Центральна спільнота
Advertisement
Центральна спільнота

Зразок публікації в блозі

Це розширення можна ввімкнути або вимкнути за допомогою Спеціальна:WikiFeatures.
Це розширення ввімкнено на Фандомі за замовчуванням.

Блог Фандому (також Блог спільноти) — спеціальні статті, які відрізняються від звичайних статей тим, що вони не є частиною основного простору статей, а входять до складу особистого простору користувача. Це зроблено для більшої соціалізації вікі й надання можливості користувачам вияву персональної творчості.

Деякі приклади для чого можуть бути використані вікі-блоги замість звичайних статей:

  • Написання фанфіків і оригінальних робіт
  • Особисті історії
  • Сторінки з питаннями
  • Рецензії, пропозиції або рекомендації

Звичайно, це не повний список того, для чого можуть бути використані блоги.

Як працює система блогів[]

Система блогів складається із трьох основних моментів: сам запис у блозі, сторінка блогу користувача і список постів.

Повідомлення блогу[]

Повідомлення блогу створюється на сторінці Спеціальна:CreateBlogPage або на Особистій сторінці користувача за допомогою вкладки «Блог», далі кнопка «Створити запис у блозі».

Голосування і коментарі увімкнені за замовчуванням, але вони можуть бути вимкнені за бажанням користувача.

Кожне повідомлення створюється під заголовком «Блог користувача:<Ім'я_користувача>/<Заголовок_повідомлення>», хоча заголовком повідомлення служить «<Заголовок_повідомлення>». Тільки зареєстровані користувачі можуть писати повідомлення у блозі.

Повідомлення у блозі може бути відредаговано тільки самим автором повідомлення і адміністраторами, також як і інші сторінки особистого простору користувача. При зміні повідомлення у блозі можна відключити коментарі й голосування за допомогою прапорця над полем опису правки.

Повідомлення автоматично категоризується Записи у блозі. Категорію за замовчуванням можна змінити на сторінці MediaWiki:Create-blog-post-category. Порожнє системне повідомлення («-») буде означати, що категорія до повідомлення додаватися не буде.

Коментарі[]

Основна стаття: Довідка:Коментарі

Блоги можуть бути прокоментовані, що робить їх ще одним місцем для дискусії. Текст коментарів вводиться нижче як і решта вікі-тексту, таким чином їх можна створювати і редагувати як будь-які інші сторінки. Для повідомлення із великою кількістю коментарів, поле для вводу нового коментаря знаходиться над усіма іншими так само як і інші нові коментарі.

Сторінка блогу користувача[]

Така сторінка створюється автоматично, як тільки користувач напише хоча б одне повідомлення у свій блог. І розташовується за адресою «Блог користувача:<Ім'яКористувача>», на яку можна зайти із персональної сторінки користувача.

Список постів блогу[]

Для постів можна створювати списки блогів, які можна включити у категорії. Сторінку можна створити посередництвом сторінки Спеціальна:CreateBlogListingPage або через посилання «редагувати» у верхній частині вже наявного списку.

Списки по суті проста реалізація вмонтованих у список блогів, який описаний нижче.

Слід зазначити, що списки сторінок миттєво не оновлюються як тільки додано нове повідомлення. Можна очікувати скидання кешу (декілька годин), відредагувати сторінку, або додати ?action=purge до URI.

Вмонтований список блогів[]

Основна стаття: Довідка:Блог/Bloglist

Ця можливість дозволяє додати список блогів в будь-яку сторінку вікі. Це список постів і вставляється за допомогою тегу <bloglist>.

У тега є параметри, які дозволяють змінити вигляд або підігнати під певну ширину.

Advertisement