Центральна спільнота
Advertisement

Вандалізм — це навмисне видалення або руйнування деяких матеріальних цінностей, в тому числі інформації. В контексті інтернет-енциклопедій — це, зазвичай, зумисна спроба пошкодити цілісність інформації статті в збиток іншим користувачам.

Добросовісність[]

На Вікі зберігається певний об'єм статей, які відображають її тематику. Навмисне зменшення цього об'єму або викладання інформації, що не відноситься до тематики Вікі можна вважати вандалізмом. Однак, у відповідності із політикою добросовісності, є і інша точка зору на подібні дії. Користувач може вважати, що інформації, яка представлена на Вікі недостатньо, щоб повністю відобразити її тематику. В такому випадку, це може принести користь проєкту, хоча, спочатку може іти в розріз із думкою засновника Вікі. Не поспішайте оголошувати користувача вандалом і, проявивши терпіння, Ви можете отримати у свою Вікі-спільноту хорошого редактора.

Критична маса[]

Вандалізм, зазвичай, починається як спосіб продемонструвати свою владу. В такому випадку, поясніть вандалу, що є більш ефективні методи внести свої пропозиції в розвиток Вікі і працювати на користь спільноти. Якщо ж Ви будете тільки робити відкат правок цього редактора, то вандалізм може стати формою помсти саме Вам. Інструменти Вікі хороші для боротьби із «жартівниками» або явними вандалами зі сторони, але всередині спільноти їх застосування може створити велику кількість мстивих користувачів. Таким чином, на Вікі росте критична маса невдоволених, і проєкт котиться вниз. Пам’ятайте, що кожен акт доброти і терпіння відсуває Вікі від цієї прірви.

Інструменти боротьби із справжніми вандалами[]

Найкращий спосіб боротьби з вандалізмом — це скасувати вандалізм, заблокувати вандала та ігнорувати будь-які спроби вандалу турбувати вас далі. Щоб отримати додаткову інформацію про це, ми рекомендуємо прочитати ці три сторінки, які детальніше описують кожен із цих кроків:

Адміністратори можуть вжити заходів для запобігання вандалізму до його початку:

На Фандомі часто використовують два розширення проти вандалізму. Захист сайту блокує можливість певних груп користувачів мати можливості виконувати основні дії, такі як редагування, створення сторінок або завантаження зображень протягом 12 годин. Якщо спільнота стикається зі сплеском вандалізму, SOAP або співробітники можуть увімкнути захист сайту, аби запобігти новим, незареєстрованим або навіть звичайним користувачам робити ці дії. Іншим розширенням є фільтр зловживань, який дозволяє користувачам, що вміють створювати власні коди, блокувати збереження редагувань, якщо виконуються певні умови, наприклад, якщо у відредаговану версію сторінки включено певне грубе або невідповідне слово. SOAP може допомогти спільноті створити фільтри проти регулярного вандалізму.

Адміністратори та співробітники також можуть вимкнути анонімне редагування на сторінці із функціями вікі, якщо анонімні облікові записи (ідентифіковані за їхньою IP-адресою) постійно створюють проблеми у спільноті.

Advertisement