати або додати на сторінку зміст, додати сторінку в категорії вікі, зв'язати сторінку з аналогічними сторінками на інших мовах, подивитися довідкову статтю з редагування і стандартні сполучення клавіш, перейти в режим Вихідного коду сторінки .

Медіа файли[]

Щоб додати на сторінку зображення або відеофайли (а також аудіофайли), використовуйте кнопку Add file button.png в меню «Вставка». У вікні, Ви можете завантажити файли на вікі зі свого комп'ютера або знайти через рядок пошуку необхідні файли, які вже були завантажені на вікі. При завантаженні файлу зі свого комп'ютера, не забудьте вибрати ліцензію для нього з випадаючого меню справа.Пам'ятайте, що файли без ліцензії адміністратори, зазвичай, видаляють з вікі. Ви також можете дати файлу нову назву, якщо в цьому є необхідність.

Щоб додати відеофайл, введіть повну URL-посилання на нього (відео має розташовуватися на одному з підтримуваних ресурсів) або, аналогічно зображенню, знайдіть відео на вікі.

Вибрані файли розмістяться у вертикальному стовпці в правій частині вікна додавання файлів. Таким чином, ви можете додати на сторінку декілька файлів за один раз, а потім розташувати їх на сторінці. Для того, щоб остаточно додати файли на сторінку, натисніть кнопку «Додати файл» внизу справа.

Редагувати файл (додати підпис, змінити розміри і розташування файлу) можна двічі клікнувши по ньому на сторінці або вибравши файл одним кліком і натиснувши на кнопку Настройка файла.png.

Збереження редагувань[]

На панелі редагування вгорі сторінки є кнопка Вперёд назад button.png, за допомогою якої можна скасувати кілька останніх дій.

Якщо Ви вважаєте, що завершили редагування, то натисніть кнопку Записать button.png. У вікні Ви можете додати опис свого редагування, додати сторінку в свій списку спостереження і перевірити своє редагування щодо попередньої правки сторінки. Натисніть ще раз кнопку Записать button.png, щоб остаточно зберегти свої редагування.

Натиснувши на кнопку Отмена button.png Ви залишите сторінку без збереження своїх редагувань.

Особисті налаштування[]

Користувачі можуть самостійно вибрати новий Візуальний редактор для редагування статей на всіх вікі-проєктах. Для цього Вам потрібно перейти на сторінку особистих налаштувань на вкладку «Редагування». Ви можете вибрати одну з наступних опцій:

Опція Значення
Новий візуальний редактор Фандом При редагуванні включається новий візуальний редактор.
Класичний візуальний редактор При редагуванні включається класичний візуальний редактор. Однак якщо на сторінці багато шаблонів і складного коду, то він автоматично перемикається в режим Вихідного коду.
Режим Вихідного коду в класичному візуальному редакторі включається завжди на всіх сторінках.

Примітки[]

Будь ласка, зверніть увагу, що новий Візуальний редактор знаходиться в стадії відкритого тестування і не володіє повним набором функцій, які існують в старому візуальний редактор. Але він буде постійно оновлюватися, щоб стати краще. Свій відгук про новий візуальний редактор Ви можете направити через сторінку Special:Contact/feedback.

Зараз новий Візуальний редактор не підтримує будь-яку версію браузера Internet Explorer.

Якщо на Вашій вікі існує власна політика по додаванню зображень на вікі, Ви можете відредагувати стандартну підпис у вікні додавання зображення за допомогою сторінки MediaWiki:Wikia-visualeditor-dialog-wikiamediainsert-policy-message.

Advertisement