Центральна спільнота
Advertisement
Центральна спільнота

Нижче наведено найпоширеніші питання про блокування користувачів.

Як заблокувати користувача/IP-адресу на всьому Фандомі?[]

Якщо користувач займається вандалізмом та/або спамом на декількох вікі-проєктах, його необхідно заблокувати на всьому просторі Фандому. Для цього вам необхідно зв’язатися зі співробітниками Фандому, помічниками або SOAP.

Якщо користувач вандалить тільки на одній вікі, будь ласка, зв’яжіться з активними адміністраторами цієї вікі. Якщо адміністраторів немає, зверніться за допомогою до SOAP.

Що робити, якщо мене заблокували на всьому Фандомі?[]

Для отримання інформації щодо блокування вам слід зв’язатися зі співробітниками Фандому, вказавши всі параметри блокування, які з’являються під час спроби відредагувати статтю залишити коментар до блогу тощо. Перш за все, вкажіть ID блокування.

Якщо ваші дії потрапили під фільтр, який блокує додавання або редагування вмісту на сторінці, скористайтеся цією формою та включіть якомога більше інформації, наприклад, вміст, який ви додавали, або будь-які інші внесені вами зміни.

Що робити зі спам-ботами?[]

Спам-боти — це автоматичні програми, які виконують які-небудь дії на віки з високою швидкістю. Оскільки спам-боти зазвичай працюють на декількох вікі-проєктах відразу, їх необхідно заблокувати на всьому просторі Фандому. Для цього зв’яжіться з співробітниками Фандому, помічниками або SOAP. Зокрема із SOAP найлегше зв’язатися за допомогою цієї форми або IRC-каналу.

Потрібно блокувати проксі-сервери?[]

IP-адреси, що відносяться до проксі-серверів, мають бути заблоковані, якщо ви точно впевнені, що ця IP-адреса відноситься до проксі-сервера. Ви можете безстроково блокувати такі IP-адреси.

Намагайтеся не блокувати проксі-провайдера цілком, оскільки це може вплинути на багатьох користувачів.

Чи можна блокувати діапазони IP-адрес?[]

Блокувати діапазони IP-адрес не рекомендується, за винятком регулярного вандалізму та/або спам-атак з визначеного діапазону IP-адрес. Про блокування діапазону IP-адрес див. цю статтю.

У цих випадках переконайтеся, що ви розумієте ризики, пов’язані з блокуванням діапазонів IP-адрес, як це зробити та не встановлюйте блокування назавжди.

Чи можна відредагувати текст, який бачить заблокований користувач?[]

Так, ви можете відредагувати цей текст на сторінці MediaWiki:Blockedtext.

Чи можна заблокувати користувача на невизначений термін?[]

На екрані блокування користувача в розділі «Термін» оберіть «Інший термін:», а у цьому списку оберіть «назавжди». Потім натисніть «Заблокувати доступ цьому користувачу».

Крім того, ви можете додати опцію «infinite: infinite» на сторінці MediaWiki:Ipboptions, а потім вибрати його через параметр закінчення терміну блокування.

Чи можна блокувати користувачів, якщо ця вікі тільки моя?[]

Ні, вікі не належить комусь, у тому числі її засновникові. Створення приватних вікі-проєктів на Фандомі заборонено. Якщо ви помітили, що на якийсь вікі адміністратори блокують користувачів без жодних причин, зв’яжіться зі співробітниками Фандому або помічниками.

Advertisement