Центральна спільнота
Advertisement

Вставка контенту з шаблонів — альтернативний спосіб вставляти інформацію, що міститься у шаблоні. Вставка виконується шляхом розміщення коду subst: між фігурними дужками шаблону перед назвою шаблону, як це:

{{subst:Назвашаблону}}

Як працює вставка?[]

Як правило, коли код до шаблону з назвою {{something}} додається на сторінку, він все одно показуватиме {{something}} у вікі-тексті, коли ви наступного разу будете редагувати сторінку.

Шаблон у редакторі, який не був вставлений.

Однак, якщо ви підставляєте шаблон, текст {{subst:something}} буде замінено повним кодом шаблону з Шаблон:Something, коли ви збережете сторінку. Якщо ви знову редагуєте сторінку, ви більше не побачите {{subst:something}} в тексті:

Той самий шаблон після заміни.

Нащо це використовувати?[]

Більшість шаблонів не слід замінювати на сторінках, оскільки це ускладнить редагування їх вмісту після додавання на сторінку. Однак є деякі випадки, коли це може бути корисним.

У деяких випадках шаблони, які існують виключно для форматування або швидких посилань, слід замінювати, а не включати в них зазвичай. Наприклад, якщо шаблон існує для створення повноформатного посилання на сторінку гри, як скорочення для редакторів, краще замінити шаблон. Додавання шаблонів для використання з незначними метами, такими як посилання, може без потреби призвести до перевантаження сторінки шаблонами для другорядної функції, яка може бути відтворена у вікі-тексті.

Одна з причин полягає в таких речах, як привітальні шаблони. Підстановка цих варіантів може бути гарною ідеєю, оскільки вітальні шаблони можуть змінюватися з плином часу, і це може бути дивним, якщо після того, як вони побачили повідомлення, щось зміниться на сторінці обговорення. Крім того, його заміщення може дати краще враження, оскільки фактичний код може виглядати більш «людським», ніж текстовий вислів {{welcome}}.

Це також може бути корисно, якщо шаблон повинен бути змінений вручну після його розміщення.

Див. також[]

Advertisement