FANDOM


Навіщо потрібне архівування? Редагувати

Сторінки обговорення, зазвичай, архівують, коли вони стають занадто довгими (вважається, що розмір сторінки 32кб являється оптимальним для якісного відображення у браузері) і навігація в ньому ускладнена.

При цьому використання функції «Перейменувати» в таких випадках не рекомендується.

Зверніть увагу, що можна почистити сторінку обговорення, видаливши старі і та ті, що втратили свою актуальність теми, замість того, щоб архівувати її.

Що таке послідовне архівування? Редагувати

Вирізання і вставляння тексту із сторінки обговорення в архів вважається найкращим методом архівування. При архівуванні сторінок обговорення, зазвичай, прийнято залишати останнє обговорення на поточній сторінці. В деяких, випадках, на поточній сторінці можна залишити старі, але ті, що не втратили своєї актуальності теми обговорення.

Приклад архівування сторінки обговорення:

 1. Відкрийте потрібну сторінку обговорення.
 2. Клікніть по кнопці «Редагувати».
 3. Уверху області редагування напишіть аналогічно цьому: [[Обговорення корстувача: ''Ваше ім'я''/Архів 1]] або [[Обговорення: ''Назва сторінки''/Архів 1]]
 4. Натисніть по кнопці «Попередній перегляд».
 5. Відкрийте посилання «Обговорення користувача: Ваше ім’я/Архів 1» в новому вікні/вкладці браузера.
 6. Виріжте потрібні частини обговорення із поточної сторінки обговорення і вставте їх на сторінку архіву.
 7. Збережіть архів і поточну сторінку обговорення.

Ви можете скоротити посилання на архів звичайним методом [[Обговорення користувача: ''Ваше ім'я''/Архів 1|Архів 1]]. В якості назв архівів, Ви можете використовувати, як звичайне номерування (Архів 1, Архів 2 тощо), так і роки або місяці, за які архів був створений (Архів 2012, Архів Листопад-Грудень).

Що таке тематичне архівування? Редагувати

Це вид архівування може служити доповненням до серії послідовних архівів або замінити їх. Тематичне архівування не дуже підходить до сторінок обговорення користувачів, але рекомендується для сторінок обговорення статей, де важливо швидко знайти тему обговорення, що Вас цікавить.

Тематичне архівування проводиться так само, як і послідовне, тільки в якості назви архівів пишуться назви тем. Наприклад, для статті Україна це може бути Міста, Географія, Історія і т. п.

Увага, інколи не потрібно створювати тематичний архів обговорення, а перенести все обговорення на відповідну сторінку Вікі. Наприклад, якщо в статті Україна почали обговорювати українські міста, перенесіть обговорення на сторінку Міста в Україні.

Якщо до сторінки уже прив’язані 3-4 послідовних архіви, то створення тематичних архівів являється хорошою ідеєю.

Що таке єдиний файл обговорення? Редагувати

Інколи, сторінка обговорення швидко розростається і її не можна відсортувати по тематиці або доводиться створювати десятки послідовних архівів. В цьому випадку, можна рекомендувати наступну стратегію архівування.

В цьому методі, із сторінки обговорення із сторінки повністю видаляється її зміст, без створення нової сторінки. Для посилання на «розділи» обговорення Ви можете просто вказати більш ранню версію сторінки. Таким чином, більша сторінка обговорення зливається в єдиний файл.

Щоб створити посилання на більш ранню версію сторінки обговорення Ви повинні вказати її повну URL-адресу:

 1. Відкрийте сторінку історія змін сторінки
 2. Вкажіть останню повну сторінку обговорення і поточну порожню сторінку обговорення
 3. Натисніть посилання «Порівняти вибрані версії»
 4. Із адресного рядка браузера скопіюйте URL-адресу поточної сторінки
 5. Вставте скопійовану URL-адресу на сторінку обговорення. Посилання повинно виглядати аналогічно цьому:
http://www.wikia.org/w/wiki.phtml?title=Wikia_talk&oldid=1709131

Відредагуйте посилання, щоб вона виглядала більш природно:

Це посилання на [http://www.wikia.com/index.php?title=Talk:Wikia&oldid=2030 обговорення за минулий тиждень].

Кінцевий результат буде виглядати наступним чином:

Це посилання на обговорення за минулий тиждень.

Ця стратегія архівування дуже корисна, наприклад, для узагальнення обговорень новин сторінки або сторінок, які часто оновлюються.

Особливості архівування сторінок обговорення користувача Редагувати

Не намагайтеся заархівувати сторінку обговорення іншого користувача. Архівування не являється обов’язковою вимогою до сторінок обговорення. До того ж, кожен користувач має право самостійно вирішувати, що йому робити зі своєю сторінкою обговорення, в тому числі він може просто видалити старі повідомлення, що його не цікавлять.

При архівуванні своєї сторінки користувача не забудьте дати посилання на архів на поточній сторінці обговорення. Ці сторінки не повинні бути приховані від інших користувачів, так як це може викликати непорозуміння і конфлікт між користувачами.

Який метод архівування кращий? Редагувати

Послідовне або тематичне архівування мають свої переваги перед створенням єдиного файлу, коли користувачі часто задають однакові запитання. В цьому випадку, переглянути конкретний архів набагато зручніше.

В завершення: на Wikia немає єдиних правил і вимог по архівуванню сторінок обговорення. Кожен користувач сам вирішує, який із методів архівування застосовувати і чи потрібно це робити взагалі.

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.