FANDOM


Вандалізм — це навмисне видалення або руйнування деяких матеріальних цінностей, в тому числі інформації. В контексті інтернет-енциклопедій — це, зазвичай, зумисна спроба пошкодити цілісність інформації статті в збиток іншим користувачам.

ДобросовісністьРедагувати

На Вікі зберігається певний об'єм статей, які відображають її тематику. Навмисне зменшення цього об'єму або викладання інформації, що не відноситься до тематики Вікі можна вважати вандалізмом. Однак, у відповідності із політикою добросовісності, є і інша точка зору на подібні дії. Користувач може вважати, що інформації, яка представлена на Вікі недостатньо, щоб повністю відобразити її тематику. В такому випадку, це може принести користь проекту, хоча, спочатку може іти в розріз із думкою засновника Вікі. Не поспішайте оголошувати користувача вандалом і, проявивши терпіння, Ви можете отримати у свою Вікі-спільноту хорошого редактора.

Критична масаРедагувати

Вандалізм, зазвичай, починається як спосіб продемонструвати свою владу. В такому випадку, поясніть вандалу, що є більш ефективні методи внести свої пропозиції в розвиток Вікі і працювати на користь спільноти. Якщо ж Ви будете тільки робити відкат правок цього редактора, то вандалізм може стати формою помсти саме Вам. Інструменти Вікі хороші для боротьби із «жартівниками» або явними вандалами зі сторони, але всередині спільноти їх застосування може створити велику кількість мстивих користувачів. Таким чином, на Вікі росте критична маса невдоволених, і проект котиться вниз. Пам'ятайте, що кожен акт доброти і терпіння відсуває Вікі від цієї прірви.

Інструменти боротьби із справжніми вандаламиРедагувати

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.