FANDOM


Адміністратори можуть блокувати користувачів або окремі IP-адреси. Заблоковані користувачі можуть переглядати сторінки на вікі, але не можуть нічого редагувати і завантажувати файли.

Користувачі можуть бути заблоковані з багатьох причин. Кожна вікі має власну політику блокування, але є основні причини блокування:

Адміністраторам радиться попередньо попередити користувача про блокування до їх блокування. Крім того, буде корисно мати робочу адресу електронної пошти в своїх особистих налаштуваннях, щоб Ви змогли зв'язатися із заблокованим користувачем у разі потреби. Більшість блокувань має бути зроблено на короткий час.

Якщо Ви вважаєте, що Вас несправедливо заблокували, зв'яжіться з адміністратором, що заблокував Вас. Відправте всі повідомлення, які Ви отримали після спроби відредагувати сторінку, і адміністратори зможуть Вас розблокувати, якщо вважатимуть це за потрібне. Перелік адміністраторів на будь-якій вікі можна знайти на сторінці Спеціальна:ListAdmins.

Блокування крок за кроком Редагувати

Блокування

Спеціальна: Заблокувати користувача

Щоб заблокувати користувача, адміністратори можуть використовувати спеціальну сторінку Спеціальна:Block.

  1. Введіть ім'я користувача або IP-адресу, яку Ви хочете заблокувати
  2. Виберіть час блокування. Пам'ятайте - чим коротше блокування, тим краще. Якщо в списку немає потрібного проміжку часу, введіть його самостійно.
  3. Введіть причину блокування. Якщо в списку немає потрібного варіанту, введіть причину самостійно. Пам'ятайте, що причину будуть бачити всі: заблокований користувач та інші користувачі, тому вона повинна бути зрозумілою, інформативною і ввічливою.
  4. Блокування IP-адреси призведе до того, що всі користувачі, що увійшли з цього IP, не зможуть редагувати сторінки, представляться вони чи ні. Оскільки IP-адреса може належати кільком користувачам, рекомендується поставити галочку в розділі «Блокувати тільки анонімних користувачів».
  5. Побічним ефектом цієї дії є можливість заблокованого аноніма створювати облікові записи для обходу заборони. Щоб цьому запобігти, поставте галочку в розділі «Заборонити створення облікових записів».
  6. Якщо користувач, що увійшов в систему вже заблокований, він може уникнути блокування, вийшовши з системи і редагуючи сторінки анонімно. Щоб цього уникнути, Ви повинні заблокувати IP-адресу, з якої він входить до вікі. Для цього поставте галочку в розділі «Автоматично блокувати використовувані користувачем IP-адреси».
  7. Коли Ви закінчите заповнювати форму, натисніть клавішу «Блокувати цього користувача», щоб завершити блокування.
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.