Центральна спільнота
Advertisement

Візуальний редактор

Мобільній візуальний редактор

Функція Візуальний редактор дозволяє користувачам швидко та легко редагувати статтю. Інтерфейс редагування завжди відображатиме те, як стаття буде виглядати після публікації.

Якщо ви не налаштували налаштування для використання вихідного коду, клацання «Редагувати» на статті відкриє візуальний редактор. Візуальний редактор перетворює саму сторінку в область редактора, а не завантажує її на окремій сторінці. Після завантаження панель інструментів редагування з’являється у верхній частині простору статті, а курсор — на початку тексту.

Внесення редагувань[]

Після того, як редактор відкриється, ви можете негайно почати писати та змінювати текст. Панель інструментів дозволяє змінювати текст, наприклад жирний, курсив, підкреслення та списки. Більше параметрів форматування знаходиться в спадному меню в крайньому лівому куті, що дозволяє користувачеві перемикатися між звичайними абзацами, заголовками, блоковими лапками або попередньо відформатованим текстом. У спадному меню «T» є ще більш конкретні параметри форматування, такі як закреслення, блоки коду, елементи керування розміром шрифту, верхній і нижній індекс тощо.

Інструменти Візуального редактора

Під час введення тексту використовуватиметься функція перевірки орфографії вашого браузера; це найчастіше відображається як червоне підкреслення на словах з помилкою.

Настійно рекомендуємо додавати примітки в поле «Опишіть Ваші зміни» внизу редактора, перш ніж натиснути «Зберегти», оскільки це допоможе іншим редакторам зрозуміти, що ви намагаєтеся зробити. Ви також можете натиснути «Показати зміни» для вікі-тексту відмінності ваших змін перед збереженням.

Створення посилання[]

Віконце створення посилання

На панелі інструментів також є інструмент посилань (іконка ланцюжка), який використовується для зв’язування слів або фраз з іншими сторінками на тому самому сайті Фандому. Щоб створити посилання:

  • Натисніть кнопку посилання, не вибираючи жодного тексту — тоді ви можете ввести цільове призначення в інструменті, і це буде використано як текст посилання.
  • Вставте 2 квадратні дужки [[, а потім введіть цільове призначення в інструменті.
  • Виділіть деякий текст, а потім натисніть кнопку посилання — це збереже виділений текст, але ви можете направити посилання на інше місце призначення.

Якщо цільова стаття вже існує на Фандомі, ви можете просто почати вводити назву сторінки, і з’явиться список пропозицій. Коли ви закінчите, просто натисніть Enter або клацніть в іншому місці на екрані, щоб закрити діалогове вікно. Натисніть на пов’язаний текст, щоб знову відкрити діалогове вікно для подальших змін.

  • Щоб відкрити інструмент, скористайтеся комбінацією клавіш CMD+K (Mac)/CTRL+K (Windows).

Наведення курсора на наявні посилання дозволить вам відредагувати відображуваний текст або змінити посилання.

Додання елементів[]

Примітки, медіа та інші додаткові елементи можна додати на сторінку за допомогою інструментів редактора. Значок «Цитувати» у формі книги дозволяє додавати посилання на статтю, а значок «Vekmnbvtlsf» дозволяє шукати зображення та відео та додавати їх на сторінки. Ви також можете завантажувати зображення таким чином або за допомогою значка «масове завантаження».

Діалогове вікно керування відео

Після додавання клацання будь-якого з цих елементів створить діалогове вікно «редагування», в якому ними можна маніпулювати. Зображення та відео можна розташовувати, додавати підписи чи альтернативний текст, керувати їх межами тощо. Вміст цитат можна змінити або додати до груп.

Щоб отримати додаткові відомості про розташування та форматування зображень, див. Довідка:Вікі-текс#Форматування зображень.

Вставка[]

Розкривне меню «Вставити» дозволяє додати до статті більш складні об’єкти:

  • Інфобокс — Відображає список інфобоксів, які користувач може вставити в статтю. Також є посилання, щоб створити нову інформаційну скриньку.
  • Шаблон — Дозволяє користувачеві здійснювати пошук у всьому просторі назв шаблону, щоб вставити його на сторінку.
  • Таблиця — Додає основну таблицю, якою можна маніпулювати.
  • Коментар — Додає примітку, видиму лише іншим редакторам.
  • Інші опції:

Опції сторінки[]

Діалогове вікно параметрів

Значок шестірні в крайньому правому куті панелі інструментів містить список відкритих вікон, які відкривають різні панелі в діалоговому вікні параметрів. Тут ви можете керувати категоріями статтею, маніпулювати зміст і перенаправлення, керувати міжмовні посилання, переглянути шаблони, використані в статті тощо.

Одним із останніх доступних інструментів є інструмент пошуку та заміни, який можна відкрити зі спадного меню параметрів або за допомогою команди CMD+F (Mac)/CTRL+F (Windows). У крайньому лівому куті редактора є значок списку, який містить корисні посилання на Special:WhatLinksHere, Special:RecentChangesLinked, Special:Upload та Special:SpecialPages.

Перемикання до вихідного коду[]

У верхньому правому куті сторінки над статтею видно спадне меню, де можна знайти комбінації клавіш, прочитати розширений посібник користувача і перейти до вихідного коду. Вихідний код дає змогу переглядати основний вікітекст, який працює у статті.

Advertisement