Центральна спільнота
Advertisement

Адміністратори можуть блокувати користувачів або окремі IP-адреси. Заблоковані користувачі можуть переглядати сторінки на вікі, але не можуть нічого редагувати і завантажувати файли.

Користувачі можуть бути заблоковані з багатьох причин. Кожна вікі має власну політику блокування, але є основні причини блокування:

Адміністраторам радиться попередньо попередити користувача про блокування до їх блокування. Крім того, буде корисно мати робочу адресу електронної пошти в своїх особистих налаштуваннях, щоб Ви змогли зв’язатися із заблокованим користувачем у разі потреби. Більшість блокувань має бути зроблено на короткий час.

Якщо Ви вважаєте, що Вас несправедливо заблокували, зв’яжіться з адміністратором, що заблокував Вас. Відправте всі повідомлення, які Ви отримали після спроби відредагувати сторінку, і адміністратори зможуть Вас розблокувати, якщо вважатимуть це за потрібне. Перелік адміністраторів на будь-якій вікі можна знайти на сторінці Спеціальна:ListAdmins.

Блокування крок за кроком[]

Спеціальна: Заблокувати користувача

Щоб заблокувати користувача, адміністратори можуть використовувати спеціальну сторінку Спеціальна:Block.

 1. Введіть ім’я користувача або IP-адресу, яку Ви хочете заблокувати
 2. Виберіть час блокування. Пам’ятайте — чим коротше блокування, тим краще. Якщо в списку немає потрібного проміжку часу, введіть його самостійно.
 3. Введіть причину блокування. Якщо в списку немає потрібного варіанту, введіть причину самостійно. Пам’ятайте, що причину будуть бачити всі: заблокований користувач та інші користувачі, тому вона повинна бути зрозумілою, інформативною і ввічливою.
 4. Блокування IP-адреси призведе до того, що всі користувачі, що увійшли з цього IP, не зможуть редагувати сторінки, представляться вони чи ні. Оскільки IP-адреса може належати кільком користувачам, рекомендується поставити галочку в розділі «Блокувати тільки анонімних користувачів».
 5. Побічним ефектом цієї дії є можливість заблокованого аноніма створювати облікові записи для обходу заборони. Щоб цьому запобігти, поставте галочку в розділі «Заборонити створення облікових записів».
 6. Якщо користувач, що увійшов в систему вже заблокований, він може уникнути блокування, вийшовши з системи і редагуючи сторінки анонімно. Щоб цього уникнути, Ви повинні заблокувати IP-адресу, з якої він входить до вікі. Для цього поставте галочку в розділі «Автоматично блокувати використовувані користувачем IP-адреси».
 7. Коли Ви закінчите заповнювати форму, натисніть кнопку «Блокувати цього користувача», щоб завершити блокування.

Зверніть увагу, що форма також містить корисні посилання, які дозволяють редагувати шаблон причин блокування, отримувати доступ до сторінки розблокування або переглядати активні блокування.

Блокування певного користувача[]

Під час обирання користувача, якого потрібно заблокувати, слід пам’ятати:

 1. Імена користувачів чутливі до регістру. Найпростіший спосіб переконатись, що ви заблокуєте потрібного користувача, — це скопіювати та вставити ім’я користувача з іншого місця на вікі у поле «IP-адреса або ім’я користувача».
 2. IP-адреси можна заблокувати за допомогою формату IPv4 або IPv6. Як і у випадку з іменами користувачів, вам слід вказувати лише точну IP-адресу, яку використовує користувач-порушник, інакше блокування не працюватиме.
 • Для запобігання вандалізму або спаму, що надходить із дуже подібних IP-адрес, може бути доречним «блокування діапазону». Однак це слід робити обережно. Див. розділ «Чи можна блокувати діапазони IP-адрес?» на сторінці частих питань щодо блокування для отримання детальної інформації.
 • У деяких випадках, наприклад, коли причина блокування порушує Умови використання Фандому, ви можете зв’язатися зі службою підтримки Фандому за порадою. Однак співробітники Фандому, як правило, не втручаються в справи спільнот та їхніх адміністраторів.

Типові причини блокування[]

Список типових причин блокування можна редагувати на сторінці MediaWiki:Ipbreason-dropdown. За замовчуванням вони включають:

 • Вставка неправильної інформації
 • Видалення змісту сторінок
 • Спам, рекламні посилання
 • Вставка нісенітниці/лайки в текст
 • Залякуюча поведінка/переслідування
 • Зловживання кількома обліковими записами
 • Неприйнятне ім’я користувача

Що робити, якщо вас заблоковано[]

Якщо ви вважаєте, що вас заблокували несправедливо, зв'яжіться з адміністратором, що заблокував вас і поясніть йому або їй свою позицію. Пам'ятайте, що ви можете зробити це на будь-який іншій вікі, де у вас немає блокування, тому не потрібно створювати нові облікові записи для обходу блокування і тим самим погіршувати своє становище.

Якщо ви не змогли домовитися з адміністратором, який заблокував вас, зверніться до іншого адміністратора вікі або, якщо на вікі один адміністратор, до помічника Фандому. Ви також можете написати співробітникам Фандому через сторінку Special:Contact.

Якщо ви потрапили під глобальне блокування на всіх вікіпроектах, то зв'яжіться зі співробітниками Фандому через сторінку Special:Contact і обов'язково вкажіть всю інформацію про блокування, котру можна побачити при спробі відредагувати будь-яку сторінку вікі.

Див. також[]

Advertisement