Центральна спільнота
Advertisement

Боти — це невеликі програми або скрипти, які роблять автоматичні редагування на вікі, допомагаючи користувачам здійснювати велику кількість однакових або невеликих рутинних редагувань. Наприклад, переміщення групи сторінок в нову категорію, заміна одного слова на інше, пошук помилок, виправлення посилань на сторінки-неоднозначності, додавання шаблонів, розставляння міжмовних посилань.

Статус бота[]

Бот Wildtech веде запис логу чату.

Оскільки користувач можуть вносити багато редагувань під час праці, що «забруднить» сторінку нових редагувань, можна присвоїти йому статус бота. В такому випадку, його редагування будуть приховані на сторінці останніх редагувань, хоча їх завжди можна буде переглянути, натиснувши посилання «Показати редагування ботів».

Щоб отримати такий статус для бота, будь ласка, зв’яжіться зі співробітниками Фандому через Спеціальна:Contact або зверніться до користувачів, які мають статус helper.

Боти на Єдиній платформі[]

Якщо ви хочете використовувати бота на Єдиній платформі, вам потрібно буде створити пароль. З цієї сторінки вибіркові дозволи на ці інструменти, які ви можете відкликати, якщо пароль втрачено.

BotPasswords list.png
 1. Увійдіть в будь-яку вікі на Єдиній платформі, використовуючи свій обліковий запис бота. Користувачі з окремими обліковими записами для регулярного редагування та редагування ботів повинні входити через свій обліковий запис бота, а не через той, який вони використовують для звичайного редагування.
 2. Перейдіть до сторінки Спеціальна:BotPasswords
 3. Заповніть параметр «Назва бота». Наприклад: AWB, якщо пароль призначений для входу в AWB. Це ім’я буде додано як суфікс до вашого поточного імені користувача, наприклад: Usik64@AWB.
 4. BotPasswords.png
  Оберіть потрібні дозволи для цього бота. Редагування у великих обсягах, Редагувати наявні сторінки та Створювати, редагувати та перейменовувати сторінки має бути достатнім для більшості завдань бота.
  • Зверніть увагу: Ви можете успішно надати дозволи, які вже є у вашому обліковому записі бота. Наприклад, надання дозволу на «видалення сторінок», якщо ваш обліковий запис бота не є адміністратором або вище, насправді не надасть вашому боту можливість видаляти сторінки на цій вікі.
 5. Натисніть кнопку «Створити».
 6. Після цього з’являться ім’я користувача бота та згенерований пароль. Цей пароль відображатиметься лише на цій сторінці. Після закриття вкладення у веб-переглядачі пароль з цієї сторінки буде неможливо отримати.
  • Якщо ви загубите свій пароль, ви можете повернутися до сторінки Спеціальна:BotPasswords, щоб створити новий пароль.

Важливі примітки[]

Боти на Фандомі зобов’язані мати обмежену швидкість редагування, щоб вони не перевантажували сервери відкриттям і збереженням сторінок за дуже короткий проміжок часу.

Сторінка користувача-бота повинна виглядати наступним чином:

 • має бути чітко написано, що цей користувач — бот;
 • має бути вказаний власник бота;
 • має бути присутнім посилання на сторінку обговорення власника бота.

Звичайні користувачі повинні негайно звернутися до адміністратора вікі, щоб він заблокував бота, якщо його автоматичні редагування некоректні або викликають порушення в роботі вікі.

Додаткова інформація[]

Для отримання інформації щодо створення та налаштування ботів дивіться наступні джерела українською мовою:

Advertisement