FANDOM


В Інтернеті можна натрапити на що завгодно, але на Фандомі ми намагаємося створити доброзичливу атмосферу, де люди збираються для створення чогось конструктивного. Однак вам ніколи не завадить прийняти прості заходи безпеки при використанні Інтернету, і тут ми розповімо про те, що допоможе вам уникнути проблем.

Надійність понад усеРедагувати

А ви знаєте, що найбільш часто використовуваний пароль в Інтернеті — це саме слово «пароль»? Якщо це і ваш пароль, то саме час його поміняти!

В цілому, пароль потрібно вибирати складний. Ніколи і ні з ким не діліться вашим паролем. Зазвичай співробітники Фандому можуть допомогти відновити втрачений запис, але якщо вас зламали, то завжди є ймовірність, що вам доведеться створювати новий. Щоб уникнути подібних неприємностей, дотримуйтесь наведених нижче порад щодо створення пароля:

  • Не використовуйте найпростіші комбінації, особливо легкі слова на кшталт «кіт», «авбгд», або «12345».
  • Не використовуйте пароль, який говорить щось про вас: ім'я вашого вихованця, улюбленого актора або ігровий нікнейм.
  • Використовуйте комбінацію із заголовних і малих літер, цифр і спеціальних символів. Ви також можете використовувати парольну фразу, яка складається з кількох слів.
  • Ніколи — НІКОЛИ — не діліться своїм паролем з іншими, в тому числі і з близькими друзями. Навіть співробітники Фандому не бачать ваш пароль і ніколи у вас не запитають.
  • Не використовуйте один і той же пароль відразу на декількох сайтах, тому що якщо його зламають на одному, то всі інші акаунт потраплять під загрозу злому.
  • І нарешті, не використовуйте пароль для Фандому для входу в акаунт на інших сайтах. Якщо інший сайт просить вас ввести пароль для Фандому (наприклад, якщо ви перейшли по посиланню на кожну другу вікі-платформу), то ніколи цього не робіть. Вас просто намагаються обдурити.

Не забувайте про оновленняРедагувати

Завжди важливо, щоб ваш комп'ютер був надійно захищений від вірусів. Браузери та операційні системи часто включають в себе оновлення систем безпеки — не гребуйте їх встановлювати.

Особливої уваги заслуговують оновлення антивірусних програм. Оскільки зазвичай зломи акаунтів пов'язані з атаками хакерів, необхідно користуватися перевіреними антивірусними системами та постійно їх оновлювати.

Зберігайте конфіденційністьРедагувати

Завжди думайте про те, яку особисту інформацію ви ділитеся в мережі.

Деякі сайти в Інтернеті допоможуть вам відновити пароль, якщо ви відповісте на деякі контрольні запитання про себе. Наприклад, вони можуть запитати ім'я вашого вихованця або в якому місті ви народилися. Це досить зручно, якщо ви забули свій пароль, але якщо відповіді на ваші контрольні питання можна знайти на інших сайтах (в вашому профілі на Фандомі, наприклад) у вільному доступі, то ваш акаунт не надто добре захищений.

Завжди стежте за тим, яку інформацію про себе ви виставляєте в Інтернет. Ніколи не викладайте інформацію, яка вам здається занадто персональної, і ніколи не діліться своїми паролями навіть з найближчими Інтернет-друзями.

Зберігайте обережністьРедагувати

Є багато інших причин, за яким важливо зберігати особисту інформацію в секреті. Якщо ви розповісте про себе занадто багато, то це може бути використано зловмисниками для крадіжки персональних даних і подальшого вчинення шахрайства та злочинів. Наприклад, з вашим вкраденим ім'ям і особистими даними злодії можуть отримати великий грошовий позику, а розплачуватися доведеться вам.

Навіть якщо ви дуже добре обізнані з ким-то в Інтернеті, то ніколи немає стовідсоткової гарантії, що вони саме ті люди, за яких себе видають. Дійсно дивних і страшних людей в Інтернеті не так багато, але вони є. Коли хтось загрожує вам у Інтернеті, найкраще повідомити про це поліції. Якщо вам немає 18 років, поговоріть з батьками або іншими дорослими людьми. Ви також можете написати співробітникам Фандому, якщо вам погрожують або вас переслідують на нашому сайті.

І пам'ятайте, що ви ніколи не зобов'язані розмовляти з іншими людьми в Інтернеті і тим більше ділитися з ними особистими даними. У чаті на вашої улюбленої вікі ви можете просто заблокувати повідомлення, які дістають вас користувачів, а якщо хтось випитує у вас особисту інформацію, то ігноруйте їх повідомлення, заблокуйте їх на вашій вікі або повідомте співробітникам Фандому.

Мисліть тверезо — і вам не лише весело в Інтернеті, але й безпечно.

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.