FANDOM


В Інтернеті можна натрапити на що завгодно, але на Фандомі ми намагаємося створити доброзичливу атмосферу, де люди працюють разом для створення чогось конструктивного. Проте вам ніколи не завадить вживати простих заходів безпеки під час використання Інтернету, і тут ми розповімо про те, що допоможе вам уникнути проблем.

Надійність понад усе Редагувати

Чи знали ви, що найпоширенішим паролем в Інтернеті є слово «пароль» (англ. password)? Якщо це ваш пароль, то пора його змінити!

Дуже важливо ретельно вибирати свій пароль і зберігати його приватним. Зазвичай співробітники Фандому можуть допомогти відновити втрачений запис, але якщо вас зламали, то завжди є ймовірність, що вам доведеться створювати новий. Щоб уникнути подібних неприємностей, дотримуйтесь наведених нижче порад щодо створення пароля:

  • Не використовуйте найпростіші комбінації, особливо легкі слова на кшталт «кіт», «йцукен», або «12345».
  • Не використовуйте пароль, який стосується відомостей про вас: ім’я вашого вихованця, улюбленого актора або ігровий нікнейм.
  • Використовуйте комбінацію із великих та малих літер, цифр та спеціальних символів. Ви також можете використовувати парольну фразу, яка складається з кількох слів.
  • Ніколи не діліться своїм паролем з іншими, навіть з близькими друзями. Співробітники Фандому не бачать ваш пароль і ніколи у вас не запитають.
  • Не використовуйте один і той самий пароль відразу на декількох сайтах, тому що, якщо його вкрадуть з одного сайту, то всі інші облікові записи потраплять під загрозу злому.
  • І нарешті, подбайте про те, щоб не вводити свій пароль для Фандому на інших сайтах. Якщо інший сайт просить вас ввести пароль для Фандому (наприклад, якщо ви перейшли по посиланню на кожну другу вікі-платформу), то ніколи цього не робіть. Вас просто намагаються обдурити.

Не забувайте про оновлення Редагувати

Важливо подбати про свій комп’ютер, щоб захистити його якомога безпечніше. Оновлення веб-переглядача та операційної системи часто включають оновлення систем безпеки, тому переконайтеся, що ви регулярно їх оновлюєте.

Оновлення антивірусного ПЗ ще важливіше. Проблеми з безпекою часто пов’язані з атаками хакерів та шкідливого програмного забезпечення, тому переконайтеся, що у вас є надійний та сучасний захист.

Зберігайте конфіденційність Редагувати

Завжди думайте про те, якою особистою інформацією ви ділитеся в мережі.

Деякі сайти в Інтернеті допоможуть вам відновити пароль, якщо ви відповісте на деякі контрольні запитання про себе. Наприклад, вони можуть запитати ім’я вашого вихованця або в якому місті ви народилися. Це дуже зручно, якщо ви забули свій пароль, але якщо відповіді на ваші контрольні питання можна знайти на інших сайтах у вільному доступі, то ваш акаунт не дуже захищений!

Завжди стежте за тим, яку інформацію ви розміщуєте про себе в Інтернеті. Ніколи не діліться інформацію, яка вам здається занадто особистою, і ніколи не діліться своїми паролями навіть з найближчими друзями в Інтернеті.

Будьте обережними Редагувати

Є й інші причини зберігати конфіденційність вашої особистої інформації. Якщо ви розповісте про себе забагато, то це може бути використано зловмисниками для викрадення персональних даних і подальшого вчинення шахрайства та злочинів. Наприклад, з вашим вкраденим ім’ям та особистими даними злодії можуть отримати велику грошову позику, а розплачуватися доведеться вам.

Навіть якщо ви дуже добре знайомі з кимось в Інтернеті, то ніколи немає стовідсоткової гарантії, що вони саме ті люди, за яких себе видають. Зустріти когось небезпечного в Інтернеті можливо рідко, але кожному слід бути обережним. Хороша новина полягає в тому, що від цього легко захиститися, і найкращим захистом є власний здоровий глузд. Коли хтось погрожує вам в Інтернеті, найкраще повідомити про це в поліцію. Якщо вам менш за 18 років, поговоріть з батьками або іншими дорослими. Ви також можете написати співробітникам Фандому, якщо вам погрожують або вас переслідують на нашому сайті.

І пам’ятайте, що ви ніколи не зобов’язані розмовляти з іншими людьми в Інтернеті, не кажучи вже про те, щоб ділитися з ними особистою інформацією. У чаті на вашій улюбленій вікі ви можете просто заблокувати повідомлення від користувачів, які турбують вас, а якщо хтось випитує у вас особисту інформацію, то ігноруйте їхні повідомлення, заблокуйте їх на вашій вікі або повідомте співробітникам Фандому.

Мисліть тверезо — і тоді вам буде не лише весело в Інтернеті, але й безпечно.

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.